Dajet dhe tezet gjithqka te keqe i thojne motres time,kjo e shkreta ka fshi per 50 euro per ta kryer fakultetin,Nana e detyron te takohet me ta se perndryshe sna japin para... | Histori Të Jetës
Dajet dhe tezet gjithqka te keqe i thojne motres time,kjo e shkreta ka fshi per 50 euro per ta kryer fakultetin,Nana e detyron te takohet me ta se perndryshe sna japin para...

Dajet dhe tezet gjithqka te keqe i thojne motres time,kjo e shkreta ka fshi per 50 euro per ta kryer fakultetin,Nana e detyron te takohet me ta se perndryshe sna japin para…

Dajet dhe tezet gjithqka te keqe i thojne motres time,kjo e shkreta ka fshi per 50 euro per ta kryer fakultetin,Nana e detyron te takohet me ta se perndryshe sna japin para…-Po shkruaj prej fb te shoqes time jemi dy motra une jam e martuar qe nje vit ndersa motra e dyte eshte e pamartuar jeton ne shtepi me nanen pasi qe babai na vdiq dhe mbetem me meshiren e fatit, une u martova me nje djale shume te respektueshem dhe te mire por motra deshi te shkollohej dhe I bani do vjet u shkollua por akoma pune ska gjete. Pasiqe I kishim kushtet jo te mira ekstremisht te mjerueshme familia e nanes vllezerit dhe motrat na ndihmonin ngapak sado pak mirepo, sa here vijne ne ks motrës I thojne gjithqka sapo ta zene vetem kjo ngaqe s eshte ne pune dhe per hater te nanes ka perbi gjithqka, une jam martu kane ku me me marre ajo e shkreta me tregon duke qajte po me vjen inati me I tregu burrit.Na jetojme ne Kosove po me kish ardhe gjynah me I thane dikujt ato fjale aq te poshtra me xhelozu pse u shkollua, ata I kane pasur mundesite ma mire se na mu shkollu kjo ka punu ka fshi per me marre fakultetin, per 50e we ja japin nanes kjo e ka mbylle gojen, aka eshte me e keqja nana e detyron me u taku me ta se po nuk te pane sme japin pare, kur te shkon kjo gjithqka i thojne, pa pike turpi.Nuk po di qka me bo e kom marre 2 jave te une te qetesohej, kjo mbete ne shtepi duke e kqyr nanen ne fund ma e keqja doliE kemi vendose mos me u taku me me ta vertete eshte se kane pare dhe kushte por askush sju ka me borxh fjalen e rende, Kur nana eshte smut as telefonin se qelin.Ju kisha lute mos kritikoni se nuk po I perfshije krejt vetem per kete familje po flas, kemi hequr shume nga idiotesite e tyre por une u martova, po motra me mbet pa asnje mbrojtje, naten gjumi s me zen kur e mendoj, motren e cila u sakrifikua, por me ne fund doli me e keqja.Me vjen keq ta them nqs ke jashte dhe ke pare pasuri nuk te duron askush fjalen e rende motra ime eshte shume e urte dhe e dashur plus e shkolluar por tani na u ka bere mjaft ne e kemi vendose gjithkush ne pune te vet ua kemi bere bllok dhe as qe dua te ndegjoj me a jane gjalle motra punon sa per veti sado pak derisa ta gjen ndonje pune ne profesionin e1.E vet.O njerez mos lejon t ju rendojne me fjale ne duruam po asgje nuk fituam mbetem me te kqijat.