Burri me ka detyru te punoj ne Strip club,kisha dhimbje ne gjdo pjes te trupit dhe nuk

Burri me ka detyru te punoj ne Strip club,kisha dhimbje ne gjdo pjes te trupit dhe nuk…

Burri me ka detyru te punoj ne Strip club,kisha dhimbje ne gjdo pjes te trupit dhe nuk…-Pershendetje Histori Te Jetes. Dua ta ndaj historin time per publikun qe ti bind qe dashuria nganjehere nuk mjafton dhe ndodhin gjerat qe te detyrojn te deshproheni nga partneri apo i dashuri mirepo, deshprimi shendritet edhe ne imoralitet. Une jam nje vajz nga Tropoja, e kam pa shume njerez qe ndajn historia me ju mirepo une e kam ne plan te shkruaj historin time te trishte qe me percjell kudo qe shkoj. Kam qene e martuar per ca vite dhe nuk funksionoj vetem se e kisha burrin njeriun me manipulativ, me i poshter, me dy fytyrsh ne kete toke t’Zotit. Une para disa vite, u njoftova me burrin ne nje kurs per gjuhen angleze sepse kisha deshir qe te iki nga Shqiperia dhe te jetoj jasht ne diaspor dhe kam pasur nevoj ta di gjuhen. Aty e pash burrin tim duke mbajt provime dhe u afrova per tja bej nje pytje dhe aty lidhja jone u zhvillua, u shendrua ne nje lidhje te veqant, te bukur sepse dashuria eshte e bukur nese dini si me dasht njeriun . Skemi pas kurr probleme te tilla siq kan ca cifte tradhtia etj etj mirepo, nuk kishim para. Ktu ne Shqiperi nese nuk ke leke ske asgje dhe fatkeqsisht ne asgje nuk kishim. U munduam te dy te dalim ne diaspor mirepo neve , nuk na dul fati qe ta provojm nje jete ma te mire pa e felliqur moralin. Nje dite vendosem te martohemi pasi qe une isha jetime dhe aj me tha eja jeto me mua dhe normal per mua me funksiononte ky gje sepse isha po thuajsa gati ne rrug, me qera isha shume mbrapa dhe me duhej nje strehim dhe a ka ma mire se te ndash shtratin me dike qe e dashuron tej mase sikur une si e kam dasht burrin tim? Nuk e kam dit se qka eshte te mos e respektosh dike, maksimalisht jam mundu per te mirepo aj vetem ne fillim kishte qene i mire me mua sepse pas nje kohe i zbuloj ngjyrat e verteta. Nje dite me tha kam ca pune, nuk vonohem mirepo me prit ti zgjut sepse dua te bej nje dy llafe me ty. Dhe ashtu veprova, prita deri u kthye dhe kur u kthye me dha nje fletushk per nje klub strip tha dua qe ti te punosh ketu. Mua me erdhi per te qeshur thash ne strip klub une te punoj si cka? Menagjere apo? Tha jo, striptiste normalisht. U shokova, nuk mund ti besoja se cka po ndegjonte veshi im. Kundershtova ne gjdo menyr thash kurr, me mire te vdes se sa te punoj aty dhe e kapa valixhen qe te iki dhe ti them kjo martes ka marr fund. Ky e kapi valixhen prej dores tha nese nuk punon une do ti hudh krejt trupin tend ne ajer ne pjes pjes kshtu qe e dashur mos kundershto dhe fillo stervitjen. Kisha frike sepse nuk e kam njoft kete njeri nkete lloj forme, nuk ish kurr agresiv me mua dhe kjo ishte hera e par qe e kam pa keshtu. Smund te besoja se burri po me detyron me forc te punoj ne nje klub ku do zhveshem per burra te tjere. Si nuk kishte inat? Apo xhelozi? Mirepo vetem lekin e mendonte. Nuk mendonte se si do ta vuaj une kit dhimbje e vetme, nuk do e mendonte se si do dal prap ne qytet dhe do tkete burra qe mnjofin prej profesionit qe vijn aty dhe i hapin syt si qent. Nuk e di, isha shume e trubulluar dhe nuk e kam dit se cka duhet bej. Fillova punen edhe bera ca leke, jo dhe aq mirepo pak sa per diten e pare. Ky me injoranc me drejtonte, provokoj meshkujt me shume qe te besh me shume leke. O zot i madh thash a je ti mire me mendt? Une nuk dua te bej kete pune ti me detyron qe provokoj ende me shume. Nuk ka shanca ne asnje menyre dhe aty u qu dhe me rrahi. Deri sa isha une shtrit e ndegjova ne telefon duke thene po do tvij ne pune edhe neser kjo. Gjdo pjes e trupit kisha dhimbje, nuk mundsha te qohem dhe te ballafaqohem me te sepse nuk kisha perkrahje, isha e gjore. Nuk dua te bej veten per gjynah mirepo ashtu isha me tvertet.Kam punuar si striptiste me dhune e me forc qe sot kur te mendoj se qfar vendi eshte me vjen per te qaj dhe te pastrohem ne dush ndoshta 100 here ne nje dite. Por as dushi dhe as loti nuk ndryshojn gje. Une jam falenderuese, qe i kam shpetuar nje njeriut qe ka pas mundesi te me mbys dhe une te mos kem asnje lloj mundesi qe ta jetoj jeten. Kur u ndava nga ai, ne facebook kam lyp ndihme dhe e kam njoftuar policin dhe aty kam pasur shume perkrahje. Nje grua me ofroj vend banim pa qera.Zoti e shperbleft qe te iki nga ai. Me erdhi mundesia te udhetoj ne Gjermani dhe te punoj ne nje faktori te prodhimit te misherave dhe e preferoj kete pune 100 here me shume se striptiste. Jetoj ne gjermani dhe e kam permisuar jeten mirepo fatin nuk po mund ta gjej. Shume here kam thene qe kjo puna si striptiste ne Shqiperi dhe te lene me traume dhe ju nevojitet njeriut kohe per te sheruar. Vetem se e kam nje bindje se nese do ta marr vesh naj cun per punen qe e kam bere nuk do me merr si per nuse. Shqiptart nuk e kuptojn se cka eshte dhuna dhe nuk e kuptojn se sa sakrifica nje femer i perballon po e gjykojn ne te kaluar. Nuk di si tja bej, i kam mbushur 30 vite dhe jam ende beqare, si ta kaloj kete dhimbje ? Si ta gjej veten si nje nene apo nje nuse shembullore?