E provokova te dashurin tim, i thash "po kom msit po dojn mem fejut'shpis" por Ai me tha qe... | Histori Të Jetës

E provokova

E provokova te dashurin tim, i thash “po kom msit po dojn mem fejut’shpis” por Ai me tha qe…

E provokova te dashurin tim, i thash “po kom msit po dojn mem fejut’shpis” por Ai me tha qe… – Pershendetje! Jeni faqe teper e mir, kur po kom nevoj po shprehem ktuh.Ju lus ta postoni menjeher nese ka munsi kom nevoj shum per keshilla, nuk ndihem mir, un qe po shkruaj jom nje vajz 24 vjeqare, kom shenu edhe ma heret ktuh, kom tregu qe kom qen e lidhur me nje djal familjarisht por jom ndah, isha shum e stresuar ne gjendje shum te keqe kalova situata shum te veshtira…Poor e falenderoj zotiin u njoftova me nje djal napermjet instes dhe me ndihmoi te kaloja ato koh te veshtira, filluam te flisnim si shok, por u dashuruam me koh, bisedonim nonstop dej orët e vona 2/3 tnatës nje dit mos mem shenu me doket bota bosh, por mu taku skem mujt asnjeher pasi jetojm shum larg.Me thoshte qfar fatii… Te ishim afer ndryshe ishum taku, i thoja perse nuk vjen? Ma bënte skom te holla njeher kur të bëj do të viij.Thash ok.Kaluan disa muaj asgjë nuk ndryshoi, un u besdisa shum vendosa ta provokoj, thash kom msit dojn mem feju, e ndryshonte temen, thash un ty t’duu smuj mu feju me tjeterkon, mos ma ndrysho temen, tha un smuj met thon niher kurxho edhe 1 vjet, n’mars 2020 muj me vendos diqka nashta se tash joo, thash mos man ylendu te najkush? Tha joo, po te ishte ashtuh sdo te kisha shenu aspak me ty, nese bje dakort ty mtha fejoju me djalin qe te kan gjet familja, askush nuk te nalon, shumm u lendova saqe fillova te qaj met madhe, saqë jastëkun e lajta me loot..Shum u lendova teper. Nuk po dii qa me boo a te vazhdoj apo vetem humbii koh, si mendoni ju, ju lutem naj kshill, edij qe smundet me ardh mem taku, se asht i varfun, jeton ne një fshat, kurse un qytet, por ikom thon qe sme pengon, si marr lakmi as pasuris as qytetit jetoj edhe kolibe veq tjem me tyy..Poor perse? Perse smundet me vendos edhe 1 vit cila asht arsya? Asht djal 27 vjet un 24 vitet po ikin nuk dua te humb koh.Ju lutem naj keshill sepse kom fillu me ra depresion jom shum keq, sdii qa me boo me te, shumm e dua, kur nuk bisedoj me te me doket bota bosh, ende me shkruan po rrall najher jo sikur me heret, si mendoni ju ta pres apo vetem humbi koh nuk fitoj asgje? Ju lus kush ka munsi mem keshillu aju ka ndodh najher juve kshtu? Apo po te ishit ne vendin tim si kishit vepru? Skom me kon mu shpreh me askend, ndihem shum keq, a ja vlen me prit, cili asht qellimi tij nuk ediij, me falni sedi akom mujt me spjegu mir, ndoshta dhe kom harru me cek najsen, por met vertet nuk jom mir aspak, njeher e kalova ket veshtirsi, perseri u lendova, pse me ndodh e njejta.Mbeshtetem vetem ne zot me shpres se bëhett mir. Spo di qa me cek ma shum pasi komm shummm stresss sme kujtohet kryt mdhem shum vetem qka spo qmendem.Teper e fort isha kon, kom perballu situata shum tronda..Flm gjithve…