fbpx

Djalin e kam lene te ish burri dhe jam martuar me dike tjeter, ishallah kurr diten e vet se shohin familja e ish burrit tim…


Djalin e kam lene te ish burri dhe jam martuar me dike tjeter, ishallah kurr diten e vet se shohin familja e ish burrit tim… – Pershendetje grupi nga nje anonime. Deshta te ju tregoj nje histori qe kam perjetu ne jeten time. Ne vitin 2003 jam njoftu me nje djal dy vite ishim ne lidhje pastaj u fejuam kishim dashni shum te madhe te dyt per njeri tjetrin pas nje vit fejes u martuam pa dasem vendosem te jetojm jasht ks dhe shkuam ilegal dhe u lajmruam azil dy vite jetuam shum te lumtur vetem ne dy pas dy vitev vullnetar u kthyem per ks se bashku un isha shtatzen ne muajn e 7 pasi u kthyem ne ks burri prap shkoj mas 3 muaj qe u kthyem ne ks me viz pune per slloveni un mbeta me familjen e tij u merzitem shum te dyt por me nje shpres qe pas nje viti do te na merr. Por ajo nuk ishte e mundur un e linda djalin pas nje jave qe shkoj burri kjo ishte shum e rand per mua dhe qeshtu shkun 8 muj burri nuk e pa djalin e vet pas 8 muj erdh ishim shum te lumtur edhe pse largesija na ndau kishim kontakt po thuajse 10 her ne dit viberi nuk ishte ne at koh. E qeshtu shkuan 2 vite un ende ne ks ai ne slloveni me shpres qe rregullohen letrat por nuk kishte munsi me thoshte un i besoja qe ashtu por pas dy viteve filloj me ndryshu vike ne pushim telefonin e majke msheft nje dit e harroj telin dhe dul me shok me pi kafe u e mora telin dhe po e kontrolloj dhe aty pash sms qe kishin shkemby me nje sllovene ne at moment kur i pash mu duk qe qielli me ra mbi mua dhe fillova te qaj me za djali ishte 2 vjet un kur i pash sms mendja ime shkoj ti lajmroj familjen time dhe te ju tregoj qe burri im paska nje tjeter por ne at moment erdhi burri me pa ne at gjendje pse po qan me tha i tregova dhe nuk lash gje pa i then ai me fjal te mira mu ofru deshti te trilloj qe nuk esht e vertet por un nuk desha ta degjoj isha e bindur te ndahem pse te hupi koh kur ai ka nje tjeter kur ai mu betua ne djal i thash vetes mendo pak mos u ngut dhe ja dhash edhe nje munsi.por nuk kisha besim vetem per hater te djalit durova ashtu edhe 4 vite zemra jem e din si kam jetu e merzitur e pa vullnet isha amvise kam jetu me vjehrri dhe gjyshen e burrit un e nisha veten thjesht nje sk***e sherbetore pa asnje vler burri isha e sigurt se ka tjeter un sdisha qka te bej djali mu dhimke qysh me lan vet isha e re kam perjetu shum vujtje shum lot shkurt maltretim psikike burri qdo her ma keq u sillke mua me lake fajtore ti pom ngjet fjal po ki qef me gjet naj tjeter burr qdo her qe vike ne pushim ai me provokojke du mi ba dy gra ne sy te mysafirve shpesh her si per hajgare po un plassha ne vete hajt se hatri djalit du me duru thojsha po qdo her ma keq e nisha veten ai veq keshke me mua kur me shifte me lot dhe mos me quu ma gjat edhe pse shum histori e gjat esht ne vitin 2014 vendosa te hap nje fb ne emer te rrejshem dhe e zbulova qe ai ishte martu dhe e kishte nje vajz 2 vjeqare kur e vertetova ai ke ne ks i thash asnje sekond ma nuk rri ne ket shpi haram ju koft qdo sekond qe kam sherby ne ket familje dhe un bana padi per shkurozim dhe per mes gjykates jemi shkurorzu djali i takoj ati sepse un nuk isha e punesuar djali met me gjyshrit e tij me ks ndersa un vetem kontaktin qdo muj per vikend.djali i kishte 6 vjet kur u ndam tash 11 vjet i ka mbush jeton me gjyshirt ish burri jeton jasht ks me sllovene edhe me vajze. Ndersa un pas ndarjes kisha plot oferta por nuk ju besoja me askujt por fatit nuk i dihete nodhi nje mrekulli u njoha me nje djal qe ishet beqar 6 vite me i ri se un un i tregova rastin tem qe kisha ai me tha qe sme pengon por un aspak nuk i besova dhe nje vit e injorova por ai nuk heki dor un dua te jem me ty un prap nuk i besoja ai kishte qellime shum serjoze por un isha e zhgenjyer nuk i besoja pas nje vit kontakt vetem per mes fb ai vazhdimisht me thoshte un dua te fejohmi trogoju familjes e pash qe pernime esht serjoz dhe ju tregova familjes kemi dal me vllezrit e mi jemi njoftu pas nje jave jemi feju tash kemi nje vit jemi te martuar dhe jemi shumm te lumtur kemi dashni te paster dhe te sinqert. Djalin shkojna bashk e marrim e don si me kan i veti i blen dhurata e qon ne vende turstike etj.

';