Burri nje dite me blen dhurate veture, diten tjeter me akuzon qe po e tradhtoj pa fakte, nuk di qka... | Histori Të Jetës

dhurate veture

Burri nje dite me blen dhurate veture, diten tjeter me akuzon qe po e tradhtoj pa fakte, nuk di qka…

Burri nje dite me blen dhurate veture, diten tjeter me akuzon qe po e tradhtoj pa fakte, nuk di qka… – Te gjith do te me gjykoni se paske dit qe ka qen dhe prap je feju e je martu me të mirpo une jam rritur ne nje familje te varfer nuk e kisha prindin vella nuk kam pas kam vetem nenen dhe disa motra te cilat jan martuar. U fejuam ky prap i njejti me maltretime me ofendime u martum ne fillim mu duk qe ka ndryshu harroj disa gjera dhe ndonjeher kalonim mir. Keshtu erdhi koh qe ai te shkoj ne gurbet dhe skisha deshir hiq sepse e dija qe distanca na sillte vetem probleme dhe me besoni qe me doli ashtu si qe ja kisha friken u shkatërru gjithqka meniher e zura duke hap programa me emra te ndryshem duke i shkruajt gjithkujt. Tash gati po behen 1 vit qe ka shkuar ka ardhur shpesh nga gurbeti dhe u sjell me mua si me gru me ka plotesu deshirat ne qdo aspekt mirpo edhe pse nuk ka fakte ai per mue me akuzon pa u ndal, sepse sigurisht bazohet ne vete masi ai po me ben mua gjithqka pas shpines mendon qe edhe un bej ashtu. Nuk di si te ja bej besomni ne kohet e fundit esht ftoh shum lidhja jon as nuk me therret as nuk me shkruan dhe kur shkruan me ofendon me akuzon pa fakte mirpo se kuptoj qdo dit me blen diqka atje interesohet per mua te me blej vetur e gjerat qe me nevojiten per te gjitha ai ka interes. Une jetoj vetem me prinderit e tij ketu ne Kosov ndonjher kur nervozohet me thot shko ik nga shtepija ime mirpo nuk kam nga te shkoj me dhimbset nena ime te ja shkaktoj ket dhimbje sepse kam dy vite martes dhe qaj merzitem. Se pse njerin qe e kam dasht aq shum mi ban gjith kto vuajtje pa pik meshire por nje send nuk po e kuptoj pse nese nuk me ka dasht ka qendru ne nje lidhje aq te gjat me mue, u feju, u martu a mund ta bej njeriu pa ndjenja ket gje dhe qendron i martuar me mue askush nuk esht duke e detyru o zot me trego qfar te bej me jeten time se jam shum keq besomni.