Dikush me tha "Nuk na dhat detaje qe Burri te tradhton me Nusen e vellait", Une kam pare perkedheljet qe bejne! | Histori Të Jetës

detaje

Dikush me tha “Nuk na dhat detaje qe Burri te tradhton me Nusen e vellait”, Une kam pare perkedheljet qe bejne!

Dikush me tha “Nuk na dhat detaje qe Burri te tradhton me Nusen e vellait”, Une kam pare perkedheljet qe bejne! – Pershendetje histori te jetes! Eshte hera e tret qe une po ju shkruaj po heren e dyte nuk u publikua se kisha shkruar shume pak! Heren e pare qe kam shkruar ka qen histori e vertet po une nuk e kam shkruar ne shume detaje, po i kam ren shume shkurt. Dikush me shkruante dhe me thoshte kthehu ne fshat se atje e ke vendin, kurse nje tjeter thoshte turp stafit qe trillon historira! Nuk eshte trillim un e kam perjetuar vet. Kishte dhe te tjera qe me perkrahen dhe me thoshin qe je nene dhe lutu qe te sherohesh une ju falenderoj perzemersisht! Une besoj shume ne zot. Dikush tjeter me thoshte qe kunata do leket e burrit tend dhe me dha nje mendim qe un do mundohem ta zbuloj. Dhe dikush tjeter me shkruante me vjen keq per ty po nuk na dhat asnje detaj qe burri te tradheton me nusen e vellait te vet. Po nuk te shkruajta shembuj por un kam pare veprimet dhe perkedheljet qe bejne me njeri tjetrin. Por historia ime ka ndodhur para 15 vjetesh dhe nuk i uroj ti ndodhi askujt eshte dicka shpirterore une vertet jam e martuar u martova 18 vjec me detyrim po kurr nuk e harrova ate qe doja me shpirt dhe puthjen e pare qe i dhurova ishim te dy dhe qyteti dukej ne pellemb te dores ne ate qytet te ngurt dhe te ftoht! Ai nuk ishte rresku im po un edhe kur ha buk po e kujtova me bien lotet. Ai ka krijuar familjen e vet por un nuk e kam harruar akoma.