Burrit i thash : Qfar nane e ki ti ashtu qe bon femi me dy pal burra; , ajo "shtriga" eshte fajtore qe burri nuk po don... | Histori Të Jetës

Burrit i thash : Qfar nane e ki ti ashtu qe bon femi me dy pal burra; , ajo “shtriga” eshte fajtore qe burri nuk po don…

Burrit i thash : Qfar nane e ki ti ashtu qe bon femi me dy pal burra; , ajo “shtriga” eshte fajtore qe burri nuk po don…-Pershendetje, dua ta tregoj Historin tem e shkruaj Nga fb shoqes.Kam ni koh qe jam martuar dhe nuk ndjehem e lumtur apo e knaqt. Ne ni far menyre ndjehem e mashtrume dhe e thyme dhe kjo esht krejt per shkak burrit tem qe e kom koptu se Sesht Njeri stabil edhe pse e kom njoft me vite Ne menyren se prej qe jemi martu ndryshon plane pa mar parasysh a me pelqejn mu a jo edhe nuk ma shprehn dashurin Sikur ma ka shpreh kur ishum qift apo te fejum Ne menyra te ndryshme. Para se jemi martu Gjith Me pyetke qka mendon ti per qdo sen tash kur e pyes Une pse nuk mer mendimin tem para se vendos Me ba Diqka apo Me ba plane Me te familjes apo Me shok, Me thot mos e tepru se une sjam loj Mem jep urdhna dikush tash jem te martum mke njoft Me vite e mke dasht Qeshtu e se sdon mem largu mos Fol shum .. wauu i tham Po ti Sje kan keshtu Me thot Mendon ti ja tu ka gatrru truni Me thot ja ke pa anderra se Gjith keshtu jam kan. Edhe prej se jem martu mka than mos Me Thirr Sikur perpara kur dal apo jam Me shok Po veq sms shenom se skan nevoj shokt te mi Me ni kur Folim na dy veq me ndodh diqka tragjike Thirrum. Une kur dal Me shoqe e vrej se sme Thirr Ky Kurr Me kqyr sa vanohem kurse burrat te shoqve interesohen per gra dveta e ky jo , e kom kritiku pse sme Thirr mu interesu Me thojke pse met Thirr ti para se Me dal Pom tregon ku Po del e Sdu met pengu. Une kur isha 17 vjeq takova nje djal Po sna eci lidhja dhe u ndame ma skom pas besim Ne meshkuj Dej sa i kom ba 23 vjeq at her mbarova Edhe fakultetin dhe isha tu Ponu do vite kur takova burrin, Ky ish 25vjeq dhe jemi taku vet dhe jemi dashuru. Ky ish njeri i dashur dhe i sinqert u shitke dhe u dashurova shum Ne ta Por familja Me thojke sesht ky per ty se nuk e ka familjen te mir, Nana tij Dy her u martu e ka femi Me dy pal burra mos perzij pun aty Ne at familje se prej qasaj nane esht qai djal Edhe Ky sesht djal i shpis se ka bashkjetu 3 vite me ni polake femer Edhe Ne fund sen ska pas prej asaj pune , Por Une e dojsha shum e sme interesojke qfar familje ka apo e kalumja e tij e kisha qef Me njoft vet Kadaldales. Mas 2 vite vendosum mu taku Une Me familje te tij e Ai Me familje tem. Kur Ja takova familjen krejt mu dok ok, Prinderit te tij na pyeten qfar plane kemi Edhe Une ju tregova se tash u ba dy vite qe jemi se bashku e tjeter vite kena qef mu feju e masanej mu martu, nana e tij pa prit Tha ju mundeni Me bashkjetu do vite masanej muni Me kqyr per fejes e martes , i thash Une sjom e interesume per bashkjetes dhe nuk bashkjetoj Me Kerkanin pa Me kan e Martume ja mbylla gojn ma nuk foli . E Ky pa prit e Pyeti Nanen dvet per Mu a Pot pelqen , ajo Si shtrig i tha se te pelqen ty Me pelqen Edhe mu..Me at ftyr te lyme Me kosmetika Si loqqqq hiq natyrale sme dok. Mas ni vite tjeter u bo tre vite qe jemi njoft Edhe vendosum mu feju Ne ni lokal e ni dit para fejeses Me tha nana tij mos hyn Ne bised apo Ne kontakt Me familjart te burrit te saj mos i format hiq keshtu Me tha , Une thash qka e gjet e i tregova ktij Ky Me tha nana jem din mas mirti qashtu bo mos i format se As Une Perveq baben Tem nuk ja formati kerkan prej familjes te tij i thash pse More Ashtu Me tha se qashtu esht mas mirti edhe ma nuk e pyeta. Mas ni vite tjeter u Martum Edhe jetojshim se bashku, i thash burrit tash Mujm Me kriju familje ashtu siq e kemi ba plan motin se Kurgja sna mungon Me tha i ndrrojm planet , ka koh per femi ma mir knaqemi na per veti i thash sa koh e ke fjalen qe Po thu ka koh Me tha e shtyjm Edhe dy vjet pa femi masanej kqyrim i thash dy vite jan shum na jem te Martum e krejt se bashku qe njifhemi Jemi qe 4 vite e ma shum Une Sdu mu ndrru planet te tona, e Ky hiq za nuk bajke Kishe spot nij sdojke Me fol per femi hiq. Ni dit kur Erdha prej punes hina Kadales nshpi Edhe e niva tu fol Me nan dvet per mu se ja kish lshu zanin Ky Telit , i thojke oj Mam Une Sdu Me pas femi oblegim qitash Edhe dy vite nashta e Nana vet shtriga i thojke Pot Kuptoj Po ti mem pas ngu mu as sishe feju as sishe martu Po Kishe ba Veq bashkjetes Sikur Me at polaken e jo mu ngut ti hala je kan i ri si mashkull veq 29 vjeq i ke je shum i ri Po Une skom dasht mu perzi shum e tash bo qka dush ti Ai i thojke per mu Pom bon presion du femi du femi Une spo du ni her , ajo i thojke Po mos bo pra femi perdor mbrojtse e kqyr mir mos e bo shtatzan , mos bo diqka qe sdon Po Ngoje zemren tane Keshtu i thojke … kur e mbaroj telefonaten i thash qka Pot dokem Une ty Edhe Ai u met ka mendu se hala skom ardh Ne shpi Me tha qka Po Flet.. i thash pergjigju kur te pyes qka Pot dokem Une ty. Edhe pergjigju pse mke rrejt Me vite per planet te tona te jetes, e vi Une shpi te nij tu i than nanes tane nashta Edhe dy vite du femi, qka Jan Kto pa drejtesi pse je martu Me mu , i thash Une kom shpresu per nje koh ti ndryshon mendjen e nuk e kam ba te madhe Ama Me dit qe je mashkull i Fundit Ne ket bote nuk te pres dy vite per femi se boll i kom humb 4 vite Me ty e ska Hajgare Me mu . Edhe nanes tande marre duhet mi ardh se pot msojka per Keq se ajo ty veq per mrapsht Pot msojke per qdo sen e hiq per mbar, edhe i thash e para pse se kqyr ajo Veten qe ka ba femi Me dy pal burra e dyta qfar nan esht ajo qe Tka mush ty Me urrejtje ndaj familjart te Babes tand aaaa, Me tha mbylle at goj se nana jem Edhe Me pas femi Me 10 pal burra per mu esht nana ma e mir Ne bote Edhe per nan teme Une e kalli Me bab Me familjar te babes Edhe ty Ne fund te kalli Edhe e heki unazen e Me tha merre prej sodit ti ma sje gruja jem e m’fal se Tkom rrejt Ne fillim se du femi Meniher qe martohemi, Po sjom ka muj Me tu pershtat ishallah gjan dikan qe te pershtatet dhe qe ka nan te mir . Edhe Me tha a don Me dit diqka te vertet une skam dasht as mu feju e as mu martu Me ty veq kam dasht bashkjetes Me ba Po per met ba ty te lumtur se tkom dasht i kam ba kto sene. Une nuk i thash as ni fjal sdi qfar njeri ish Ky qe Po mendojke veq per veti a u kan Thjesht qellimi tij Me lujt Me mu, mka lendu dhe shkatteru Ne shum menyra.