Du me i tregu t'fejumes tij qe na ja kena dhan besen njani tjetrit por Ajo nuk osht fajtore, nje dit mezi mu... | Histori Të Jetës
besen

Du me i tregu t’fejumes tij qe na ja kena dhan besen njani tjetrit por Ajo nuk osht fajtore, nje dit mezi mu…

Du me i tregu t’fejumes tij qe na ja kena dhan besen njani tjetrit por Ajo nuk osht fajtore, nje dit mezi mu… – Anonim. Jam ni vajz nga prishtina djalin qe e njoh eshte nga po nga prishtina u njoftuam ne fb kalum 6 vite se bashku dhe ishim shum te lumtur edhe naj her na kishim grindje te vogla por prap jemi pajtu. Personi ne fjal ishte ne pun punonte por kushtet ne shpi i kishin te teper keq kishte dhe dy vllazni te pamartume nonen dhe baben po un e disha fillim nuk me pengojke ma von ishte ideja e tij qe me dal me jetu diku vetem na dy un u pajtova prita shum vjet mas ni kohe ndroj plani tha me shku shpi me jetu me krejt ata un nuk deshta mu pajtu me shku atje kam menu per thmit edhe ardhmen e tynve. Erdh koha me vendos per martes un dishka hajr pi zotit u pata ftof shum pi tina ka po shkruj tash po qaj vet jam qudit po kur erdh puna me vendos i thash jo shko krijo jeten tone edhe pse ai ka tentu shum mem pas ne jeten e tij. Kur ja dhash vendimin diqysh thash qka kam bo me vet veten pse un vendosa qeshtu. Nuk shkoj shum koh mas 3 jave pe thiri tel nuk mu pergjigjke as thirje as sms hiq. Mas dy dite kuptova se ai eshte feju me nje vajz ne europ kam dasht me ik prej ksaj bote nga dhimbja ne at moment qaja shum nuk mundesha me pranu ishte momenti ma i keq i jetes tem. Kur mora vesh se ai me kishte tradhtuar edhe me disa vajza te tjera kam pa vet nga shoku i tij me tregoj kam bisedu me ata vajza kam pa shkr**et qe kishin shkrujt se bashku. Isha ne gjendje jo te mir qaja shum nga deshprimi se si ka mundur te me tradhtoj dhe nuk e kam kuptuar sepse e doja dhe me jepte shum dashuri. Kur u feju me lajmronte vazhdimisht deshironte te me takonte un mas ni kohe pranova doja ta takoja ta perqafoja erdhi jemi taku Ai fillonte te qaj po edhe un ashtu bisedonim per qastet dhe tradhtin qe ma kishte bo prapa shpine. E pranoj qe me tradhtoj dhe me tha se don te bashkohemi prap un u habita e doja shum nuk mundesha pa te pranova te bashkohemi ja kemi dhan njeri tjetrir besen u takojshum shpesh sikur mos kishte ndodh asgje. Ai nuk e donte te fejuaren me thoshte se do e le. Kaluan 6 muj filloj te ndryshoj nuk me telefononte si ditve tjera as sms Un kam fillu me vrejt ndryshimin e tij dhe kam fillu friken me pas se e humba. Nje dit mezi mu lajmrua i thash po pse nuk me lajmrohesh tha kam provu mu bashku por nuk kam mujt me prish fejesen dhe duhet mu ndahhh….. zot ma ka ndi zemra lot me dalin nga dhimbja. U lendova shum prap me ka fshir nga jeta vet nuk me thir me ka fshir nga gjitha kontaktet. Mos me pas mundsi me thir kam thir nga numri tjeter por si ma ndegjojke zerin ma mbyllke tel. Jam pendu se i kam besu shum um ka lendu teper edhe pse ende e du. Spo muj me jetu pa to, nuk po muj me pranu faktin se si um mashtroj spo muj me pranu qe e kam humb. Du me tregu fejumes vet nuk di qka boj Ajo nuk asht fajtore. Ju lutem me ndihmoni jam shum keq.