Dashuria eshte pergjegjsi nuk jane vetem fjal "Te dua, me mungon" dashuria ujitet qe mos te vyshket! | Histori Të Jetës
me mungon

Dashuria eshte pergjegjsi nuk jane vetem fjal “Te dua, me mungon” dashuria ujitet qe mos te vyshket!

Dashuria eshte pergjegjsi nuk jane vetem fjal “Te dua, me mungon” dashuria ujitet qe mos te vyshket! – Përse e ndërlikon jetën tënd Të mungon dikush? TELEFONOJE. Do të takosh dikë? FTOJE. Do të bëhesh i e kuptuar? SHPJEGOHU. Ke paqartësi? PYET. Nuk të pëlqen diçka? THUAJE. Të pëlqen diçka? SHFAQE. Do diçka? Kërkoje Do dikë? Thuaja Asnjeri nuk e di se çfarë ke në mendjen tënde. Është më mirë të shprehesh se sa të presësh… dhe kur tia dalesh ta fitosh dashurin hap sy dhe … ! Disa fjal reth dashuris dhe xhelozis , nuk mund te dashuroj çdo kush edhe nese dashuron duhet te dimë se pranojm me vetdeshir nje thikë te nxeht ne zemer pse !? Sepse nese vajza dhe djali pranojn te hin ne lidhje serioze duke e mar si shkas dashurin qe ndjejn ndaj njeri tjetrit don te thot se ne at moment ata martohen ! Sepse te duash dikend don te thotë se ti e lidh fatin dhe zemren me i e personin qe ja fal ndjenjat dhe respektin nga ai moment martohemi sepse jeta jonë nga ai moment nuk është e njejtë çdo levizje çdo vendim duhet nda me ate qe don pse vall ka te keqe diçka ktu fundja fundit dashuria qe kemi te çon drejt narteses , ktu hyn ndesh xhelozia sepse njera nga palet thot hej ne jemi ne lidhje sjemi te fejuar as te martuar nuk mund tme perzihesh deri ne ket mas se çfarë bej ku shkoj , prap biem ndesh sepse po harojm se kir dashurojm ne vendosim te martohemi e duke qen zemrat te martuara palët kan te drejt te thon ate qe si pelqen e ka te drejten e fjales dhe vendimit,Kam hasur ne historira te ndryshme dhe kam pa se dy persona shum duhen por nuk jan te vetdijshem se dashuria eshte pergjegjsi e madhe nuk jan vetem reshta fjalesh te dua pa ty smund te jetoj me mungon dhe puthje ledhatime,Ndodh qe ndjehemi komod dhe themi nvetvete ai ajo e din qe e du dhe me don kshu qe sprish pun nese nuk i kam shkruar nmengjes ndoshta ke te drejt por mos haro dashuria ujitet çdo sekond minut or dit jav muaj dhe vitë pak nga pak nmenyr qe tmos vyshket tmos humb romanca .Xhelozia nje virus qe shkatron gjithçka qe i del perpara por duhet ta luftojn dy palet si ? Duke qenë pergjegjes ndaj njeri tjetrit dhe transparent !! Pershendetje respekte nga… !