E di qe s'bon me ik po mu m'ka ardh qaq ngusht tash jom n'dilem, Baba e Nana gjith s'jetojn! | Histori Të Jetës

n'dilem

E di qe s’bon me ik po mu m’ka ardh qaq ngusht tash jom n’dilem, Baba e Nana gjith s’jetojn!

E di qe s’bon me ik po mu m’ka ardh qaq ngusht tash jom n’dilem, Baba e Nana gjith s’jetojn! – Pershendetje histori te jetes desha ta ndaj me juve historin time dua te mbetem anonim. Jam nje vajze 23 vjeqare historia ime filloi para disa viteve u njoftova me nje djal permes fb por qe njiheshim edhe familjarisht kalonim shum mir mes veti dhe kishim plane per fejes derguan msit disa her por familja ime nuk donte te dinte per kete pun dhe sa her qe behej fjal per ate djalin me rrihnin e me maltretoninn ne menyra te ndryshme derisa un u semura por prap familjes sime nuk i interesojke gjat ketyre viteve me ndodhen shum gjera te kqia me ket djalin kalojshim shum mir dilnim me rrall nuk kemi pas asnjere probleme mes veti por njerzit perreth qe e dinin per lidhjen ton qdo her mundoheshin te na ndajn keto nuk i kishim problem problemi yn ishte si ta bindnim familjen time, disa mund te thon se ndoshta ka diqka qe nuk e din e familja nuk pranojn por dal osht djal i mir i urt edhe sa her qe i kom vet pse nuk pom leni vetem skan dasht pa asni arsye edhe dmth nuk ishte puna qe kishte diqka te keqe por vetem nga inati qe e kam gjet vet dhe tani mu ka tepru nuk po mundem me i duru sa her mkan maltretu apet sju kom thon sen i kom duru nashta i bin pishmon por prap njojt skan ndryshu qe nje koh tash un du me u largu prej shpis sepse ka kalu koh e gat nuk muj me nejt gjith nshpi t babes edhe me lon ket djalin nuk du se kalojm shum mir prej fillimi edhe skom arsye me hjek dor prej tij nuk jetohet jeta gjith tut mallltretu e di qe sbon me ik po mu mka ardh qaq ngusht tash jom n dilem a me ik a me nejet gjith jeten ne shpi (them se me at djalin nuk kom probleme edhe e kalojm shum mir) familja ime pak a shum e kan dit qe kemi dal po nuk na kan pa asnjeher dhe kur e kan kuptu skom pas asni t drejt as sme kan lon t dal vet kejt senet mi kan blloku edhe gjith mkan dallu prej krejtve gjith mkan kqyr mos po gaboj najsen qe me mu rrok deri n banjo lan ardh mrapa edhe mu bo monotoni qikjo gjendje mdul per hunsh shkova te mjeku i nervav edhe m qiti barna me perdor un veq sa u bojsha nrv ma shum me familjen tem se e disha qe prej tynev jom bo qishtu se kta ma shum dojn mem pa t dekt se t rahatume e u tash jom met dy ant se apet sjom katil si kta spo di qa me bo me ik po tutna qe po ndodh najsen po apet se lo pa ik kurr se nuk jetohet jeta gjith nen sund dikujt gjith mu ru mos pom maltretojn mos po ndodh najsen qdo her me fjal jom lodh tash qe ni koh po sillen mir se e din qe kom me ik ju kom thon qe veq edhe niher mem prek dikush kom me ik nese munden mem keshillu pak si kishi vepru ju ne kete rast baba e nana gjith sjetojn me vllazni hala kerkush su bo rahat e sidomos un qitash edhe pe kom problem me ta dikur sja nin veq met majt sherbtore tynev ju faleminderit te gjithve ju kisha lut te me keshilloni drejt sepse jom ne hall te madh. Mundem me shkru hala po ka t aferm qe e lexojn historin edhe e din historin time spo du mu zbulu ma shum qata po du me mbet edhe anonim faleminderit nese kishit mujt me postu keshtu!