Donim te martoheshim por m'tha "Sdua te kem asgje me ty", edhe familje e tij po m'thon "Nuk dijm qka ka"! | Histori Të Jetës
para se me u martu

Donim te martoheshim por m’tha “Sdua te kem asgje me ty”, edhe familje e tij po m’thon “Nuk dijm qka ka”!

Donim te martoheshim por m’tha “Sdua te kem asgje me ty”, edhe familje e tij po m’thon “Nuk dijm qka ka”! – Pershendetje jam nje vajze prej fb shoqes une skam fb vajze anonime po mbese. Jam e njoftuar me nje djal ai jeton jashte Kosoves dhe une ne Kosove qe 4 vite qe 2 vite jem te njoftuar familjarisht familja e tina me dojne, me respektojne. Jemi familje (pa kekquptime jemi familje e shkolluar), familja ime na kane jep edukate, moral edhe respekt, sadopak na kane paralajmru qka eshte e mire dhe e keqe si çdo familje ne sadopak i kemi marre e mundohemi mi marre keshillat e prinderve si nga edukat si nga morali si nga shkollimi e respekti, (nuk dmth qe shkolla te bene njeri). Edhe keshtu me kete djalin si e thash jemi bashke gjithqka ne rregull kemi pas zenka si çdo qift, por nuk kane qe medhaja edhe i kemi tejkalu edhe pa presion ka desht mi njoftu familjen teme edhe shume mire se e du edhe normale eshte qe gezohesh, familja ran dakord edhe gjithçka u pajtun u njoftum me kete djalin, por puna eshte qe ata e kan ba plane me kete djalin e me mua qe te fejohemi kete vite edhe normal per qeshtje te letrave etj etj procedurat qe jane, por ky djali pa asnje arsyje diqka te tille vetem nje sms me ka shkru edhe ka thene sdua te kem asgje kur gjithqka eshte ne rregull edhe kurr diqka te keqe ska pas prej meje edhe princi me dal perpara une prape kete e marre i besoj e dua kete e dua familjen e tina i respektoj shume besa me respektojne shume, une nuk di qka me thene kete e kam diskutu edhe me motrat e tina jan qudit pse qka u ba keshtu ai jeton vete atje por prinderit i ka afer nuk pe di çka eshte ne pyetje me te nuk besoj qe ka dikend edhe me prinderit e mi e kam diskutu nuk po dine as keta telin nuk pe hap deshta me marre nje opionion nga ana e juaj mos me ofendoni gati te fejohemi gjithqka ne fund thujse ai vetem ka than vetem me fal edhe skam dikend tjeter kaq, po kam frike qe eshte semure a diqka nuk po di ju lutem qka mendoni qka me vepru une qka me be. Ju faleminderit shume!