Djalit tem

Djalit tem do t’ja la emrin tond, e di qe e lexon kta, dije se Une s’te kam nda nga e fejumja!

Djalit tem do t’ja la emrin tond, e di qe e lexon kta, dije se Une s’te kam nda nga e fejumja! – Pershendetje. Ju lutem anonym, deshta te tregoj diqka. I dashur X! Ti qe thojshe kinse je ni mashkull i vertet, te lumt, e tregove veten. Me thojshe te dua pa ty smuj me jetu, ja dham besen njeri tjetrit, po ti qka bane u fejove… Aq shum me ke dasht sa qe u fejove me tjetren per te me lenduar, nuk e di pse e meritova kto dhimbje, dashnin qe e kom per ty sme len me dasht tjeter kan… E di gabova edhe un shum, po gabova se isha e re… Sma dhe rastin per ta deshmuar dashnin… Une pas 3 viteve qe mbushen 4 vite ne korrik hala te dua, gjdo dit e me shum… Kom oferta shum te mira po emri yt, fjalt qe ti thash sme lan me u dashuru… U mundova me fillu nje jet te re te thash kom frajer… Ishte genjeshter… Nga dhimbja qe ti u fejove me shoqen tem u detyrova ta them kta… E di kurr skemi mu bashku ma ama dije un ste kam nda nga e fejumja… Edhe pse shum kam pas dhimbje…Kur folsha me ish te fejumen tane… Mu doke se jam ka foli me ty. Ajo vetem per ty folke…Sikur per inat… Une i thojsha asajna e nderprejm kontaktin se sdojsha me mendu ti se un ju kom nda…Por ndodhi!!! Te lutem mi fal gjitha GABIMET, djalit tem dot ja la emrin tond, e di qe e lexove kta… Dije me mungon shum…Inshallah do Zoti te shof te lumtur! Ti me mesove fjalen Dashuri… Dhe ashtu dhe dhimbjen.