Edhe 1 jav kishim fejesen kur pash emrin e te dashurit tim ne telefonin e shoqes time, mblodha dy familjet dhe... | Histori Të Jetës
Edhe 1 jav

Edhe 1 jav kishim fejesen kur pash emrin e te dashurit tim ne telefonin e shoqes time, mblodha dy familjet dhe…

Edhe 1 jav kishim fejesen kur pash emrin e te dashurit tim ne telefonin e shoqes time, mblodha dy familjet dhe… – Prsh. Kam koh qe ndjek ket faqe dhe i lexoi historit dhe un deshta ta ndaj historin time me ju. Jam 20 vjeqare jam ne fakulltet dhe tnjejten koh punoj dhe si infermjere gjith jeten time ia a kam kushtuar arsmit por kur isha 17 vjeq njoha nje djal dhe lindi dashuria mes nesh ishte dashuria ime par e doja shum dhe e dua ende lidhja jon u be serjoze vendosem tju tregojm familjeve tona dhe ata ishin te pajtimit mbasi mbusha 18 vjet humba virgjinitetin me te dhe gjerat u perkeqsuan filloi te jet shum xheloz dhe donte te ma ndalonte shkollen por ishte endrra ime dhe nuk pranova pastaj me la u zhgenjeva por thoja nuk esht fundi botes kam jeten para duhet te studioi. Ai gjat ter ndarjes ton me kishte provokuar duke me ndjekur pas per ta shikuar se far sjellje beja e kishte par qe isha e fiksuar vetem ne mesim dhe mu kthye perseri dhe me tha kam enderruar gjithmon nje vajz si ti dhe Allahu ma plotesoi ket deshir, lidhja jon ishte plot dashuri pas ca muajve vendosem te fejoheshim u ben pergatitjet dhe te gjitha por un pak jav para fejeses fillova te kem dyshime sepse nuk kalonte shum koh me mua dhe nuk mi kthente sms me arsyetohej kinse esht duke punuar u bera shum kureshtare dhe fillova te bregosem por nuk dija qfar te beja. Nje nat i dergova sms sepse ishin ber 3 dit qe nuk e kisha par dhe 1 jav kishim fejesen ai me tha qe jam lodhur do bej nje dush dhe do te pushoj e pyeta a mund te dilja me nje mike sepse isha merzitur ne shtepi ai me tha po por mos u vano. U takova me miken time por mu duk e çuditshme ishte si ne stres dhe deshironte sa me shpejt te iknim shkoi ne tualet dhe e la telefonin ne tavolin por krejt papritur pash emrin e te dashurit tim ne ekran te telefonit i kishte derguar sms hyra tek bisedat dhe kishte muaj qe ishin duke me konsideruar mua si budallaqe ishin lidhur bashk lexova sms qe kishin qen ne hotele etj. Mikja ime perpak pesoi sulm nzmr kur ma pa telefonin ne dor vrapoi ma kapi shpejt dhe u bera aq shum nervoz sa e godita sa kisha forc midis kafes. Ika nga aty i dergova sms ati qe i di te gjitha dhe iu tregova familjes time dhe te tij dhe iu kerkova ta anulonin fejesen dhe te gjitha ata pranun nuk me dolen kunder, e bera bllok kudo dhe nuk doja tja shikoja syt që nga ajo dit ai me ndjek hap app fake dhe me shkruan me kerkon vazhdimisht falje por aq shum me ka merzitur sa nuk munt tja fal dhe pse e dua ende dhe nuk po mundem ta harroj nuk di qfar te bej tradhetia esht gjeja me e ult tek un dhe nuk munt ta fal asnjeher nuk e di a jam duke vepruar drejt apo jo. Flm qe e lexuat historin time ju lutem me keshilloni sepse kam shum nevoj per keshilla respekt.