Burri i vie turp qe me ka Grua, qon dore ne mu ashtu siq do te qonte ne nje Burre, e lash familjen per te! | Histori Të Jetës
i vie turp

Burri i vie turp qe me ka Grua, qon dore ne mu ashtu siq do te qonte ne nje Burre, e lash familjen per te!

Burri i vie turp qe me ka Grua, qon dore ne mu ashtu siq do te qonte ne nje Burre, e lash familjen per te! – Pershendetje anonim ju lutem, jam nje vajzè 25 vjeqare e martuar qe 2 vite e gjysm jetoj jasht vendlindjes sime, u martova me deshir time dhe familjarve, doja nje burr qe eshte i devotshem besimtar musliman dhe me 5 kohe namaz e lutja gjithmon meshiruesin qe te ma mundesoj nje bashkeshort fisnik, dhe fati me trokiti un u fejova me shkuesi, vendosa nje hap te madh ne jeten time, e mendova diqka te bukur e mendoja martesen time “fat“ por ajo qe me doli veq zhgenjim e lot, tani i lutem Zotit teme jep saber te perballoj kete dhimbje qe me shkatron ne mbrensin time te zemres, burrit as qe i interesoj, ska interes tek un, se di qka bej keq qe te gjitha i ka nga dora ime, pastrimin buken qe te gjitha nga A deri ne Zh, nuk me do nuk ndjen as nje pik dhembshuri per mua as qe me shikon kurse un e dua, nuk i merr as 5 min kohe per mua, e nese i them qe me mungon me bertet e me ofendon ne menyrat me ofenduse, e vetmja qe bej eshte te qaj dhe te mallkoj veten, e mori ne shtepin e tij me genjeshtra vazhdon ashtu te me genjej e nese ndojhere e pyes qon dore ne mu ashtu siq do te qonte ne nje burr, me pak fjal me urren, me te tjeret ne shtepi e kam mir i bej punet e mia nuk me perzihet askush, un lash familien time nenen time te smur e te gjor sakrifikova veten lash gjithqka, doja Familie edhe un femije e burr doja te isha bashkeshortja e ndershme etij doja te jem shembull per femijt e mir qfar eshte kjo jete kshtu, po denohem tmerrsisht,i vie turp qe me ka grua, dhe pyes veten perqfar me morre, donte vetem nje sherbyese donte nje pastruese donte, te gjitha pergjithesit i kam mbi supet e mia, askujt nuk i intereson asgje, e qfare duhet jeta keshtu un smund te dua dikend tjeter nuk heq dore nga ky asesi, jeta din te denoj aty ku me se shumti njeriut i dhemb, qfaj kam se e dua qfaj kam se nuk dua ta humbas mundohem me gjith forcat e mia ta rindertoj martesen time, nuk kam askend familiar ketu nuk me viziton askush, familia ime jan te varfer por njerzor kan maltretimtin qe zoti ju dhuroj, kurse ketu mendojn qe gjdo gje eshte paraja punojn vetem per para dhe nuk ju shihet asgje nga ajo qe fitojn, nuk u perziva kurr tek te hollat e burrit nuk ju perziva ne punet e tij pasi qe ky eshte burri un jam gruaja, kurse ky gjithmon perzihet ne punet e mia te shtepis gjella etj, vertet me dhemb fakti si erdhi keshtu jemi si dy te huaj dhe un kam filluar ti them vetes sime qe sabri im ka filluar te zbehet. Anonim!