Burrin e kam ne gurbet, e tradhtoj me kunatin se ktij Gruaja i ka nderru jet e Une i'a plotesoj cdo deshire… | Histori Të Jetës

Burrin e kam ne gurbet, e tradhtoj me kunatin se ktij Gruaja i ka nderru jet e Une i’a plotesoj cdo deshire…

Burrin e kam ne gurbet, e tradhtoj me kunatin se ktij Gruaja i ka nderru jet e Une i’a plotesoj cdo deshire… – Mirmrama postone ju lutna sa ma shpejt dhe anonim. Jam tu hek shum prej kunatit tem saher po don po bon qef me mu dhe spo guxoj me i than jo spo du. Burrin e kam ne gurbet dhe jemi martu qe 5 vjet gati po bahen edhe ky gjith u kan jasht bile edhe un jam martue me menimin se skom me jetu ketu po ne gurbet.Po hajt sot hajt neser jo i del ni punn jo naj far problemi me letra edhe meta qitu tu e rujt shpin e tu e knaq kunatin.Po tham tu e knaq se qashtu po ndodh.Na ne shpi jetojna une djali jem 2 vjet vjehrra dhe kunati te cilit i ka ndrru jet gruja gati qe ni vit.Na gjithmon e kena kalu mir mes veti me grun e kunatit edhe kunatin bile muj me than qe ma shum u kujdes kunati per djalin tem se burri jem qe rrin ngurbet ai sdin tjeter sen veq pare me qu rdhe me than une po punoj une po boj osht pak fryfq ne dallim me kunatin qe boni qka boni nuk ta permen kurr.Ka pas rast qe gati krejt rrogen e ka qu mas meje dhe djalit kur u kan smut naj sen djali edhe kerkush zanin sja ka ni kunatit po perkundrazi veq me thojke djali le tbon mir ska lidhje parja vjen e shkon teper diqka u sill mir me neve po edhe grun e vet e ka dasht shum.Fmi gjynahit skan mujt me pas edhe shpesh me thojke gruja e tij kur bojke qishtu hargjime me thojke po na veq qit djal qit fmi e kena nfamilje.Me ni fjal kurgjo nuk ju dhimke per neve as kunatit as kunates.Kunata shkoj e ree perr boten tjeter u diagnostifiku me smundjen lekoemi akute.Shum shpejt e mur gjynahit mrena ni muje e ka rahatu krejt jena qudit se qysh me than para ni muje e mur vesh qe e ka qat smundje e mas ni muje perfundoj e vdekun gjithqka ka ndodh teper shpejt.Masi qe ndrroj jet ajo kunati u merzitke teper shum nuk e pranojke te verteten kerqysh.Un gjithmon i nejsha gati e ngushllojsha teshat buken krejt kto ja kryj une sot e asaj dite kti i thom veq relaksohu mos u merzit per kurgja hiq.Ma se shumti u pat be nervoz me burrin tem se kur i ndrrroj jet gruja kunattit ai burrri jem as nuk u gerzhit me ardh bile ja bojke kunatit jo smuj me ardh per vorrim se e kam ni bonus ne pun e nese mungoj 4-5 dit nuk muj me e nxan.E tu ba nervoz kunati ja bojke ta dhi* bonusin e ta dhi* paren e krejt qka i ki more pis mashkull.Nuk ka lan fjal pa ja than po per menimin tem kish tdrejt edhe pse kunat e kom e ata e kam burr po realiteti duhet me u pranu nuk ish hajgare kjo pun po kish ndrru jet gruja familjarja jon.Prej ati momentit kurr kunati si ka fol mir burrit tem.Teper ftoft gjithmon veq rrafsh ja bon.Pas disa muje qe kunatit i ndrroj jet gruja un e vrejsha qe diqka po bahet nervoz kish siklet tmadh nvete e ja bojsha qa ki thojke sdi nashta prej merzis.Ni nat e qita djalin me flejt edhe vjehrra ra ngjum se une vjehra edhe djali flejna me ni dhom per shkak qe mos mi dhez ka dy nxemje dimrit e me ba hargjime.Kur e qita djalin ngjum e mora saballukun edhe u nisa per banjo ku nkoridor ish kan kunati tu pi cigare tha a po lahesh a thash po valla se neser kam mu que heret e te kryj sante tha ani veq mos ma mshel banjon se kam mi la syt edhe dhamt thash ani se zakonisht shpesh her ka ndodh ashtu mos me ja mshel deren se kada osht e mshelt me asi qe nuk shihet e masi e kena ni banjo nuk po ban me vanu tjetrin se su ba budall kerkush me ta hek perden.Po qat nat u ba budall kunati ma kish hek perden e une me ftyr ka muri tu e ferku trupin veq kur pe nij ni dor ne pra***** ntemen une nqat sekond e kom nal ujin edhe jam kthy knej mu nal fryma sdisha as qkaa me than.Se kisha prit kurr kit dit un gjithmon e kam respektu si kunat.Thash qka je tu ba tha hiq as ni za mos e qit me pas kan pak burr vllau jem nuk tkish lan me vjet veq vet pa ardh me ti plotsu nevojat edhe bani i kallzove naj kujna un di mu ba edhe i keq.Veq ju tham po rren se vet mu ka gju edhe kerkush nuk ta beson ty fjalen po mu.Kshtu qe thaa as ni za veq po lahum bashk une nuk fola sen sum dilke as ni fjal prej gojes.Hini ne kad me mu e ja nisi me mprek e ma bani at punen une veq i rrisha qysh um thojke knej kisha knaqsi tmadhe se qe sa pa kan burri nshpi tybe robot sjom.Tash na ka met prej asaj nate na kena mardhanje shpesh edhe pse une gjithmon bahna niher kishe spo du po kur tum lut nja 3-4 her veq i tham hajde ndhom po tpres veq tbahna gati une.Knej mu po ma kana po knej po tutna edhe po mvjen gjynah prej burrit ama nuk po guxoj mi than jo kunatit se mka paralajmru nese refuxon une muna me than qe ti mke lut me flejt me mu.meniher ma len fajin mu e tani mes as anej aas knej bile qefin kunatit po ja boj masi gruja i ka dek nuk pe la me hek per mardhanje qat tmir po ja baj me shpresen qe nuk ka me mar vesh kerkush deri sa ky te bon ni gru tjeter edhe harrohet gjithqkafi.Postone annonim ju lutna se kam shum nevoj.