Daja i burrit vjen ne pushim dhe me kritikon per veshjen time, 11 muaj e kam mire me burr por kur vin diaspora ne... | Histori Të Jetës

Daja i burrit vjen ne pushim dhe me kritikon per veshjen time, 11 muaj e kam mire me burr por kur vin diaspora ne…

Daja i burrit vjen ne pushim dhe me kritikon per veshjen time, 11 muaj e kam mire me burr por kur vin diaspora ne… – Annnoonimmm juuu lutteeem Mirmbrema faqe e mrekullueshme!Jom nje Grua 34 vjeqe nga kosova qe shummm vite ne perendim gati sa skom lindur ktu!Do tja filloj tua tregoj historin time.U Martova me 26 vjet me njeriun qe mendoja qe ska njeri ma te urt e ma te sinqert.Bera gjithqka u mundova ta du ta mesoj qka asht dashuria jo qe kisha kerku un para burrit tim dashnin por e dojaaa krejt ndjenjat e mijaaa ja dhash krejt qka pata por kurr sme deshti.Kur u martova i durova te gjith daj teze tina etj duke ardh ne shpin ton e duke mu perzier ne jet se qysh duhet me jetu se sipas tyre ne kishem nevoj mena mesuar se jemi te pa dishum ne fakt burri im i kishte halitur vet sepse ikishin hyp veq mbi kry edhe as qe i pengojshin me thojke mir e kan edhe pse un isha e punsuar e dishme me tonat mirat qe thojn. Vijke daja vet prej Gjermanis me tregojke mu se qfar duhet me vesh sikur nuse apo qysh duhet me vepru ndaj burrit tim ncnc nuk e di qysh ka ftyr qishtu njerez me ardh edhe mem kritiku ne lidhjen time edhe te me tregoj se si te jetoj edhe si te veproj. Ky 11 muj nuk rrin ketu edhe na jemi te lumtur pa te edhe pak si tvjen pushim vjen i rras hunt. Shume me duket gje e pa drejt edhe nuk ka nevoj bisht mas gardhit qysh thojm na me nderhy ne martesen e nipit se tek e fundit une prap se prap nuk e ngoj. Edhe prap heshta heshta hatri burrit tim mos ta lendoj edhe pse ky me kishte shkatrruar ne shpirt qe 10 vite.Me falni o njez te mir por vetem dua te ju tregoj qe ta kuptoni me mir jemi ne shekullin 21 burri im nuk ka ditur as se si te haet nje drek apo dark ne rest.nuk ka ditur as meu shpreh kurrr se ka qen teper i shtypur ne fam tvet edhe un gjithqka i ndimova me msu me tejkalu por prap kurrr sme deshi arsyen kurr se kuptova vetem nje fjal nuk e harroj me tregoj qe vjerri (babi) ti gjithmon i kishte fol dhe then :biri im grun mos e ngo kurrr qka te thot, dhe me desht duje vetem nan bab vlla moter!Imagjinone o njerz a pe kuptoni ju qysh munet nje djal burr meja marr ket fjal prindit edhe meju pjek ne kok e me jetu me at thenje me shkatrru nje shpirt!Tash mbas 10 vite martes mashum lodhje psiqike mentale e tanat zezat po me detyrohem te ndahem por nuk osht e leht per muuu sepse nuk edi se si tja boj mbas 10 vite martes femi nuk kemi puna zotit!Dhe me e trishta o njerz prap jom e lir kur te dua me dal prej banese edhe me dhan dorheqje sa per njeriun qe i fala gjithqka ……A ka ndoni njeri qe din naj kshill flm te gjithve