E kam lendu driten e syve te mij, jam kan i ndikum nga familja qe te rrehi... | Histori Të Jetës

E kam lendu driten e syve te mij, jam kan i ndikum nga familja qe te maltretui…

E kam lendu driten e syve te mij, jam kan i ndikum nga familja qe te maltretui…- Pershendetje,,,jam nje djal 35 vjecar,,doja dhe un te ndaja historin dhe hallin tim Para 12 vitesh me pelqeu nje vajz shum,,,bera cmos por ishte nje vajz kokforte e kishte mendjen vec te msimi….ishte si nje engjell,,,,dhe un e mora pa deshiren e saj i dola perball me pistolet,,,,e mbajta ne shtepi nuk me lejonte ta prek vetem qante ,,,te nesrit iku nuk edi as vet se si,,,kur e shoh pas disa oresh të lagjia po rinte ne nje qosh dhe kapa me te keq dhe e mora,,,me tha mos me kap ashtu se Po vi Tani as familja spo me pranojn ne shpi,,,por mos haro se nuk te dua me tha,,un si i ri thash ska gjo do me duash,,,por familja ime shum e xhelozonin gruan time,,nuk me ben as dasem,,nejse,,kalonin vitet un e mbaja mbyllur ne shpi e ofendoja e nencmoja,,vetem e vetem ti knaqi te shpis se nuk e donin,,,,ajo me thoshte perse Po me ben kshtu a keshtu deshiron te te dua?? Un asnje her se kam ndegjuar e kemi trajtuar shum keq,,Po i bente te gjitha ajo punt e shpis ushqim e te gjitha e ne vazhdonim ta ofendojm,,,von e kuptova se familja ime xhelozonin pse un kisha nje fat te till se as mua Sme kan dashur,,,Nuk besoj se ka ndonje grua qe duron aq shum sa engjelli im ,,isht e urt,,e kam rahur e kam maltretim*** të gjitha,,ajo cdo her kur ju afroja te bej mardhenie qante u dridhte me thoshte mos me prek,,un skam ndjenja per ty,,ishte e sinqert,,e kam tradhtuar me mendimin se do mund te dua dike tjeter po jo,,,sa her qe e poshtersoja ajo qante fshehurazi,,,i iku dhe bukuria pothuajse nga i keqi,,,bem edhe femi,,,me ka duruar,,,mua familjen time,,,Tani pas shum vitesh jam ber pishman,,ateher e shfrytezoja rastin luaja me te pasi skishte mbeshtetje te familjes ,jetime,,,vetem nje fjal me ka then ma ke prish jeten,,,ska asnje kuptim jeta ime,,,,un ste dua pse nuk e kupton me ler te qet,,,Po un nga inati dhe te mburesha me te gjith cfar femre kam ,,ishte nje femer e zoja,,,dhimbjen shum mir dinte ta fshehte,,,ishte e zgjuar,,,e urt,,,Tani ajo me thot te lutem largohu se smundem te jetoj me keshtu ndersa un Tani jam ber pishman,,ajo esht vetem 28 vjece,,,edi se kam gabuar por jam penduar,,,ajo Tani me thot Nuk jam si isha Tani skam frig,,ja dal dhe vet me fmi,,,un edua shum por ajo nuk me do ,,,asnjeher Sme ka then qe me do,,,cfar te bej qe tia fitoj zemren pasi sdua ta humb…. Edi se Po e lexon dhe kete shkr** ti engjelli im pasi edhe ti je ne kte faqe te lutem me fal ,,me jep nje mundesi