Du me shku te ndoj falltor a magjistar veq me kthy Burrin te Une e fmija e vet, s'kam qare se sdi ku shkoj tjeter, jam rrit jetime! | Histori Të Jetës
magjistar

Du me shku te ndoj falltor a magjistar veq me kthy Burrin te Une e fmija e vet, s’kam qare se sdi ku shkoj tjeter, jam rrit jetime!

Du me shku te ndoj falltor a magjistar veq me kthy Burrin te Une e fmija e vet, s’kam qare se sdi ku shkoj tjeter, jam rrit jetime! – Pershendetje A keni munci te m’a postoni sa ma shpejt ju lutem dhe anonim faliminderit. Un jam nje grua 29 vjeqare jetoj ne Kosov, jam martu e re kam dy femije si drita, djal e qik, Fatkeqesisht e kam djalin pak te semur, tash ka fillu me be ma mir, sepse ishte i smur nga anoreksija nuk munte te han asgje ishte shum veshtir per mu si Nan me pa femin e vet pa hanger me muj vetem tu e mbajt shpirtin me infuziona, sa veshir ish met than femiu yt, Mam mos u merzit ti, une jam mir, Edhe un barabat me djalin tim u semura nga merzija, mu shtjerr zeri tu qa po per veti nuk e kisha gajle! Tani fal zotit u takum ne nje mjek te mir qe e mur ne dor djalin, krejt qka kisha i shtisha ne mjek nuk lejshem mjek pa shku, i kam shit qka kam pas, punojsha ne bank diten dhe naten punonte burri Qe me nejt un naten me djalin e burri diten Punen sun e lishem se Nuk kishem ka me marr te ardhura per sherim te djalit se sa per buk nuk ishte problem edhe me pas mbet pa buk. Nejse Edhe kjo filloj te kaloj sepse djali filloj te ben ma mir, edhe pse hala se ka peshen e duhur per vjet qe i ka, dhe i han 2 3 ushqime, esht fmi qe nuk han si fmit tjer embelsira, thuajse han vetem buk that. Po prap jam Shum e lumtur perderisa esht jasht rezikut kjo esht mu ka ma Shum rendsi se gjithqka. Pra para deri para 2 vite gjethqka shkonte mir me familjen time, jetojna me vjerri qe i konsideroj si prind e mi teper i du por fatkaqeshit ne jet gjithqka ish e mundur dhe po vike ni Moment ku jeta po tu ndryshojke komplet dhe po tu bojke terr Edhe dita e nata xeher, jo nga fatkeqesija e jetes po nga vet personi qe e dashuron dhe jeton, Burri im filloj te mirret me sende jo te mira qe me merzisin teper mu dhe femit ja pat nis me dal shum me shok e vajza u ftof nga krejt dhe ishte hera par pas 12 vjete martes qe me maltretoj burri, sepse e veta pse ka ndryshu keshtu, lun tulifar loje gjith rrogen time e hargjon un punoj ne bank te shtetit, dhe krejt parat i merr dhe i hargjon, nganjeher nuk kisha para as per buk tfmive, i kam par mesazhe me vajza tjera po nuk kam be kurr ze, i kam perbi te gjitha si me perbi therra, sepse vjerrit i kam Jan ne mosh e i kan boll merzit e veta e sdu me ju shqetsu kryt per vajza qe burri im shkon, ata skan faj jan Shum te mir e sdu ata mu shqetesu asnjeher se sod jam shum ne hall vuaj shum qaj nat e dit me ka humb vullneti i jetes se bash tash duhet te jemi mir e te lumtur familjarisht pasi qe ma te zezen e kaluam por pe shty per hater te femive. O zot Nuk kish ma zor Se me buzqesh e me kesh me lujt me femij me sy te perlotur duke u fsheh nersy femijeve me ka humbur koncentrimi spo muj as mu kujdes mir me femij kurse per njeriun qe jetoj nuk kam lumturi, ish e rand.. Un Jam rrit jetime, babai me ka vdekur sa isha 8 vjete, dhe nenen time e kan martuar diku tjeter dhe jam rrit pa ndjenjen e nenes dhe per ket arsye nuk Po bej ze mu qu pesh me be Probleme ne Familie te burrit se i kam si prind e mi qe si kam pas e vetjma gje qe du esht qet familie qe kam sdu tjeter bre zot as pasuri asgje. Kam nevoj te me kshilloni ju lutem vetem per nje gje, A keni mundesi ju lutem nese dikush nga ju vllezer motra nese njihni diken qe me ja ndal burrit keto veprime jo te mira, me shku te naj Hoxhe apo qka te ndoj falltor a magjistar jam ne gjendje te bej qmos tja ndali burrit keto gjera me shku mi be diqka per te mir burrit me kthy te familia vet sepse hjekat qkas na shtin me be! Edhe nese hy ne mekat ska dert per hater te dy femijeve te mi e per qeta dy prind (vjerrit ) du me be gjithqka. Ju falemenderit shum, ju pershendes shpresoj te me kuptoni hjekat po te shtike nganjeher me be te pamunduren te mundur. Ju lutem nese dikush nje dikan ju lutem bre ndihmomni!