E tradhtova Burrin me shokun e tij prej inatit qe m'tradhtoj Ai mu, tash du mi mar fmin e me shku te tjetri se... | Histori Të Jetës
me shokun

E tradhtova Burrin me shokun e tij prej inatit qe m’tradhtoj Ai mu, tash du mi mar fmin e me shku te tjetri se…

E tradhtova Burrin me shokun e tij prej inatit qe m’tradhtoj Ai mu, tash du mi mar fmin e me shku te tjetri se… – Pershendetje, jam lexuese e rregullt e faqes Histori te Jetes. Ne fillim te gjithe juve lexuese te rregullta po ju pershendes dhe po du me ju tregu per nje tradhti martesore e cila me ka ndodhur mua. Jam 38 vjeqare e burri im eshte 40 vjeqar. Kemi dy femije djalin 12 vjeqar dhe vajzen 10 vjeqare. Jeni martuar para 15 viteve dhe deri para 6 muajve kemi pasur nje jete te mire te qete dhe pa probleme, jemi martuar me dashuri dhe keshtu kemi vazhdar deri para 6 muajve kur nje shoqe e imja nga shkolla e meseme me shkruajti ne facebok dhe kerkoj te takohemi per nje kafe. Kishte shume vite qe nuk e kisha takuar kete shoqe dhe tju them te drejten u gezova se do ta takoja. U takuam ne nje restoran ne qytet pim kafe dhe biseduam gjere e gjate per vitet e shkolles se mesme per shoket e shoqet e asaj kohe. Ajo pastaj me pyeti per familjen time dhe per burrin se si po kalojna. Une i thash mire dhe jam shume e lumtur sepse kam nje jete te qete e pa telashe. Ajo me tha se burri im ishte musafir i rregullt qdo te shtune ne nje restorant ku punonte shoqja ime. Shoqja ime aty punon kuzhinjere dhe burri im ate nuk e njef. Une u bera kurreshtare te dij se me ke takohej ai aty sepse mua nuk me kishte folur kurre se ai shkonte ne ate restorant. Shoqja ime hezitonte te me tregonte por une insistova shume dhe ajo me tregoj, burri im aty takohej me dashnoren e tij. Tju them te drejten ne fillim nuk munda ti besoja shoqes time derisa ajo mi tregoj disa foto te cilat ja kishte bere kjo pa e ditur ai. U trondita kur i pash fotot. Qendruam edhe pak dhe une shkova ne banesen time e merzitur shume. Gjate rruges mendoja se si duhet te veproj tani dhe me lindi nje ide e quditshme te cilen deri ne ato momente kurr nuk e kisha menduar edhe pse kam pasur shume oferta. Vendosa ti pergjigjem burrit tim me te njejten monedhe, vendosa ta tradhtoj edhe une ate. Ne mbremje erdhi burri ne shtepi dhe unu nuk i thash kurgja u bera sikur nuk di kurgja, ishte e shtune dhe ai gjate gjithe dites kishte qene me tjetren, shkuam per te fjetur e posa ram ne krevet ai filloj te ankohet se kishte pasur shume pune dhe kishte dhimbje koke. Une tani kisha mar vendimin se qka doja te beja nuk i thash kurgja, ate e zuri gjumi menjehere ndersa une nuk mund te flija gjithe naten. Te nesernen ishte e diel ai fjeti deri ne mesdit e une isha zgjuar shume heret nga krevati i pergatita mengjesin si zakonisht dhe ai nuk mundi te kuptoj asgje ne qendrimet e mia. Te henen ai shkoi heret ne pune ndersa une fillova punen per ate qka veq kisha vendos. Nje i shok i burrit tim disa here kishte dhene shenje se donte te dilte me mua. E mora tel dhe i bera nje zile dhe e nderpreva menjehere, pas pak me telefonoi shoku i burrit tim dhe une i hapa telefonin dhe i kerkova falje duke i thene se pa dashje e kisha thirrur por ai duke qene i interesuar per mua vazhdoj biseden me mua dhe une i thash te ndegjohemi prap. Te nesernen me telefonoi, biseduam bukur gjate dhe keshtu vazhduam deri te shtunen. Te shtunen burri im si zakonisht doli nga banesa duke me thene se kishte pune shume. Ai prap kishte shkuar ne restaurantin e njejte ku ishte takuar me dashnoren e tij. Shoqja ime e cila punonte aty me telefonoi dhe me tregoj duke ma derguar edhe nje foto te tyre. Une pa menduar fare me shume i telefonova shokut te burrit tim dhe vendosem te takohemi. Posa u takuam une hypa ne veturen e tij ai me pyeti se ku deshiron te shkojme, i thash ku te duash, ai e kuptoi qellimin tim dhe shkuam ne banesen e tij pasi qe ai ishte i divorcuar dhe jetonte vetem. Na sherbeu me nga nje gote vere dhe posa e i perfunduam gotat me vere e filluam lojen per te cilen kishim biseduar gjate gjithe javes. Te them te drejten u ndjeva mire u knaqa dhe me shume u knaq se i isha pergjigjur burrit tim me te njejten monedhe. Ne keshtu vazhduam plot 6 muaj, burri me dashnore dhe une me shokun e burrit. Pas 6 mujave ai e kuptoj lidhjen time me shokun e tij, filloj te bertas te me kercenoj e qka jo e qka jo une qendroja shume e qete sepse kisha me qindra foto te tij me dashnore. E lejova te bertas te shaj te me thot gjithcka plot dy ore dhe me ne fund i tregova pse e kam tradhtuar i tregova te gjitha fotot e tija me dashnore e tani une fillova ti pergjigjem dhe je thash te gjitha vuajtjet e mia kur e kisha kuptuar se ai me tradhtonte i tregova se nga ai moment une kisha vendos ta tradhtoj edhe une ate, dhe ta tradhtoj me shokun e tij sepse e dija se nje dite do ta kuptonte dhe kjo do ti shkaktonte dhembje me te madhe sepse doja ta lendoja shume, dhe nga ai moment me me largoj nga banesa. Tani kam bere kerkese ne gjykate dhe do te divorcohen. Me shokun e tij tani dashuria ime e jetes takohem rregullisht dhe posa te divorcohem do ti mar femijet e mi me vete dhe do te vazhdoj jeten me njeriun e fjales dhe te beses me njeriun i cili me do dhe une e dua tani. E tani ish burri im me lut qdo dite ta fali dhe te bashkohemi prap por une e as femijet e mi te cilet e kane kuptuar te verteten nuk duam as emrin tja ndegjome ish burrit tim.