E largova Burrin prej shpis se i fshehte paret prej meje per me i qu ne KS, sja nijke a kena me hanger a jo! | Histori Të Jetës

E largova Burrin

E largova Burrin prej shpis se i fshehte paret prej meje per me i qu ne KS, sja nijke a kena me hanger a jo!

E largova Burrin prej shpis se i fshehte paret prej meje per me i qu ne KS, sja nijke a kena me hanger a jo! – Përshëndetje lexus te dashur. E di se vetem pritni te lexoni diqka të re. Ju lutem anonym. Kisha deshir te shkruaj ne ket faqe diqka te bukur, nje histori te bukur qe e enderrojn te gjith, femna dhe mashkuj, por jo, ajo mbetet vetëm një ëndërr e secilit. Jetoj jasht kosoves qysh nga fëmijrija. Para një vit e gjysem u njoftova me një djal nga kosova. Nga ana ime ishte nje dashuri perfekte sa skishte askush, por ajo ishte vetem nga ana ime. Shkova 1 jav ne kosov te familja e ti dhe gjithqka ishte ne rregull, familjet u njoftuan dhe kshtu per mua ishte martes serioze. Kalova nje jav te bukur dhe u ktheva prap ne gurbet. I fejuari im me premtoj se do te me bej gruan me te lumtur ne bot, dhe at e endrron gjdo femen, isha me e lumtura, pas pak kohe e kuptove se isha shtatzën, dhe ajo krejt ok. Perfekte. Gjithqka shkoj me dashjen time. I dashuri(Burri) erdhi ne ZVICERR dhe u gezova shum se do te kishim nje jet te lumtur. Do muaj nuk punoj dhe me te gjitha shpenzimet e mija u mundova me te gjitha per te. Ne rregull nuk me pengonte se ishte burri i jetes sime, mbas 3 muaj filloj aj punes, u gezova shum, aq shum sa aj mos te jet i mvarun nga un, por jo kot, ather filloj mbarimi i jetes sime te dashuris. Aj punonte ne te zez, un i pagujsha te gjitha, dhe i thash se banesen dhe te gjitha duhet te paguhen, pergjegjja e ti: ti duhet ti paguajsh ashtu kshtu, hmm duhet te blejm ushqim: pergjegjja e ti, ti duhet te blejsh ashtu kshtu. Kinse si per mua dhe per at. Ne rregull, e lash pak te shikoj veprat e ti qe ishin te pa duruara. Ati nuk i interesonte asgje, lindi vajza gzimi im. Ati nuk i interesonte fare, vetem paret si ti mer ti dergon te vllau i vet po ashtu ne zvicerr, nuk i interesonin shpenzimet e mija po as te vajzes, jeta vazhdonte pa as nje knaqsi dhe buzqeshje, ishte i dashuruar ne VIZ dhe PARE. Zdija se ku i qon paret sikur te ishte ne nje shtepi te huaj. Qitne ne vete te jetoni me nje njeri dhe ta dorzon rrogen komplet te vllai me grua dhe zdin asgje. Si e mendoni ket? Nuk eshte pun interesi? I beri paret sa deshi per dikund 8 muaj pun qe nuk dorzoj asgje tek un si grua, mbajke fshehtësi, por mua nuk me zinte vendi vend se qka po ndodh, vajza ishte e vogel por mendojke se un nuk ndahem hatri i vajzes si ta rriti pa bab. Pa bab? Pa bab qe si intereson per fmin e vet kur e kish afer? Qe nuk i intereson a ka qumsht dhe veshmbathje? Asgje. Femiu nuk rritet nga dashurija, femiut duhet tja plotsoj prindi qka i nevojitet. Kot. I bejsha pytje se ku jan te hollat? Un i kam! Nrregull dua ti shof, kot. Ishin te i vllai. Fillova ta urrej aq shum sa me genjejke gjdo dit me idiotit e ti. Vendosa ta hjek prej banese se me erdhi te hunda me rrena se edhe familja e ti e impononin se qysh ti mshef paret nga un. I erdhi fundi e largova. Nuk duroja dot te me genjej gjdo dit e para se te vije ne zvicerr thoshte se do tme ben me te lumturen ne bot. Nuk e zgjata shum por kjo ishte shum e shkurter 1% te perjetimeve me te. Nuk dua kshillime, por doja tju lutna femrav dhe mashkujve mos te marin nqaf njerzt nqoft se nuk e doni dikend e ta keni vetem per interes, heret apo von interesi del. Kam deshtuar aq shum qe e urrej veten pse e dashurova at njeri me plot zemer dhe me beri shum te keqe ne jeten time. Smundem te them se me ka shkatrruar se nuk e lejoj dot, zdua te dorzohem per nje njeri se nuk e kishte metituar dashurin time te pastert. Ruanu nga genjeshtaret/ tradhtaret. Mund ta shkatrrojn jeten se ata jan nd zemer te shkatrruar. Ju pershendes.