Burri i par me ka perzen pasi ja mora parate,te burri i dyt kam qen pastruese por e kam ndare nga gruaja dhe tani jemi shume te lumtur ... | Histori Të Jetës
e kam ndare nga gruaja

Burri i par me ka perzen pasi ja mora parate,te burri i dyt kam qen pastruese por e kam ndare nga gruaja dhe tani jemi shume te lumtur …

Burri i par me ka perzen pasi ja mora parate,te burri i dyt kam qen pastruese por e kam ndare nga gruaja dhe tani jemi shume te lumtur…-Pershendetje kisha pas deshir me kallxu historin tem edhe pse e di qe keni mem sha po noshta ka ktu njerz qe munden sado pak mem kuptu se nqfar pozite jom ra qe jom detryu me vepru kshtu. Jom nje gru 33 vjeqare edhe historia jem eshte pak e nderlikume edhe duhet pak ne detaje me i cek senet per me kuptu lexuesit se qka eshte me pas nje jete jo te mire martesore edhe njo tmire. Une kur i kam pas 20 vjeqe jom martu me msit edhe burri kurr njet sem jepke pare as per nevojat tmija si femen, ja bojsha pom vyn 10 euro me ble diqka ma bojke lypja babes ton edhe sem jepke as sa ka 1 cent a knej per vete shkojke ndeti e ka mos e mu nuk marke kurr pas vetes. Shume kom hek vetem per pare ama kshtu kurgjo tjeter nuk me mungojke ne martesen e par edhe pata vendos qe e vetmja menyr per me i marr atij paret jon tinza sepse e dijsha vendin ku i mban edhe thash hajt tja marr 1500 euro se ndoshta nuk mvren pasi qe kish shume aty tpalume ama menjeher mdiktoj edhe mka perzan prej shpis, mthojke hajduke e gjithqka ama qysh mundet njeri me vjedh prej burrit tvet kur paret jan ni ven edhe duhet mu kon ni kulet, nuk mujsha me kuptu pse pom perzen nga shtepia. U ktheva prap se baba jem edhe pse kushtet ligsht shume vendosa me kerku pune diku sprishke pune kudo qe ish puna vetem ta kem nje rrog timin edhe mos tjen najfar pune jo e moralshme edhe nje pune me nje orar te mire pasi qe nuk dojsha mu killav tu punu edhe mos me pas as nje here pushim. E gjeta nje kerkes qe nje familje lypshin pastruse edhe te jete e re edhe e fort qe me mujt krejt shpin me fshi pasi qe e kishin shpi pallat 5 kate. Kur shkova me konkuru u vesha mire edhe u prezantova thash jam e re, sjam e martume jam nda mirepo vetem dua te punoj me respekt edhe me nder. Ata menjehere me pranun edhe me afrun si familje komplet. Aty jetonte nje burr dhe nje grua me dy vajza tvogla, njona 6 vjeqe tjetra 4. Gruja ishte shume e poshter dhe u mundojke me qesh me mua vetem pse isha e varfer kurse burri gjithmone me mbrojke.. shume u quditsha qysh kan mujt kta dy me bo mes vete kur kokan si nata me diten. Burri kishte 38 vjeqe kurse gruja ishte 35 ne ate kohe, une i kisha vetem 27. GJithqka shkonte mire edhe e kisha perkrahin e shefit mirepo ja nisi mem hi ne zemer sepse sa here me mbrojke e pajsha qe po ka problem me gru shkaku jem edhe pse skisha qejf qe me ndodh por prap se prap ajo me xhelozojke mu edhe dojke qe patjeter une me vujt.. nuk me ndihmojke aspak edhe nganjehere me thojke skam pare per me tjep rrog a knej blejke tesha kurr su ngijke, qfar garderobe ka pas ajo menja sjau merr sa qe ni dhom e ka pas veq per tesha sepse ska pas as orman qe ja nxen asaj ton at tesh. Nejse, ndenjat e mija filluan te zmadhohen edhe une fillova te kem ndjenja per shefin edhe nuk dija si tja shpjegoj qe dua te le punen sepse nuk dojsha me hi nmes nje martese edhe pse ska qene hiq e shnosh martesa tyne. Ma shume jan perla se sa qe e kan qu mire se une isha aty gjdo dit 7-8 ore edhe e pajsha si eshte gjendja. E mora guximin edhe i thash burrit tlutna du me lan punen sepse nuk po ndjehem rahat edhe me thon drejten hala se kam gjet fatin e jetes edhe me duhet te gjej dike por pa pritmas ai me tha i pari a je e interesume me dal ne nje kafe me mua sepse une sjam i lumtur me grun edhe pse i kam dy vajza me te ajo me nevrikos edhe kurr ne jete se kam pas urrejtje per dike qysh e kam per kta.. Aty u befasova edhe i thash vetes kuku per vete pasna hi ndermjet burrit dhe gruas por prap se prap smujsha mi besu. E vazhdova punen 2 jave dit edhe e provokojsha burrin me sy edhe me dur edhe e injorosha at grun totalisht pasi qe e dijsha qe edhe ai me don mua edhe une e dua ate ajo veq e kish minutin me dal prej asaj shpije qe me zavendsu une. Une edhe nderkohe kur dalke ajo me ble tesha me vajzat flejsha me burr tsaj se u dojshem shume edhe mbojke be qe 1 vjet skem pas mrdhenia me gru kshtu qe une isha tu e knaq fizikisht edhe shpirtnisht. E filluam lidhjen por ende une isha pastruse ne at shtepi dhe i thash burrit nuk mund te flej me ty msheftas edhe ti me u kon i martum veq kur e pash tu ja shti grus teshat nkofer edhe e perzuni. Tha dilem prej shpis gjeje ni avokat gjithqka u kry mes neve sot e kam per gru pastrusen ton edhe u kry. Asaj i ra te fiket aty edhe nuk dishem se qka me i bo.. e qoj burri ne spital edhe i than qe i kishte ra tensioni edhe ky e la aty ja thirri baben tha qitu e ki qiken hajde merrne se sot une ma se kam per gru. Sot prej asaj dite une jam e martume me ish shefin tem edhe une tani kam pastruse edhe une tani e kam nje djal qe shpis drit i ka dhan prej se e kam lind. Me burr i kam punt shumeeeee shume mire edhe kurr nuk perlahem plus e kena jeten intime fantastike sa qe be mbojke ni dit thojke shyqyr qe tkom gjet ty sepse jam kan tu maru me pas nje gru qishtu si ti. Nuk e di si tjau shpjegoj qe nganjehere duhet njeri me sakrifiku diqka qe te jete e lumtur edhe une e kam sakrifiku martesen tem te pare per me qene e lumtur dhe dilja te punoja dhe ne pune e gjeta fatin tim.. sado e pa drejt qe eshte kjo jete, kjo eshte e verteta. A mendoni se kam gabu apo qishtu ka qene e drejt qe na dy me qene tlumtur, te dy i kemi dhon fund martesave tona me hershme qe te jem bashk ashiqare dhe te kem nje familje tshnosh e tmire? Burri tani le qe mjep mu pare sepse e kem firmen shume tmadhe edhe jam shume pasanike por edhe babes tem ja ka siguru jeten.. gjdo muj ja qet ka 5000 euro nkonto per mbijetim pasi qe kisha shume vllazni e motra edhe ata tani jetojn nga burri jem i dashur. O gra mos jau boni burrin shpin uk sepse une dikur isha pastruse por tani jam e zoja e shpis! Flm shume histori te jetes anonim tlutem.