Burri e mori djalin ne perendim, e mua dhe Vajzes ketu na ktheu shpinen, u ben 4 vite qe... | Histori Të Jetës

ne perendim

Burri e mori djalin ne perendim, e mua dhe Vajzes ketu na ktheu shpinen, u ben 4 vite qe…

Burri e mori djalin ne perendim, e mua dhe Vajzes ketu na ktheu shpinen, u ben 4 vite qe… – Prsh me duhet ndihem nese dikush mund te me ndihmoj, anonim ju lutem, e kam burrin ne shtutgart te gjermanis, ai me thot mua se eshte ilegal dhe se nuk ka letra te rregulluara dhe me thot se do vie ,keshtu me thot qdo vit, e u ben 4 vite, un dyshoj tek ai mendoj se me tradhton ,ma ka shkatrru jeten me prindrit motrat e vllaun e vet, qdo gje vetem per ata idiotat dembelat e poshter, e ka vllaun me disa te meta edhe motrat keshtu qe mu nuk me ka lene asnje mundesi jete, tani jetoj vetem me nje djal, se historia ime eshte shum e gjat ,dhe e tmerrshme. Djalit te madh ja dergoj leket para 10 muajsh e iku djali ne perendim ,e vajzen qe e kam ,ia ktheu shpinen nuk e ndihmoi fare ,ajo i ka tre femij si tre yje ,nuk kam pershkr** sa te bukur jan,me djeg malli per ta ,i dua njesoj si femijet e mi ,e tani me djalin me te cilin jetoj ne prishtin ,para dy jave ma ka goditur nje vetur ,djali ishte duke u kthyer nga puna ,e per fat ka shpetuar ,por 5 ore ka qene pa vetdije ne spital ,aq shum jam merzit sa nuk di ta pershkruaj tani jam e derrmuar,se thot nje fjal diken qe nuk e sheh i zoti nuk e sheh as zoti ,e tani pa te ardhura pa ndihmes pa asgje ,burri e din qe nuk punon djali dhe as flet per derges ,e un nuk kam mundesi as te punoj kam dhimbje ne duar nuk mund te bej pun fizike ,keshtu qe do doja te dija si shkon ai burri im dhe a eshte martuar apo si qendron ,se kurr ne jet nuk me ka treguar te verteten ,edhe pse ishte i ashper ,un prap e perkrahja si kur nuk kishte pasuri ,gjithnje isha e njejta ,e ai pasi rrjedh prej ni familjes te pa mend e primitiv qe jetojn per te ngrene, e ky mundohet me i ngrit, por nuk po arrin at qellim, familja e tij e gjer prap kan mbet injoranta ,te pa arsimuar ,primitiv ,nese me ndihmon ndokush do me shpetonte me duhet ta di ,e kam armen e vetme ,dhe kam nevoj te iki me djalin e ta kontrolloj diku gjetke se mbeta me friken se a eshte mir mos ka ndonje problem mir duket por eshte e veshtir per te besuar, pasi vetura e kishte goditur e ky ka shkuar zhagas 5 apo 6 metra larg ,shpresoj qe me ndihmon ndonjeri. Nese me ndihmon dikush dhe do jem e lehtsuar ather do shkruaj shum per historin ne jeten time ,e cila ka kaluar neper intriga e mashtrime prej njerezve te keqinj. Gjat gjith jetes sime me jan ofruar mashkujt me te ri ne mosh vetem burrin e kam me te vjeter se un 3 vite ,e doja shum eshte i vetmi ne jeten time ,edhe nese e kuptoj qe me ka tradhtuar ,nuk do e tradhtoj kurr ,nese nuk me kthejn femijet kurrizin.