Burri te thot "eii ka kalu koha e premtimeve me rendesi qe te kam mar",po ti me more qe me deshte a qe u tute qe mbes pa martu o i"shkret",nuk ka dashni pa interes ne dite te sodit edhe pike... | Histori Të Jetës

Burri te thot “eii ka kalu koha e premtimeve me rendesi qe te kam mar”,po ti me more qe me deshte a qe u tute qe mbes pa martu o i”shkret”,nuk ka dashni pa interes ne dite te sodit edhe pike…

Burri te thot “eii ka kalu koha e premtimeve me rendesi qe te kam mar”,po ti me more qe me deshte a qe u tute qe mbes pa martu o i”shkret”,nuk ka dashni pa interes ne dite te sodit edhe pike…-Kritika, urime fjal te mira ofendime, dhe secila i drejtohemi tjetres pse po kritikon pse po ofendon…! Duke u nis prej ksaj po du me gjet thelbin e fjales respekt, kur kjo fjal esht lidhese me fjalen dashuri.. ne mundemi mos me dasht, mundemi me urrejt mundemi mos me njoft persona etj por respekti cdo here esht primare. Po du me hy drejt ne tem dhe duke u nis nga vetja qe nuk me ka mbet pik dashnie perpos femijeve te mi.. tu pa shum foto martese pom kujtohet martesa jem, fotot e marteses dhe nuk di prej nga po rrjedhin qita lot, spo e di a nga urrejtja a merzitja qe kom perbrenda, pom merzit faktii se esht rren qe thojn ka dashuri ende, un nuk e besoj shkurt nuk besoj qe duhen me dy persona pa interes qe duhen per hir tdashnis edhe pse ja jepin statusin vetes sidomos meshkujt te martun, per qka.. e bojn per me e mar nqaf veten spari dhe nje femer ne fillim bojn qmos deri e marrin jan ne gjendje me lendu njerz deri tee marrin ? Po pastaj 1 vit martes edhe ajo dashni besomni qe zbehet jepin miljonaa per me u dok bukur nusja e tyne zgjedhin restorante e vetura qe veq ne prralla i kemi pa edhe pastaj ndjall krejt vafshin see martesa esht veq per sy e faqe, bojn premtime e premtime e kur jau permen ta kthen me ironi “eii ka kalu koha mo,qe un tmorra qikjo o kryesorja” pse ti a em more qe mdashte a qe u tute se po jes un pa martuu o i shkret ..jeta fillon me ndryshu e qika i len krejt per to prind spari shpin ku o rrit ndoshta edhe shkollimin e mos flasim per shoqeri, e ajj burri i Botes e nis jeten nga e para bilem i martun e ka shum me leht se gruja i mbet shtatzan dhe nuk esht e aft me ndjek burrin nga dhimbjet e lodhjet e shtatzanis ee aj perkunder ksaj perfiton shum se e di qe ne shpi e ka nje gru qe kur do qe kthehet ajo e pret, si diten si naten po po e pret edhe tu kajt edhe tu kesh i Mbyll nvete se tash esht gru e martune nuk Bon me dal vakt e mas vakti e sidomos me ndjek burrin qysh ka bo kur o kon tu kalu. Lind femija i pare e nana esht e pa pervoj qohet vjerra nuk e len me prek qohet burri ti nuk guxon me ja kthy nanes fjalen duhesh me ngu Se kjo i ka rrit 6 femije, qohet kunati un po du me ja pre thojt spari le tum ngjan mu, a me profesion esht zdhruktar, e qika jem duhet mi ngja me pre dru, krejt nrregull e qysh quhet respekt kyy kur as shkollen fillore nuk e kan te kryne e perkunder ksaj te familja e babes prej te madhit deri te me i vogli jan me fakulltete e armaltretima te mira, ku esht dashnia pse un smuj me i kry adetet me nda dashnin e femijes tem edhe me familjart e mi epo kur te bjen keq po thu ju ka ngja dajve, per menqurii vajza u rrit e u bo shum e zgjut e qohet vjehrri te thot per sherr kujt i gajtii kaq e menqur,,, vitet shkojn femija fillon mu rrit problemet me familje shtohen edhe me shum sidomos me burr, fillojn bertima e piskama prej me te tmerrshmev e burri nuk ndahet nga familjart se esht turpp me i lan prind e vjehrra jem aq e dashne as 1 muj ska mujt me ba me vjehrri te vet, tani thojn valla femi ska ne dit sodit qysh po fol si e madhe, pse qka prite tii kjo me lujt me lodra e me kukulla qysh kemi bo naaa JO kurr mos prit se ato kukulla e lodra nuk ja keni lon me lujt vetem mos te bohet salloni e dhomat pa fshi e vin musafir e gjejn shpien llug ( qfar diskreminimii) qohet burrii tbertet psee po rin veq me qik a ski pun te tjera fillojn problemet e qika krejt po i ngon, e tii burri jem spo je ngjendjee ni her me e eduku qiken ton me e kap me e perqaf se ti je burr e krenaria jote e pshurrt spot len me u ofru me fmij tonin, fillon pjesa tjetr e vitet po ecin as nje dit e hajrit si zakonisht ditet e njejta fillojn tradhetit, e nxen burrin qohen pleqt jo prit sbo me u nda se nashti so e vertet.. hë psee so e vertet spot konvenon me i dal faqja e zez djalit juv, po duhet me duru se ki fmij kush e rrit! A duhet un gjithher me u kujdes per femijen vet po sikur un tjau kisha boo kete gjest, a i kishi than djalit juv qe falja se ska kush ta kqyr femijen..??? Krejt mllef e dashnia hupii respekti ku mbet sa kr**.Ky lyp tesha me i hekuros e un e veshi tjetra e zhvesh, po niher mu ndal me mendu se ajo po e shfrytzon nje dhom hoteli pages plus nje rrog duhet ne gjep me ja futt vetem nje her pse flen me to e un qe punoj dite e nate edhe spo paguhem kurgjo, plus pom len shtatzan per se dytii her mem bo barr edhe tjetr femije qe me mu lidh komt mir mos me mujt me ndal, ehh qfar tmerri e qka esht me e keqja kur poe. Ni tu than djemve ju ka hije .. ahh djemve ju paska hije e qikav jo, po ti me kon po del a po del me djem a po del me qika se kom fillu me dyshu mos je homomardhanieual,, jo jo me qika amo ajo esht. E re i ka hije.. ahaa po qika jote qka ko me ndodh me to a ko mi pas hijee : Jo se un ja qii familjen qikes tem, po motra jote a i ka hije se ajo tash po i mbush 20 vjet.. motra jem nuk guxon prej meje se e mys qat njeri me kon te nxoo ! Shum mire tash nje konkluzion ti po e Mbytshee njerin qe e nxen me moter tone, po ty kush met lendu ( un me zor nuk e shti kerkon) po motren tone a me zor kon me shti ose qiken tone,,, problem pa zgjidhje qohet vjerra jem thot me ja bo qikes tem burri kshtu e kshtu i shfarosi familjen e burrit saj a kjo po harron qe djalin e ka ma te zii, po mir kush me ja shfaros djali jot aaa,, po fol ne emer te djalit ton po don me e shkatrru spari femijen ton se ti vet sbesoj qe ki b**** me dal me lendu dikon, se edhe un kom vllazni edhe un jom lan amanet ne dor te djalit ton prej vllaznive te miii mirpo un spo kom zemer me ju kallxu qka pom bon kyy se mas pari pom vjen turp prej vetes e se dyti me ja shkatrru jeten, e ty spot vika keq nese mbesa jote po mbetka pa bab se perndrysh nese aj kryn kr** burgu esht per qita. Larg koft po duhet me ja lidh dizginat pa e marr po thot vjerra .. o Zot jom mbush vner, e spo di ka me ja majt se mu bo edhe fmia i dyt, qka do mem prit mu, jo se ka bo per dashni besomni se kurr femijet e vet si kap me Ju fol me lu me to po veq mem mshel mu, mem injoru besom qe ska dashni, e krejt qka esht me interesant un 24 or ne shpi me pun me krejt vet tash po fillojn dyshimet se nuk i ka perngja femija i dyt kerkujt ne familje haha o pasha Zotin i djalit juv esht veq nese ma kan ndrru ne spital, srz mkan ardh ne maje te hundes tgjith, sdi edhe sa kom jete po nje jete e till o bo per mu si nje liber qe e lexon 10 her cdo sen tu perserit, cdo dit e njejt, cdo or tmerr, edhe spo du keshilla se un e di qka esht me e mira per mu, un e di qka keni mem than un e di qe edhe keni mem gjyku mire po nuk esht ne doren tem perderi sa un nuk kam dasht me vazhdu shkoll me kon e zoja vetes, me punu skom mujt se nuk mka lon, mem than pse sju ke nda, JO se duhet me pas deren qel dikund per me ju nda e dii krejt se ka shumic te grave qe jan ne vendin tem edhe kan mem jep kshilla a ndoshta punt i kan me keq se un, po skan qka me bo sii un edhe un jam mesuse e mire per tjerat mire po per veten jo, se mka humb guximi sjom e afte mo me i dal vetes Zot po pres qa po bohet.. dikon e keshilloj po veten nuk mujjj, ju qika qe jeni pa martu ose edhe te martune e qe skeni femij o bone jeten e juve niher gjeni pun e mos u nvarni prej burrit se martesa nuk fundi jetes, nuk esht perfekte per kerkon besomni esht tu ardh nje koh qe njeri nuk ka besim ne veten e le me ne tjetr ken.. NUK KA DASHNI. –