Burri dhe femijet nuk me respektojne, me thojne ti je " budall dhe je zhab",nuk guxoj te flas dhe te shkoj askund nga ata... | Histori Të Jetës

Burri dhe femijet nuk me respektojne, me thojne ti je ” budall dhe je zhab”,nuk guxoj te flas dhe te shkoj askund nga ata…

Burri dhe femijet nuk me respektojne, me thojne ti je ” budall dhe je zhab”,nuk guxoj te flas dhe te shkoj askund nga ata…-Ndonjher thom Jeta nuk esht jet por mendoj se nje i drejt jehk me shum qe ka Jeta sfida ju pershendes stafin histori te jetes jen te mir ku Mund te shkruhen dhimbjet qe mban ne brendi te shpirti Ton e sbeson as kush per veq ZOTIT ju lutem me lejoni te jem anonime pa te dhanat e mija po ju marr koh ndoshta por ketu Jan thimbjet e mija.Jam nje femer 44 vjeqare por ethe Shum aktive e puntore por Jeta ma pamundeson spresen por asnjhere nuk dorzohem per asgje , por gjithmon nuk shkon vetem durim.Si nga femirija jam kon Si krauh i djatht i familjes o Zot si ta pershkruaje pra jet po kish te shum sakrifica ti qe po munojshe per mir por ne Fund keq edhe ma keq nuk kam mendue qe vije keshtu Zoti esht me i madh se njerzimin Ai i shef te gjith te Mira e te keqen,Jeta filloj ne fshat por nuk kam pas asgj Kunder fshatit me kan pelqyer gjithmon kam punuar jo si femer por te them ma mir si nje mashkull,Kam rue baktin thuej te gjitha Bile me thojshin po te shef kush se je femer por gjithmon ju kum than te thojn qka te dojn.Une jam e sigurt e dije qka boj se me nis e mej ngue birat e garthit nuk mshelen Kurr. por Do bertima e Do rra.hje te pa fajshme si pranoj sot e asj dite nga axha e baba e shum tjer per qka pse po del e pse po shkon ku te axha e te kushurirt.E u Rita shkollen mbarova par kurahr Problemi ‘Probleme qdo her kam tregue me shum babit se Mamit’ Kemi jetuer ethe qytet jo ethe aq mir me kujtohet pse jam dal me kojshiken nje jav trupin vreda por kom thon ta baj Hallall se ku me dit ku isha sot , per arsy ajo ist kon sie lavire e une se kom dit por apet nuk jam derzue asnjher. E keshtu ethe koha e martese e u martova me mstini por babi me tha si te dush ja bojm por gjither bab e shok e kam pas ne regull RAM dakort pranuam e u martova jetoj ne gjerman kam tre quna por jo e knaqt por me shum idhnime i pari me bon burri fajtor e tani qunat por veq jam ka kqyri sehri ose thom Zot merre shpirtin nje familje po por vetem inati mes veti un jam bös un jam bös thojn une nuk jam asi Tipi hiq mos me Pas me hänger ska rendesi por qoje jet.E jo me thon krejt jemi te meqem veq mami budall. Sdin i me fol zhab po me te vertet budall jam qe i kryj krej punet vet e kta bosa.Mos i thuet kesaj jet baba bir nuk flahsin nuk lejohet lir me fohl nuk bon me shkue kerku pse u vanove e pse shkove me thuni a esht kjo ne rregull.Por nuk derzohna hala por truni mbushet qdo her me shum e flas ethe un.O Zot pse? Thimbjet te Mathe qe kom Jan thmija qe nuk me respektojn fahre e Le Mo burri thmija as qe nuk flasin as me than Bile si mam e di se i kom gjall punojn afer shtepis e si nij fehre kjo esht fundi i jetes e per qfar arsy tu ju thon mos dilni deri von mos shkoni mbas dr.öge e me thojn bllla blla nuk esht e vertet por vet e kam gjet ethe kam dergue polic se nje zemer e nanes e ndijn Kur nuk esht ne regull.Me te vertet esht me mir qe te dallin rrug e te thojn bosa se ne shpij mua mos po gaboj por ethe un duhet te jetoj ethe Zoti vet me ka fal ethe vet me merr.Por ethe Sa kam pas mundesi jam kon afer e rri afer familjes