Djali i madhe nuk me do nuk me di si Nenen e tij, sepse Vjerra e ka kthy ka ana e vet per shkak se... | Histori Të Jetës

si Nenen

Djali i madhe nuk me do nuk me di si Nenen e tij, sepse Vjerra e ka kthy ka ana e vet per shkak se…

Djali i madhe nuk me do nuk me di si Nenen e tij, sepse Vjerra e ka kthy ka ana e vet per shkak se… – Pershendetje jaam nje grua e martuar jam 27 vjeqare kam.dhe un nje histori per me nda me juve ndoshta edhe me gjeni nje zhgjidhe se si te veproj kam tre djem dhe kam.nje hall me.djalin e madh nuk me do nuk me di si nenen e tij sepse vjerra eka kthy ka ana e vet per shkak se mu me ka pas ra me ndejt ne spital me djalin e dyt ajo u kujdes per ta dhe gjat shtazanis se djalit ye dyt ajo u kujdes per ta dhe kur linda me djalin e dyt i thash se tash jam mir dhe du mu kujdes pe fmit e mi vet ajo me tha se nuk ke nevoj un kujdesem ti boll eke ke njo te del boll shum kom insistu dhe burri tha se ska dert se se kemi larg mir po un as njeher sjam.kan e knaqur me ket djal diqysh ka ndejt shum larg meje kur shkojsha te mami jem aj nuk kish qef svike me mu shum u merzitsha smujsha mu rahatu po prap so vetem kjo tash djali ika bo 8 vjet vjerra e shtin gjithqka per mu djali jem i thot ste ka lind kjo po un i jemi je kta se ki kurgjo un shum po merzitna gjithkuj i thot sjam i skaj po per vjerren i thot ekam nan kjo po 3 hasmon djalin ne mu spo di qysh mja bo me kthy djalin prej veti shum jam tu u merzit se di qka me bo po mundona mej shpjegu djalit gjithqka se kur kom qen shtatzan me.djalin e dyt jam kan shum keq tan kohen e shtatzanis mka ra me ndejt ne spital edhe djali ska pas ma shum se dy vjet mir po se mka than ma ke mar nje djal tash edhe un kameta mar ty nja se ska met dit kurr se tka nan as me vllasen te vet se lejon me ndejt e ka bo djalin si me kan i huji se lejon me nejt me vllasen te vet ikni mos ju afroni ngat ae mendon ajo naj her vdekjen apo semundjen nese ajo vdes ose semuret kish do mu kujdes per djalin tem se ajo si thot se djali jem ti e ki nan kta dhe bab per djal te vet po jo ty tkom lind un i thot sa do se mu dona un dhe burri me mar me te mir nuk na do se di pse ajo m3 bo ket gjest ska pas as ni tkeqe prej meje apo muj me than se ndoshta e ka gjet dhe vendin ajo mej bo kto gjana se un skam bab nanen e kam te semur dhe jemi vetem motra pa vella dhe e ben ket gjest hajt ta kopi se ne goj me ka than perinati jo se e du po perinati eki kta nuk e di qka i kom bo me mendje tem as ni te keqe sja kom bo o ka rritet mos me ndi aj dashnin e nanes vet un spo muj me kuptu ka net qe tan naten mendoj ku me gjet gabimin por spo muj me gjet nuk i kom bo asgje ju lutna qitne doren nzemer sjam kunder se edon djali gjyshen por pse mej than ajo sje i tyne un tkam lind ty kur du me mar naj kund me veti se len jo jo ik le djalin nshpi te vet muj meju bo be qe 6 vjet djali su kan te dajt e vet aekishit pranu ju ket gjest qka me bo ju kisha lut naj kshill nese muni me.postu anonym ju lutem kam.ket hall shum te madh du me ra ne depresion prej merzije nuk po di qka me.bo ju kisha lut naj mendim se shum jam ne hall spaska gja ma fshtir se me bo fmin e mos me kan ne gjendje me eduku si duhet fmin shum sillet keq me.mu fjal te kqija shun fjal te randa me shtime te vjerre eka krejt as ni dit nuk muna me kalu pa kajt per ta se di pse mema bo ktahen kur qdo her jam mu du mir per krejt familjen e burrit ni fjal se din te keqe prej meje sdi pse mema kthy met keq edhe qka o kam lendun ma shum se poma ban perinati eki kta mkopi barki spo di si me vepru ju kisha lut naj mendim si me vepru.