Deri sa nuk te dhimbset vetja jote, nuk do merzitet kush per ty, ndaju dhe mos lejo qe Ai te... | Histori Të Jetës

ndaju

Deri sa nuk te dhimbset vetja jote, nuk do merzitet kush per ty, ndaju dhe mos lejo qe Ai te…

Deri sa nuk te dhimbset vetja jote, nuk do merzitet kush per ty, ndaju dhe mos lejo qe Ai te… – Te dashur histori e jetes. Kisha pas deshir qe nje koment tjadergoni asaj qikes qe thot Burri nuk don me sy mem pa, me tradhton aq shum para sybe te mi ……. Nuk kame qef te shkrujaj komente ne chat sepse jam nje nene e martume dhe duata ruaj imazhintim tefamiljes. Ju kisha lut tja perzjellni kete mesazh E dashuar anonime Ne poziten e tjeter kujt eshte gjithmon shtir qe te flasesh mire po une mendoj qe kur nuk eshte von per te rregulluar jeten. Kurr nuk eshte von as te krysh shkollimet apo te punsohesh. Nuk ja vlen te besh vetelendusje eh te hysh ne gjynah me shpirtin tend dhe te denoj Zoti ty. Nuk akuzohet njeri pse u martu i ri, se besoj qe ti je kan e vetedishme se qfar ben, ka njerz qe pjeken me heret ka asi qe pjeken me von. Mos e meno te kaluaren pse je martu apo sa mire keni qen. Mendoje tashmen si po ndihesh dhe ti a mund ti perballosh kto gjera. Une te vlersoj per ate qe thu nuk mund ti shtoj probleme familjes time, mire po une mendoj qe edhe per familjen tende eshte ma mire kur problemet nuk zgatin po kryhen sa me shpejt. Mamerr mendja qe nuk ka asnje prind evlad per me gjujt posht. Te keshilloj me dal ne natyre me menu me ore te tera me kerku ndim nga Zoti dhe vetem tek aj eshte pergjigja. Mos e mendo veshtiresine se qa mundesh me pas 1 vjet nese ndahesh po mendoje veshtiresine qe mundesh me pas tere jeten, mendo a ki qef fmija jote mu rrit ne ate frym e ndoshta edhe mi perzjell zakonet e ati personi. Mos mendo se qfar thojn te tjeret, apo aj apo familja ti. Se ne fund se fundit njerzit vetem munden me fol po asnjeher me ta zbukuru jeten qe e ki. Ishalla Vepron mire sipas mendjes tende dhe me ndimen e Zotit dhe te familjes tende jeta jote behet aq e mire sa qe ti mendon qe je ne enderr. Dhe do te behet vetem beso ne vetevete dhe se pari duaje veten, perderi sa ty ste dhimbet vetja dhe jeta jote atehere nuk ju dhibesh askujt. Te deshiroj fat ne vazhdim.