Dy lutje i bej Zotit, te ndali kohen qe po me shkon pa ty, dhe te vish sa me shpejt, shpirt e di ti se... | Histori Të Jetës
Dy lutje

Dy lutje i bej Zotit, te ndali kohen qe po me shkon pa ty, dhe te vish sa me shpejt, shpirt e di ti se…

Dy lutje i bej Zotit, te ndali kohen qe po me shkon pa ty, dhe te vish sa me shpejt, shpirt e di ti se… – E filloje kete leter duke shkruar per ty, me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit time te lenduar. Ne keto qaste kur e shkruaj ndjehem e emocionuar, me merzi e permalluar per nje dashuri. Kur nuk do te mundem tia fal vetes nese diqka gabova me ty, e nuk po e di qka beri ndryshim te madh ne mes nesh, kur nuk desha te lendoj aq sa veten time, asnjeher ne jete se desha interesin qdo here dashurova me shpirt e me zemer te paster. Sa do qe po mundona si duket ruget tona nuk po takohen askund. Nese eshte shkruar qe kur mos te takoj dhe te theme ne kater sy ate qka ndjeje per ty ne zemer,do te pajtohem me kete fakt ,edhe pse eshte shum e rend per mua, mos haro kur se vetem ty te dua. Sa do të doja kete momente te ishim bashke, do te kisha deshire te te thoja se sa shume e ndjej mungesen tende. E vetmja gje qe dua ta pyes ne kete momente eshte nese ti je i lumtur, nese mendon per mua, dhe nese akoma vazhdon të ëndrrosh tē ardhmë ton së bashku Shpesh here zgjohem ne mes te nates nga gjumi dhe mërzitem qe nuk jemi me bashke, ne ate momente te dua me shume se kurre dhe dua te te perqafoj dhe te shtrrengoj sikur ti te ishe personi I fundit qe do te shihja ne kete bote, gënjeshtar. Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Nga ti mesova dashurin dhe rrespektin,mesova se qka eshte jeta dhe si jetohet me dashuri ylli im. TE DUA,dhe vendin tend nuk ka kush ne Bote qe mundet me nxan sepse Ti ishe njehere ne Zemren time dhe aty te kam mbyll.Kujtimet dhe dashurin per Ty nuk mundet askush t`mi merr sepse ato na takojn vetem mua dhe Ty shpirti i shpirtit tim . Më fal nëse të lëndova pa dashje ,më fal sepse nuk e dija si do ndiheshe ti ,ndoshta bër gabim por se bër me qëllimin qe ty të bëj të ndihesh keq. Nëse të lëndoj ty lëndoj vetën time ,sepse ti je shpirti i shpirtiti tim .Shpirt mendon qe un dhe ti mundemi pa njëri tjetrin ? Mendon që kjo dashuri mundet me u fik ,joo asnjher nuk mundet me ndodh diqka kaq e rand . Un asnjher her nuk të largova nga mendja dhe zemra ime yll, e din ti shpirt sa her në dit un thëras emrin tënd dhe lus zotin që të të ruaj ty! E di ti shpirt se zemra ime të enderron veten ty, qe do te jepte gjithcka vetem per te te patur, per te ndier afshin e puthjes tende, ngrohtesin e lekures tende, aromen e shpirtit tend. E din shpirt që unë jetoj ditet monotone, te zbrazta, te pakuptimta pa ty. Vetmia ka hyre ne zemren time sepse kto dit u ndiva e vetmuar pa pranin tënde ,kto jan ditet qe ikin dhe s’kthehen me prapa. A mos valle po afrohen ditet kur të flasim e qeshim për kto që kaluam bashk .Më thuaj si e mendon ti të ardhmën ton?? Më thuaj e ndjen mungesen time ,mua më mungon ç’do gjē e jotja ,mē mungon zëri yt ,më mungon frymarrja jote ,më mungon gjithqka e jotja që më jep vullnet per jet. Jetoj ditet monotone, te zbrazta, te pakuptimta pa ty. Vetmia ka hyre ne zemren time dhe perpin ditet e mia, ditet qe ikin dhe s’kthehen me prapa. A mos valle po afrohen ditet kur do jemi pergjitthmon bashk? Ne kujtimet e tua une jetoj me shpirtin e vertete, mendoj vec lumturine prane teje, tek deshiroj lindjen e agimit te dites se re me puthjen tende mbi buze, sy, e trup. Dy lutje i bej zotit, te ndali kohen qe po me shkon pa ty, dhe te vish sa me shpejt. Shpirt e di ti se Pa ty asgje nuk ka kuptim. Jeta ime ka ngelur ne vend. Pa ty asgjë ska kuptime gjithqka është kote, lumturia nuk ekziston, pa ty. Shpirt shpresoj ta lexosh e të më kujtosh,jam un trëndafilja jote që të dua pa asnjē interes . Përshëndetje për ju lexues e kometues e posaqrish të pershëndes ty shpirt dhe ti dhuroj miljona puthje e perqafime të sinqerta. Sa rend qenka largesia.Mendoj ne kete moment ti te ishe me mua do jepja gjithqka që kam per ty yll per një dashuri si kjo qe egziston mes nesh.