Duajeni dhe besoni ne veteveten,mbi te gjitha eshte shendeti,kam kalu nje kohe shume te veshtire dhe dua te ju them se paraja nuk eshte asgje... | Histori Të Jetës

Duajeni dhe besoni ne veteveten,mbi te gjitha eshte shendeti,kam kalu nje kohe shume te veshtire dhe dua te ju them se paraja nuk eshte asgje…

Duajeni dhe besoni ne veteveten,mbi te gjitha eshte shendeti,kam kalu nje kohe shume te veshtire dhe dua te ju them se paraja nuk eshte asgje…-Ju lutem Anonim.Pershendetje deshta me shkru e me u shpre me kallxu diqka per jeten tem jom 29 vjeqare kur I kom pas 17 vjet um ka rrok depresjon shum kom hek me ket depresjon jom mshel skom dal kerkun as me shoqet e Mia skom dal qaq kom pas qef mshel me nejt me ni dhom me bo terr nuk dojsha me pa kerkan kur um rroke depresjoni keisha mu zake fryma mu gerqafshin durt menojsha qe po vdes bertitsha si mu Kan e qmendur ne shkoll te mesme e pata lon pak shkollen nuk dojsha me shku shkoll se mu doke qe po vdes klas po me ndimem e shoqeve dhe shkove te klases e kujdestarin e klases pa ta kalu at vit pa shku shkoll hiq mbasi e kryva shkollen ne internet ja nisa me shkru me ni djal sa her shkrujsha me to um bojke mu ndi mir dikur e lam me dal mu taku kur dola si e pash tash dashuri me to shum djal I kuptushem I sjellshem ja fillum lidhjes me to bashk dalshmi bashk u knaqshmi po depresjoni jem gjith ma ka bo me helem te dalmen e te knaqmen po AJ djali kurr sum ka thon sene mu ndi keq um ka fol si mu kon psikolog ose psikiater kom hec me to 6 vjet mas 6 vjete ja pruna shkurt ose vendos me Kan. me mu me I kallxu familjev tona ose qetu po I jepim fund lidhjes ton aj tha une ty te la veq kur vdes qateher po u pajtu mi kallxu familje tona edhe pse une me depresjon shum keq AJ nuk heki dor pi meje dulem me familje tem.e me familje atina folem e u njoftun familjet tona bashk u fejum un prap me depresjon punen keq ne vitin 2016 u martum un shum e knaqt me burrin tem e lumtur qe e kom pran mas ni viti Linda po gjat shtatzanis pata depresjon mat madh teper keq jom kon edhe masi kom Lind jom kon shum keq pi depresjonit skom mujt as fmis tem as vetes as kerkujt mi bo hizmet qaq keq jom kon po burri jem um ka nimu shum si per fmin ton si mu kurr sum ka lan anash a me ju ba bajat qka um ka nimu aj mu e ka ba sabeer shum jom me fat qe e kom ni njeri kaq te mir kaq te mrekullushem e zemer mir ne krah tem e ne jeten tem tash jom mir fal Tina fal Zotit e mjekut tash pe e shijoj jeten me ket histori deshta me ju thon dune veten besoni ne veten kurr mos e humbni shpresen qe nje dit ki mu Kan mir mos lyp kurgjo ne ket jet me pas po shendetin se pa shendet ski kurgja mos u tranona mas pareve se jeta so veq pare parja njeri ste bon nese e ki shendetin I ki krejt edhe nese e ki njerin e duher per krah teje ki me ja dal Falminderit Zot qe ma dhe shendetin e mir dhe bashkudhtarin tem burrin tem qe ma bone fat ne jeten tem respekt per juve e uroj qe te keni shendet e gjithat te mirat ne jet puthje per ju