Burri m'thot "Tash je martu lej dajt e hallat, kqyri fmin" Vllaznia m'thojn " Qe 10vjet po t'majm na, qa u bo me ty"! | Histori Të Jetës

Qe 10vjet

Burri m’thot “Tash je martu lej dajt e hallat, kqyri fmin” Vllaznia m’thojn ” Qe 10vjet po t’majm na, qa u bo me ty”!

Burri m’thot “Tash je martu lej dajt e hallat, kqyri fmin” Vllaznia m’thojn ” Qe 10vjet po t’majm na, qa u bo me ty”! – Mirmrama histori te jetes Jam nje femer 30 vejc jam e martuar qe 10 vite dhe kam dy femi dashta dhe un te ndaj me te tjeter brengen time see me eshte turbullu mendja burrin se kam xhet vet me ka xhet familja dhe u martova e du shum edhe ai me ka dasht po kohve te fundit po e vren qe ka mdryshu shum ne sjellje xhdo her me xhun me fjal qe 10 vite jam martu edhe kurr nuk kam ba diqka qka nuk ka pas deshir ai xhdo her per qefi i kom shku, ma ndalon te te afert e mi me shku nuk mlen xhdo her ma bon qka ki me lyp aty me shku tash je martu lej dajt ose hallat ski qka mi njek mo kqyri fmit po tash edhe ne familje po prion mem qu kurr nuk mka lan me dal ne qytet si femrat tjera qe dalin as nuk mlen me vozit kerrin thot ska qka te duhet ty me vozit un jam burri ktu jo ti tash edhe fmia po kuptojn thojn mam pse bani spo na len me dal si dalin fmit tjeter naper lojra qe shkojn xhdo her po duhet me xhet arsye tek fmit kur pom shohin se po merzitna se kur lypin diqka nuk kom.mju dhan thojn mam sa se dojna knaqum me ty vetem lujna bashk edhe qe se blejna ose nuk dalum ska gajle kurr burri jem nuk mblen sene ndoshta dikujt i doket hajgare po ju betohna se motrat e mija xhdo her mdhan me vesh familja jem man ma shum edhe vllaznit tash mthojn qe dhet vjet je martu hala naet majt ty a po du me plas po spo kom qka me ba, smuna kurr nuk mqon te mjeku qashtu rri rat nuk i intereson a e ka grun smut as qe merzitet thot tkalon sen ski kur po smuhen fmia pi thom me qu te mjeku nuk bon za at.her i thom ja qu qojn fmin nmjek ja un po dal pi qoj vet qat.her qohet se qysh i thojn vllaznit ndryshe nuk guxon qysh elyp reni me vepru un spo du mu nda se e du edhe kurr nuk mka shku mendja mu nda edhe qe kom hek kom qajt edhe prap jom qu nkam se tash i kom fmit edhe ata jan fryma ime;, ? Kisha pas qef naj mendim mema dhan ofendime nuk du se boll kom nga burri jem me mjaftojn se jam lodh shum spo mundem me e shty me zor ju pershendes te xhithve Un burrin e du edhe e respektoj shum edhe mundohna ne xhdo menyr me kan mir po nuk e di pse ka ndryshu kaq shum, kom respekt edhe per familjen e ti po edhe un kom familje edhe un kom qef mi pa ma shpesh e jo 3 mujt ni nat ose dy qe shkoj ,un nuk pe di qka po mendon burri a pse familja e jem jan te urt nuk ja prishin kurr se munden me ardh mem marr edhe pa deshiren e tina muna me shku po kurr se kom pru aty xhendjen edhe un kam nevoj me dal mu qetsu se vallahi shum zor vetem te shpija me nejt tjetra kunetina jan te fejum sa her kan qef dalin kurr si pengon askush kur ju smuren te fejuart shkojn kunet i qojn te mjeku a un ne shpi me kan edhe ka dy jav rri rat nuk i intereson kujt me than qu se ki fmi dojn kqyr ata mu ka ba jeta shum e veshtir besomni qe sjom ka di as vet qka me ba shum jam lodh osht ka mdoket se nuk me kupton askush xhdo kush i kqyr punt e veta kisha pas qef me mar mendimin e juj ju falendeeroj nga zemra qe ndani koh lexus