Burri nuk flen nje dhome me mua, me thot ska me dashuri mes neve edhe pse une e kam zene... | Histori Të Jetës

Burri nuk flen nje dhome me mua, me thot ska me dashuri mes neve edhe pse une e kam zene…

Burri nuk flen nje dhome me mua, me thot ska me dashuri mes neve edhe pse une e kam zene… – Pershendetje deshta me tregu historin time.. Jom nje Nanë 33 vjeqare jetoj ne Perendim nane e dy fmive me burrin e kem kalu mir po prej tri vite qe burri ka qen vetem ne Kosov te famija vet ai k ndryshuar totalisht si ne mardhonje si ne respekt me nxen mu si te pa vler osht per tu habitur pse ky ndryshim i madh nuk flen me mua, un jom nje nane qe punoj ne oret te pasdites dhe kur vi ai i qet fmin gjum dhe pasi i qet fmin gjum ai se ndrron dhomen per me Ardh me fjet me mua! Ai nuk ka deshir me dal me mua askund osht per tu habitur si mundet kshtu jam lodh kshtuqe zditi ket larg per mu nda , mu ka bo jeta monoton puno miri mu femijet gjdo gjo qe duhet mu perkujdes per fmin si ne vesh si ne mbathje ne shkoll gjdo gjdo qe osht ai gjith mi len mua gjysmen e faturav i hjeku un, gjdo gje qe osht per tu kry familje ki mi len mua , apo femijet me qen te smur mua mi len mi dergu te mjeku gjitha gajlet , edhe prap se prap un skam Respekt nga kyyy prej para tri vite qe ka qen te familje vet ka qen vetem… Edhe diqka qe po du me bo osht qe po du me tradhtu shum Her kam qar e i kam thon me
Mungon dashurija jote ti sme jep dashuri ne jetojm vetem ne dy dhe femijet ai kurr nuk gjen koh per te me afruar e te me ledhatoj , tme shpreh dashuri apo Te bon shaka besoni qe po jetoj si e vdekur kto vite jam ka i qoj me to hatri fmivee tu mendu se do te bohet mir mos ti lendojn Femijet se un zotin e kom nje dhe femijet e mij Jan gjithqka per muaa,… O zot i madh sa e lenduar jam sa e shkelur e sa e pa vler jom per burrin Tim athua pse kshtu qfar i kan ber , un jam nje grua qe punoj e punoj gjitha gajlet e i kam Un gjdo pun e kryj un dhe prep e pa vler vjen nga puna e pres te dera dhe i them aje lodh me Buzqeshje ai kthehet i kqyr fmin e mA kthen pergjygjen pa me shikuar fare ne sy e more zot sa me lendon sa mdihjet shpirti per kto sjellje qe i bon shummm te rralla Jan daljet bashk edhe atëher kur dalim se bashku edhe pse daljet Jan shum te rralla sme shikon fare ne sy Kur dalim ndonje kaffe per ta pir flet me mua duke kqyr rrotell e kurr nuk koncentrohet mem kqyr e me fol athu a pse pse po me lendon keshtu shum her i kom lyp pergjygjej per kte e asnjeher nuk mA ke thon gjithmon mu ka arsyetuar ty po duket un po jam I lodhur , kur e pyt pse kurr sme thua se me Fon fjal dashurie gjith me thot uhhh un u plaka ti dashurin ska dashuri per mua un jam kshtu .o zot i Madh sa asht tu mA shkattru shpirtin e gjith po ja them Me ket mos respekt qe ti mA bon krahasohet me Nje tradhti me
Te pas tradhtu edhe mem a bo kto sum kishe lendu po Jam Ni grua qe kqyri per ty e per fmit e mi e po boj gjdo gje per ju E ti nuk mundesh AS dashurin te mA shfaqesh te me bësh te lumtur per ket qe un po bej per ju … kam fillu tash po flas me nje djal vetem sa per tu ndi pak e lumtur edhe po mendoj me tradhtu , nuk Me vjen Mo keq per to edhe nese me heton kom bo gjdo gje per ta ndreq lidhje ton per te pas lumturi si qift ,e kom lut e i kom qajt shumm her e kom pyt se qfar te kom ber qe ti me bon kte mamir osht te me thuash qe sme don nuk don me kalu jeten me mua se sa me shkatrru kshtu e tash kshtu …ju lutem te mA postoni anonyme dua te mbetem…