Burrit i gjeta sms-in ku thoshte "Po e pres nje fmi me Grun ne Zvicer, jom shume i lumtur", mbeta si... | Histori Të Jetës

Po e pres nje fmi

Burrit i gjeta sms-in ku thoshte “Po e pres nje fmi me Grun ne Zvicer, jom shume i lumtur”, mbeta si…

Burrit i gjeta sms-in ku thoshte “Po e pres nje fmi me Grun ne Zvicer, jom shume i lumtur”, mbeta si… – Pershendetje lexus te nderuar se pari ju pershendes te Gjith lexusit dhe kam nevoj per ndimen tuaj dhe kshilla te sinqerta. Jam nja grua 29 vjeqare. Jam e martuar dhe kam ne martes nje femij isha shum e lumtur me burrin dhe femiun Ton per ajo lumturi zgjati per pak muaj Deri sa burri u obligua Te dilte jasht shtetiper Te Punuar por ai ndryshoi me harroj mua dhe femin Qe kishim me premtoj Se sdo me harronte as nje her por doli e kunderta. Para shum vite burri me shkoj ne gurbet dhe mbeta me nje femij ne nje banes me qira kaloj shum koh e u beren 5 vite te plota por as nje her nuk me thot se do na merr edhe neve ne zvicer dhe nuk i thash per shkak Te Mos ta merzis dhe them Verteten kisha besim Te plot tek burri im . Deri sa me u prish telefoni dhe i kerkova nje telefon ose disa para per shkak se 5 vite nuk ka ardh kosov Prej Qe ka shkuar. Dhe ma sjelli telefonin nje shok iti. Kur hapa telin dhe Kishe harru adresat qel atu Kishe shkruar me shok Se Po priste nje fmi dhe se ishte i lumtur me grun ne zvicer. Dhe me plasi zemra i tregova se pash qe ke grua fmi nuk e pranoj per me teper u binda Se i kishte shkruar nje Te afermes tem ti dergonte Foto Edhe pse ishte e moshuar ajo kishte vazhduar Te mbante Te fshet nga une burri im por se di se si ta perballoj ket te vertet ky ishte dashurija ime qdo gje qe kisha, kisha dhen per te por tani qe po sho te shkruarit me femra tjera dhe me gruan qe ka nje fmi po me digjet zemra ne anen tjeter e mendoj edhe fmiun te jetoj gjithmon vetem me njerin prind edhe pse 1 her e pa babin e vet. I thash se asgje nuk dua nga jeta jote me qense me ke keqperdorur veten nje gje dua fmiun tim qe me mban ne jet se di se si ti perballoj kto gjana nga burr me te cilin kam jetuar kam ber femi kemi qen te lumtur sidomas gjat shtazanis me mbante gjithmon afer vetes dhe ma e keqja nga te keqet ishte se familja ime me thoshte se do kthehet per mu dhe fmiun ton por ai nuk u kthy per ne ne menyren me te keqe na goditi duke pasur grua ne krah dhe fmi. Kurse kur fliste me mua telefon me fjal te ambla nuk kam letra te vij vetem pak para mundem ti dergoj sa per mbijetes. Madje as per mbijetes nuk me dilshin ne menyr te rris nje fmi me kushte normale por e falenderoj Allahun kam nje fmi shum te talentuar edhe pse u rrit pa baba. Familja ime nuk me perkra per shkak se kam qen ne moshen 17 vjet kur jam martuar dhe nuk e donshin se ai te jet burri im por mu verbuan syt nga dashurija qe kisha per to isha ne gjendje te jeton ne nje kasoll dhe ta kem afer por ai ndryshoi si shkoj ne zvicer ai osht kthy si nje person tjeter kur shikoj ato babain e fmiut tim me vjen turp se si e dashurova nje mashkull si puna ti per nje pasuri te jepte fmiun e vet dhe grun e vet. Por e kishte te let per shkak se nuk kisha kuror dhe ka qen ma ilir per tu martuar. Dhe ju te nderuar a mendoni se duhet ti jepi fund marteses time mundem te them martes ne thojza per shkak se 5 vite se kam par me sy. Inati ma i mall me vjen kishte dergu para asaj te afermes tem dhe une isha pothuaj gjithmon si ta garantoj buken per neser. I thash se do jepim fund tha se une e kam gabim dhe nuk e pranoj qe ka ber nje femi qe ka nje grua dhe jeton me to me thot se do ta jep jeten per mua kurse jam bind ai nuk beri as nje per mua dhe fmiun ton Ju lutem dua kshidha si te ja bej me dhimbet vajza ta le pa baba kurse edhe pse veq 1 her e pa kshilla ju lutem vllazer dhe motra per shkak Se kam koken Te perzir Ju faliminderit.