E dija qe eshte i fejuar por asnje djal nuk me si Ai, refuzova te gjitha derisa Ai u nda nga e fejuara dhe tash... | Histori Të Jetës

E dija

E dija qe eshte i fejuar por asnje djal nuk me si Ai, refuzova te gjitha derisa Ai u nda nga e fejuara dhe tash…

E dija qe eshte i fejuar por asnje djal nuk me si Ai, refuzova te gjitha derisa Ai u nda nga e fejuara dhe tash… – Prsh, jam nje 18 vjecare nga shkupi, desha te marr medimin tuaj. Historia ime filloi para 3 vitesh ateher u njoftuam me nje djal 4 vjet me te madh se un, ai punonte ne nje lokal afer shkolles ku shkoja un me shoqen time gjithmon. Qe ateher mu shfaqen ndejnjat e para per te. Dy vite me rradhe sa ai punonte aty ne shkonim thuajse cdo dite, kalonim mjaft kohe bashke folnim e qeshnim disa her beheshte sikur m xhelozon e sikur i intereson per mua. Ai eshte person shume gazmor, sillet sikur nuk i intereson asgje, ateher ishte edhe i fejuar ne fshehtesi. Une dija cdo gje rreth tij, familjes se tij por asnjeher nuk doja dicka prej tij isha e kenaqur vetem me miqesin tone. Por edhe asaj pothuajse i erdhi fundi pasi nuk punonte me ne lokal dhe nuk shiheshim shpesh, edhe kur shiheshim rralle me pershendete. Ateher ishte ndar edhe nga e fejuara. Une cdo her qe shihja ndonje djal e krahasoja me ate, refuzoja cdo djal dhe nuk i besoja askujt. Fillova ti humb ndjenjat per te nuk doja asgje vetem te jemi shoke si perpara. Tani 2-3 muajt e fundit filluami te takohemi me shpesh kur dilja per kafe. Dhe ai u shfaq tani papritur para 3 javesh me kerkoi te bisedoj me mua sy nsy thoshte se ka dicka te rendesishme, un nuk dija cka t bej dhe vendosa u takuam por ai stha dicka t rendesishme fola vetem un i thash se erdhi papritur se nuk mund ti besoj dhe e lam ashtu. Ai vazhdoi me shkroi edhe dy her ,thoshte se duhet ti besoj ,se me do se e ka per lidhje serioze, me arsyetoheshte pasi e pash me dy shoqe thoshte se sduhet ta xhelozoj dhe te prekem pasi i ka shoqe, por un nuk mundem ti besoj. Tani ka 1 jav qe nuk kemi shkruar dhe nese me shkruan nuk di cka t bej, un e dua por smundem ta besoj.