Dua te shkoj te hoxha sepse me gjdo mashkull qe jam lidh kan qene aq negativ sa qe vetem kan menduar per vet... | Histori Të Jetës

Dua te shkoj te hoxha sepse me gjdo mashkull qe jam lidh kan qene aq negativ sa qe vetem kan menduar per vet…

Dua te shkoj te hoxha sepse me gjdo mashkull qe jam lidh kan qene aq negativ sa qe vetem kan menduar per vet… – Pershendetje fansa te kesaj faqe . Isha ne lidhje me nje djal shum te mir por si te ri qe ishum disa here jemi ndare dhe jemi lidhur prap ,kishum te njeten shoqeri me te dashurin, dhe kur ishum te ndar ishum si shok ngase jemi ndare gjith here me mirkuptim ,, nje periudh kur isha singel njoha nje djal tjter dhe bisedonim , dhe ishte nje vit me ri se mua, mua ate kohe me pengonte i dashuri te ishte me i ri se une , njs tek sa bisedonim ai pretendonte te sillej sikur nje burr i pjekur,, tregonte qe kish qen luft dhe aty kish perjetu nje plag dhe thonte kinse jeton kot dhe ka ruajte nje plumb nga lufta per i ba keq vetes,, une si e cilter qe isha dhe e besova sikur me dhimsej nga fjalet qe mi tha me vinte keq , por nga gjith kjo genjeshtre dinake qe beri kuptova qe ishte mashtrim, ngase duke e shftytezu ndjeshmerin time desh te me bej per veti ,, por nuk ja ariti qellimin pasi mua nuk me pelqente aq si tip aq me pak ku bente nje sjellje cinike Insitoja te flisja me te por kot u mbyll aq shum ne vete ku dhe me pak e kisha ta kuptoja se cfsr don nga une nje nate duke folur ne tel ku isha une ajo qe flisja ai heshte si qyqar dhe vetem kur me tha te dua dhe e mbylli celin, Per mua e pa besuar kjo fjal pasi nuk kishum asgje mes veti ,njs por disi me brente ndergjegja ime per kete njeri pasi me tregoj ate rast mos thosha po ben i ba keq vetes , koha pas kohe degjoja qe esht gjall , Nga ana tjter me provokonte ne menyr cinike tel,, E dia qe ishte ai , une e kisha vrshtir te vazhdoj jeten time ne manyre normale si kur isha me par ngase e kuptoja qe donte dicka nga une por nuk ish ne gjendje te thoshte gje ,,se ai jetonte ne fshst ishte i pa sigurt per mua sikur jam e paaritshme per te , dhe bente provkime te ndryshme per tuj dorzuar une ne dinakrit e tija, njs nje nat vendosa ta thiri edhe nje her per her te fundit , se doja te lirohrsha nga ankth qe u krioi ne mua , e thira dhe si herave tjera prap heshte menzi fliste,, trgoi qe ishte ne pun, dhe i thash mund te vi e te bisedojm ok tha, une nuk e kisha dert qe ish ora 2 e nates rezikova dhe ateher dola nga shtepia,, thira taxin dhe arita aty hyra mbrena se ishte nje odjekt ku punohet 24, dhe po pres mos ndoshta do fliste por jo asnje fjal une dridhesha nga ankth ishum te ulur afer njrit tjterit , por shikimim nuk e hiqtet nga syt e mi bente nje shikim te mpreht qe tregonte nje qellim, njs kuptova qe prap i njeti person heshtje . Thira taxi dola nga aty dhe binte nje shi si kur me pare,, kisha nje ndjesi sikur moti me thoshte vaj halli per ty cfar njeriu ke hastis ku mbas ati shikim ta tregoj qellimin ai shkim kishte dmth e kuptoja mire dhe andaj kriova nje lloj frike. Dhe vendosa ta harroj dhe vazhdoj jeten time si me par, kisha shoqeri fillova te dal me shoqet e mia, mbas disa muaj prap fillova lidhjen me ish te dashurin, ka qen tip shum pozitiv dhe i admirurshem nga gjinia femrore por nuk me ka ber te ndjehem xheloze asnjher me ka respektu deri maximum dhe ishum shum te lire me njerin tjterin vertet na kishin zili, Por te une filloj nje nervoz shum e madhe qaja pa asnje arsye nuk kisha deshir te dilja me te dashurin edhe kur dilja me te filloja qaja pa asnje arsye dhe o zot cfsr lot kur me kujtohen nga ata lot ashtu i dashuri u ndjeke keq me thoshte cfsr ke pse qan i thoja nuk e di nga mbrena me vjen ku vaj nuk mund ta paramendoni cfar vai kam ber sinqerisht mu habit, njs pasi nje kohe u ndam me te dashurin prap dhe mori fund gjdo gje . Pastaj fillova dal me shoqe isha e lir dhe me pelqente nje kohe te ria vetem, ashtu dhe ndodhi. Pas nje kohe takova nje djal a po burr zdi si ta quaj dhe filluam nje lloj lidhje ne fillim me esht duk shum intelegjent dhe tip i hareshem por disi kisha dyshime une per te,, e provokoja ne gjitha aspektet mos thosha esht i martuar,, por asessi nuk kam mundur ta kuptoj pasi me kushtonte aq shum koha dhe skisha si te dyshoja, Mire lidhja vazhdonte dhe filluan disa telofonata anomime dhe me thoshin se ti del me nje njeri te martuar,,dhe une i tregova te dashurit kshtu kshtu ai thoshte nuk e di, njs telefonata nuk ndalishin koha pas kohe u mbusha me dyshime dhe me shum u fjaloshmi kur u takonim me te dashurin se sa qe kishum dicka me shume ,,por kishte edhe lidhje tjera me gra te martuara, se fliste ne prezenc time dhe me thoshte qe per mua kto nuk vlejn gje, por ti me intereson dhe je e rendesishme per mua, por une nuk i besoja aq, njs ecte nje lidhje jo normale kisha deshir te ndahesha pasi nuk me dukej tip i pershtatshem, dhe ok me linte te qet nje jav dy jav dhe prap me dilte para,, por gjdo her qe dilnim un njesha nje lloj percjellje tamam hysha ne shtepi telfonat anonime, disi kjo lidhjee shkonte si nje fortun,,dhe pas disa mujsh kuptova qe ishte i martuar,, u lendova shume,,dhe mi pranoja gjitha dhe i ridhni loto biles ka qen dite bajrami. Por me thoshte se un nuk te le prap do te mar,, per ate arsyje me thojke desha tet le me bar dhe e kisha me te let te arsyetohem edhe tek familja vet edhe e imja ,, njs aty filloj prap percarja ngase thash ti paske menduar per gjitha planet por ja qe nuk tu realizuan,, dhe nga ky moment thash nuk dua te me shfaqesh para syve me kurr,, e kam vujtur shum ate kohe ku jam ndjer keq dhe pa vler ngase mi humbi gjitha ai idiot,, Pasi nje muai fillova ta mar veten prap,, ngase familje ime nuk e dinte per kete rast kurse per te dashurin e par po,,dhe jeta vazhdonte pun shpi shpi pune,, kur pas nje muaj e ca prap filloi te me del para me vetur,, o zot thosha me veten me shpeto nga ky manjak,, bente me siren mu afronte afer meje me vetur hapte derin dhe me thosht hyn mbrena, vetem 5 min, une u mundosha te ndroj rrug por kot, me vinte keq nga njerzit qe shikon ate tek sa bente gjeste tilla ,, u detyrosha te hypja vetur , dhe fillonte kinse i kam mungusr shum ,, me shprehte dashurin sikur ndonje poet te ishte,, por cka do qe thoshte ishte e kote se nuk i besoja me,,edhe me aty bente gjdo gje duke insistu, sikur do ti regullonte gjerst,,O njeri i thosha ti per mua nuk vlen me dhe asgje lidhje me ty nuk me intereson as nuk te dua as nuk dua te kem dicka me me ty,,,,,me thoshte njs une ty du ti me kohe dot me duash ,,, kom pas milona femra gra me thoshte por kete qe ndjej me ty kurr asnjera nuk e kam perjetu e bla bla shum fjal tjera,, gjdo dit vinte te puna sillej redh lagjes time,, nga do qe shkoja ai para me dilte ufff filloj strees te me bente ndjesha veten ne hall te madhe ngase nuk kuptonte asgje nga fjala,,, une si edukuar i thosha gjitha ti kam fal genjeshtrat dhe mashtrimet vetem me le rehat dhe te qet vazhdo jeten me familje tende,, po ok thoshte po edhe ty do te mar , Cfar lodhje me bente duke u mundu me bind me fjal qe tme linte te qet te zhduket nga jeta ime,,, mos me cmend me thoshte une te du dhe dot te mar ose nuk behesh e askujt offff cfar halli te madhe zdi cfsr te beja .Familjen time nuk doja ta ngatroja me ate njer qe nuk kuptonte nga fjala,, pasi kisha prind te moshuar shpyje te lart dhe ca semundje tjera, velleziret asessi se nuk kishin me kend te flisni e dija kete per cmendurit e tija se mund te behej e madhe kjo pune,, isha ne hall te madhe me linte disa dit ose jav prap me shfaqej para insitonte me kushu te shkoja me te,, nga lodhja qe ndjeja psiqike emocinale shpirtore me ate njeri i thosha ok ja merem nuk kthehem me ne shtepi, jo me thoshte prit ta regulloj punen time me shtetin dhe dot te mar, ishte nder hetime se ka qen i suspenuar nga pune e ti,,nuk e dia me heret kete me pas e kuptova, pastaj e burgosen nuk dia gje une veq kur filluan mesazhet anonime “dhe filluan te me kercenohen,, Zot thosha cka kan me mua keta njerz,, me percillni gjdo hap qe beja,, po nuk e kisha dert per percjellje,,, me qonte lajme letra nga burgu qe ta prisja une offf zot thosha si te ja bej me kete njerii, isha ne hall shum te madhe,, kur pas disa muajv doli nga burgu me pages, kur e pash erdhi ke puna, nuk e kish problem te futet lirshem, dhe tme thot para gjithve te pres mbas orait tpunes, diten e para ndrova rrugen nuk shkova andej nga dilja gjdo dite,, isha e brengosur pa fund se nuk kuptonte asgje cka i thosha, mandej prap i njeti avaz duke me prit nmengjes para shtepis kur shkoja ne pun, me mengjesi fillinon shqetsimet,, nuk dija cfsr te beja presioni u be i madhe filluan kercenimet nga ai nga redhi i ti sharje fyerje ofenfime e cka me jo, mi mori gjith nr e telit qe i kisha telefon dhe i thirte ti pyeste se cfsre me kan,, nuk guxoja te vishesha se me thoshte per ke vishesh kshtu bukur, vinte para banesa thoshte dua tet shofin familja jote me mua dhe ateher dot e kam me leht tet mar, ej njeri thosha kupto se edhe nese kuptojn familja ata nuk me japin me zor tek ti skam familje primitive dhe te maltretimes,, edhe pse ket rast ndoshta do duesht kshtu te vepronin pasi e meritonte por ja qe insitoja te kuptohshim mes veti dhe te harronim gjithcka, po jo gjdo gje e kot por e dia pavarsisht gjerave familja ime nuk me kishin bere ate qe thonte ai . Dhe nesa une do thoja jo nuk e dua dot me kishin mbeshture efhe pse me pasoja mbrapa, nuk dia cfar te bej lloj ide me vinte ne mendje por prsp nuk guxoja te bej ndonje gje se ish cmen dhe nuk i pritonte belas ashtu ishte , i thosha ja shko ke femra tjera gra tjera pse nuk me len rahat mua se nuk dua te kem asgje me ty, jooo thoshte ato cmenden pas mua por une nuk i dua ato por ty, dhe rasha ne hall shum te madhe u lodha nga gjdo gje kur shihja qe nuk don te kupton gje filloja qaja ngase nuk kisha fuqi me shum ta duroja,, por me , nuk e di cfsr i thoshin per mua njerzit a po i shpikte fjalet nuk e di ,, por presionn te madh kisha ne gjdo hap lloj lloj telofonate sharje kercenime edhe ate shum te ashpra , fillova aq shum te kisha frik nga kush vin disa ishin anonime,, po edhe ky i shtinte femrat te me telfonojn vetem nga inati e bente dhe e pranonte, i thosha ok ja merem jo thoshte ta regulloj pun time,, por edhe i hyri nje lloj frike nuk e dia nga kush por shprsh me thoshte une luftoj per ty me te gjithe, me kon thosha lufton ti per mua kurr une nuk te dua, nje her me pat dhen te shof se sa burra ke ti,, ku un nuk kisha kontakt me askend tjeter ,, mbase vrertet u pata lodh aq shum me ate njeriu dhe humba pesh rash ne 40 kg,, gjumi nuk me merte nsten nga halli nuk haja aq npune u mundosha te kem koncentrim shpesh nga stresi e halli lodhja u hutosha ne pun nuk kisha fuqi te punoja uhh nervoza te mdhaja kam pas,, vereja nje lloj frike tek ai,, nje dit nga puna kaloj pikerisht ky fshatari dhe si e kam pare e kam dite qe edhe ky esht i perfshir ne kete rast ngase gjitha provokimet qe me jan ber ai nuk i dinte dhe me shikonte si i hutuar kur ja tregoja provokimet,,me thoshte shohim ne fund, dhe nga keto qe thonte e kuptoja qe ky din dicka tjter, ose dikush i ka then dicka ,, dot shkatroj me thoshte nuk lejoj kush tet mer ty nese nuk te mar une,, kur pash ata fshatsrin e dija qe te dyt jan nje krye . Ktu edhe me shume u friksova thash duke i njohur te dyt cfar krye kan dot behet problem i madhe por ate fshstarin nuk e dia a nga inatti esht fut kete loj a po per cfsr arsyje,, po ai nga ai takim i fundit me mua kish fillu hetime per mua, ka percjell gjdo gje timin jeten, privatsin, shoqerin me nje fjal gjithcka ,,ngase nga takim fundit une me ate skam pas asnje lloj kontaki,por heshtja e ti gjithmon me ka friksu,,Me dashurin dy dite bashk nuk i kalonim, e kuptosha qe dikush nuk don te na len bashk,, por une edhe vete nuk e doja kete lidhje,,I dashurin prej qe doli nga burgu,, kisha shum provkime kercenime veprime shum banale mu dukshin pse vetem e vetem nuk donte te kuptone ai njeri nga fjalaa,, dhe u humba tetresisht nga frika kur kuptova qe ai tjteri ishe perfshir kete lidhje dhe gjithmon kish qen duke me percjell nga ai momenti por ja qe per momemtin nuk kam arit ta kuptoj por ne fund i kuptova qe shumica e provikime dhe kercenimet i kish ber ai fshatari,, se tani me zuri te dobet moralisht ,,, Nuk isha ajo vajz e bukur e me sharm dhe e pa aritshme ,,Siq kam qen dikur ,, dhe asessi llogjitka ime nuk mund ta beson dhe arsyrton dikush te te percjell me 15 e me shum vite ,,dhe te nderhyn gjithekun jete private,, dhe ne fund kur humba gjdo fuqi, e kuptoan familja ime problemin ndjehsha shum e turperuar nga kjo lidhje pasi familja nuk e meritonte ate,,, isha aq e lodhur nga ajo lidhje shume e kot dhe veq tortur ka qen asgje me shume ,pastaj familja nrm filluan regimi tyre ku gjet ket njeri nga gjith ky qytet plus i martuar ,turp shum i madhe,, pastaj vllau u taku me te dhe me mori dhe mua tha ta pyes motren a don ty,, thash jo vllau tha u kry tash ik ne shtepi ti, dhe nga ai momente para sme ka dal,,Pastaj lash punen tel ma moren fsmilja,, Isha tejt e friksuar dhe e hutuar e lodhur pa fund nga lidhje, mbeta e mbyllur me mira dyshime, pastaj filluan presion tjter kjo uhh dhe nuk doja ti marakosja familjen se cfsr po perjetoj, me moren familja me dergusn te mjeku ,ku une nuk isha e semur ne trup por kisha frik dhe u duksha nga frika shum e hutuar por jo e semur,, mjeka ma tha nje gjilber dhe mjeka tjt me tha eja me mua dolem ne dhomen tjter dhe me futi me vesh nje si form armes ishte,, e pyeta cfar esht kjo tha per depresion ok une nuk kundershtova,, njs po kthemi ne shtepi dhe gjat rruges e kuptova reagimin e ati aparati dhe kuptova edhe ketu nje plan te sajuar ,,sikur filloi te me fshi kujtimet shperlarje truri ishte e qart e dija qe dikush e ka planiku, 5 dite kam qen si ne kom per veq ujit asgje nuk kam ngren,,por mendimet me ndryshuan mendje ai njer qe isha e preokupuar me te mu hiq total nga mendja gjdo kujtim me te u shly nga mendja ime ,, kur erdhem ne shtepi fillova motres ti tregoj pasi ajo ate moment nuk e pa se mua mjk tjt me mori dhomen tjt dhe motra ime nuk e pa ate rast,, ajo nuk besonte me thoshte hesht se te esht duk ste kan ber gje,, njs e lash ngase motra esht tip i till qe veshtir i kupton ca gjera,, dhe me fajsoonte mua vazhdimisht me bente shum presion edhe pse moter , por i thosha hesht se nuk e di situaten, kur nje nata ishte mesnat diku ora 1 , dhe ndjeva sikur me erdhen ne shtrat disa duar me kapen se keni iden se sa shum i ndjeva isha e shtrir ne krah te djath dhe me drejtuan ne shpin mu dukshin sikur ishin shum duar ne gjith trupin nga kembet deri tek shpatullat ,, nuk e di a do ta beson ju betohm ne zote dhe se keni iden si i ndjesha sikur te isha live,, dhe me vete thash o zot kjo esht magji , po une sikur e dorzuar ne ato duar thash ta shoh ca dot me bejn, mi vuren bark dicka ne dy anet e barkut ku dhe sot nuk e kuptoj cfar jan, por rendesi se degjoja fjal te shuma, shtig ku**e shkin kurr ske mu martu kup etj etj ku 24 ore i kam ne dispozicion te gstshem per me sulmuar, nga gjith ai prejtim qe perjetova kjo ka qen e fundit qe mun ta duroja, po asgje nuk ishte ne fuqi time qe te beja isha e detyrora ta duroj ket presion te panjuhur ku ende i duroj jan ketu, kur isha e merzitur edhe me shum me shtonin merzin me deshir te madhe e kuptoja qe duan te ma lendusin me ate presion, por une nuk doja te shkoj tek asnje hoxh ngase nuk esht fai im nese dikush me urren aq shume mua,dhe isha e mbeshtetur vetem tek zoti, pasi kemi lidhje direkt ne muslimante me zotin, dhe e binda zoti cfar kriesa te liga egzistojn nese nuk i shef njeriu,, kurse zoti qe i shef per ta ishe asgje,,dhe per ata ndjehem qe une jam zote,,pasi jan fshehur aq shume nga un,,ku edhe zoti me thsn qe nuk te don, besoni per mua ishte qesharake dikush me ate veper te te prgj emr te zotit,,shum cka qe degjoja nga injoranace e tyre dhe m vinte te qesh, por ca ish me e keqja se kishin inat te pa pare kur nuk kishte efekt dhe nuk mund te me poshtin dhe tmersisin,Askush nuk e dinte cfar po perjetoja une perveq zotit nese veq ai shef gjithcka i ka para mire dhe e din kush jan ,, kurse une joooo dhe se besoj qe dot arii njoher te njoh ngase vertet kish me qen problem i madhe,,,ku ja deri sa po ju shkruaj sa po me than je plak ha ha . ZULLUM shum te madhe me kan bere, Pasi shume her kam qen ne prag te cmenduris,,Nga gjith ai presion qe perjrtoja, e gjith kjo me erdhi nga dora e njeriut pasi e di shum mire njerz qe kan pas perzirje ne kete situat po ja qe askush nuk me doli ne ndim per asgje a e kan dite mire cfsr gjendje jam, Pasi ata ishin fajtor vete ngase jeta film ju kishe duk atyre,,,Por fatkeqsisht nuk e njiha asnje ngase menyre direkt asgje kam perjetu por gjitha ne menyr perfide ideotike dhe jashta gjdo lloji njerzore,, Sot jam afer dyzetav dhe jam ende beqare, Ngase 10 vite nga ai ilzolim i im nuk doja te degjoja kur dikush me prz ndonje djal me veti qeshja sikur ta dini cfsr halli kam, u izolova nga gjitha se doja ti largoja njerzit e dashur nga rrezik pasi donin ti lendonin njerzit me te cilet isha e rredhuar si familja shoqeria,, Nga shoqeria u largova leht por nga familja asesii dhe gjith kohen kam cen dhe jam me ndro nga ky ankth i kercenimeve, jam tejet e sprovuar pa asnje arsyje jam e sigurt ngase njerzit i kam dasht gjithmon dhe kam qen ne gjendje te ju ndimoja me mundesit e mija, por ja gjith nuk jan kshtu si une dhe pesova gjith kete idetotizem ngs ciltersia ime qe kisha,, por nje dit koha ime mundi presioni ofenfimet kercenimet dhe gjithcka tjt qe kam perjetu dot te paguhen dikujt do ti kushtojn shtrejt ,, Duhet shum durim te kesh , psh per veten kurr skam besuar qe kam ksq shum durim ti duroj gjitha keto,, kursr ats me durim shum te ulet jan ate e di,, Kshtu qe humba gjdo hje ne jete por morslisht ndjehem fitimtare nga nje fuqi e pisti dhe e pa ngopur nga urrejta zila meria nuk e di si do vaxhdon kjo situat pas jam e lodhur nga jeta dhe kam dro efhe per lidhje tjt te mendoj , pasi duhet vrt nje njeri qe mund ta kupton te kaluren time me gjitha ato mundime kur bej analiz nuk shof arsyje konkret per pos vyrtytet negative qe posedojn njerzit turp, me falni per shkr**in e gjat por esht histori me vite e dekada a jo rast konkret per nje probelm qe kan fansat e kesaj faqe, se prb kur dihet e zgjedh kurse une mbeta si statuj pa njohje dhe pa zgjidhje viktime e atyre qe luanin Me DURIMIN, JETEN DHE KOHEN TIME,, Por sot gjithe pergjesine jetes time e mbajn ata nje dite do ta kuptojn kete por dot jet vone per mendje te fjetura, Skam fai une per probleme qe mbsjn mbrena njerzit,,Edhe shum her kam ndje keqardhje per ata sikur vertet jan per ti meshiruar me ate fuqi qe mendojn se e posedojn, Kurse mbrendesis ime esht tejet ndryshe nga e tyrja andaj arita te duroj, FALEMINDERIT