fbpx

Burri e din qe jam martu me te vetem ta bej xheloz ishin, sot me m'thirr ai tjetri e mar femijen dhe shkoj te ai...

Burri e din qe jam martu me te vetem ta bej xheloz ishin, sot me m’thirr ai tjetri e mar femijen dhe shkoj te ai…


Burri e din qe jam martu me te vetem ta bej xheloz ishin, sot me m’thirr ai tjetri e mar femijen dhe shkoj te ai…-Pershendetje histori te jetes ju lutem anonim deshta me tregu edhe un historin e jetes tem jam ni femer 22 vjeqare jam e martume dhe kam ni fmi po historis tem po ja nisi prej fillimit qysh fmi kur jam kan jeten e kom kalu me probleme familjare deri sa mo erdha ne at pik qe u largova pi shpis shum e re shkova krejt tjeter qytet u njoftova me shum njerz te ri krijova rreth tjeter fillova jet tjeter devijova shum hina edhe shum rrugve tkqija po nmesin e krejt ktynve qysh javen e par qe shkova ne at qytet e takova ni djal em nihmojke shum per krejt senet kurr sum pengojke ne jet qka me bo gjith em folke per tmir nisem mi lshu ndjejat per njani tjetrin e un u dashurova shum nto edhe aj e dike qe un e dojsha u munojke mu largu u munojke me majt distanc mos mu taku qaq shpesh ndodhke qe u takojshim 1 her njav ose ma shum e kur u takojshim kohve tfundit thojke oo veq tkisha njoft ne tjera rrethana e un e pytsha qka ish kan ndryshe nese mkishe njoft ne tjera rrethana nuk folke ama e kuptojsha qe pom don e vrejsha lumturin e tij kur ishim bashk filloj mu bo edhe shum gjeloz po te njejten koh edhe u largojke shum prej meje e mthojke mos u dashuro te unn edhe pse ishte von mo se un e dojsha me shpirt ni dit u takum edhe tha nuk kam shum koh gjithqysh dojke mem largu edhe ishum nkerr i thash nalu dikun dil blejem diqka ne market dul e telefonin e la nkerr e un hina ja kontrrollova e pash qe pe pritke ni tjeter femer u bona shum nervoz e sa erdh hypi nkerr fillova tu i bertit tu i bo pytje fillova edhe me kajt shum se mvike inati thojshaa psee muu kur e din qe unn e duu shumm edhe jam ngjendje me bo gjithqka per to e aj nonstop tu than oo skam kurgjo me too kom pas mu taku per ni pun so qka je tu menu deri sa e shtina me thirr at femer ntelefon edhe aj tu fol un e kuptova qe pernime kish pas mu taku per pun po prap nuk besojsha 100% prej qasaj nate un ju largojsha e nisa mu afru ma shum me ni djal tjeter qe e njifsha se punojke kamarjer me ni lokal ku un shkojsha gjith gjithqka e bojsha veq per inati te atij edhe fillova me bashkjetu me qat djal edhe per 2 jav un ktheva nshpi te familja e u fejova me ket kamarjerin e mas 1 muji edhe u martova e sod esht burr i jemi e kam edhe ni fmi normal fillova tu ndje kapak edhe per burrin qe e kam sod ama gjithmon na shkon me probleme shum her jena nda e jena bo bashk prap hatri i fmijes edhe gjith em thot me dit qe jeton ma e lumtur pa mu veq kallxom sw te la rehat un largohna prej teje edhe prej fmijes se ky e din edhe arsyjen qe jam martu me kto esht veq me plas ishin aj e ka kuptu prej nfillim qe jam martu e jam kan shtatzan edhe prej at her i ka blloku krejt rrjetet socjale edhe kurr mo skom mujt me gjet naj far kontakti me to ama sod mem than hajde jetojm bashk un e marr fmin e shkoj te aj tjetri kerqysh spo muj me hek prej mene qe sa vjet u bonen kurr smujta me harru e zgata shumm mfalni po ju lutna qka em sugjeroni e bo kisha dasht me dit ose a keni pas najkush naj rast si unn