Bijat po me vijne gjdo jave,pune me dore nuk prekun,jam lodh dhe nuk po mundem me te... | Histori Të Jetës

Bijat po me vijne gjdo jave,pune me dore nuk prekun,jam lodh dhe nuk po mundem me te…

Bijat po me vijne gjdo jave,pune me dore nuk prekun,jam lodh dhe nuk po mundem me te…-Pershendetje deshta me tregu historin time edhe unee se spo kam kujt me i tregu e kush mem kshillu…jam nje grua 25 vjet kam nje femije jetoj me vjehrri 3kunata qika edhe 1 kunat edhe gjyshrit e burrit..Burri u shku jashtt vendit une edhe familjen i kom jasht moti..Shumm vshtir eshte per muu me pas familjen larg edhe jom ra me ni vend me njerz katastroff jon edhe pej fillimi e kom vrejt kom dasht sdi saher me u nda pej burrit pr shkak te Vjehrrit mthojke mu.Mem vet kur dilsh ejo burrin ton e u kan sdi saher qe sum ka lan me shku najkun pp burri u kan i mir aj u munu gjith mir ama as aj ska guxu se i thojke t qes pej shpie e kurr ma kryt ktu se shtin..e masi ish tu e prit vizen thojke po durojna edhe pak e ty ta qojn familje jote vizen e shkojna bashkk,ama su bo ashtu aj shkoi e un meta ktu,mduhet krejt punt e shpis vet mi bo kto qikat jon katastrof huna mi ra n tok se ulen me marr kurr st nimojn kurgjo,ama jon shum tgubavt me hi ne dhome llugg e kann kurr se fshijn as spalojn tesha kurr veq nana vet bile i bertasin nese se gjajn najse syt ja qesin e kjo esht si qyqe se guxon me ju ba za kajher thom sdi qyah spo.Kapen per kreveti..un e boi buken laj fshij krejtii boj ne at shpi edhe M*** e gjyshes te vet e laj ato gerrditen pej tyne shpirti mu ka lodh ehde tu de.k me t pa se i intereson kerkuj bijat vin gjdo jav…e kan edhe ni mooter t martume ma shum rrin ktuu se nshpi tvet i ka fmiin e shtir ma maltretuin qiken kum ven si lajn ajo si zoje as fminn e vet si kqyr veq dikush duht me ja ba bone kshtu bone ashtu si mos me pas dur as kam… pom dhimet edhe qika se bajn dallime se dojn edhe qika pe vren mthot mam pse mu spoma jepin kta veq atyne pse mu sum don kerkush,vjehrra kurr sju thot nimoni anajse bile ka than boll bojn kur shkojn te burri i vett,ok de edhe un spo thom me mi bo mu punt se un boj snalna kurr se smuj me Nejt ama bile punt ee veta mi bo e mos me mi gju mu krejt edhe mos me gju me fjal e dhe qiken mos me ma nguc per tjerat sma nin skatastroff ama qitash mu ka lodh shpirti qe 2vjet qe u shku burri spo ka ren per vize jom deshperu shumm qitash spo kom vullnet mu qu ne mengjes aas me vazhdu jeten spo duu ma jom lodh psiqikisht edhe fizikishttt spo di qa me ba.