Baben e kam padit ne gjyq me mi kthy te hollat qe ja kam derguar,Ter jeten i kam dhen,ndersa ai nuk me ka... | Histori Të Jetës

Baben e kam padit ne gjyq me mi kthy te hollat qe ja kam derguar,Ter jeten i kam dhen,ndersa ai nuk me ka…

Baben e kam padit ne gjyq me mi kthy te hollat qe ja kam derguar,Ter jeten i kam dhen,ndersa ai nuk me ka…-Përshëndetje Histori Të Jetës Ju Lutem Anonym kam lexue prej faqes tuaj dhe kam vendosur edhe une ta tregoj Historine time.Jam nje djal 33 vjecar babai im u nda prej nenes sime kur isha 7 vjec dhe u martua edhe njeher ajo mjerka ne fillim silleshi mire por mbasandej me kohe zu te tragoje fytiren tjeter! Mjerka edhe buken e vendonte ne dry (me Çels) dhe nuk me lejojshin te takohem me nenen time por kur i mbusha 17 vjec u njoftova me nje vajze dhe u dashurova ! Kur u tregova familjes sime se ajo ishte jashte vendlindjes ata u ben menjeher kunder sepse (mjerka) jo nena ajo e kishte ne plan mu dhe vellain tim te na fejoje me vajzat e motres vet me te afermit e mjerkes vellau i madh u martua me at vajzen ( qe ta siguroje punen e vet mendimi im me vdek babai per s pari ajo te jete e siguruar se ata nuset tjera nuk de dojshin) ajo menjeher u bu kunder dhe une sa i bona 18 vjet e dashura ime erdh ta vendojm niqah dhe passaporten , por babai im e kishte nje polic shok te ngusht un aterher i kisha 18 vjet sma jepshin passaporten e pagova 500 euro ta mar passaporten pa problem por na zuren me te dashuren time na mbyllen 7 ore,.Mbas 7 ore me dhan passaporten se ai polici korupt qe ishte ishte shoku i babes tim ! Dhe shkova ne Austri un ende pa fillue ne punn kerkojshin pare (te holla) u gergojsha njeher sa kisha mundesi me kerkojshin te mar kredit 20,000 euro per dasmen e vellait dhe me thojshin si nuses vellait edhe nuses tende di bojm njesoj me alltan me (ari) kur va dergova parate ato sa i muren te hollat na perzuren prej shtepie , kur e beni darsmen vellai per nusen time dhe per mu kurgje skishin bë!Me parane time ! pastaj na bun sihir ne femijen time po shiqir pi Zotit Zoti ne coj ke ai hoxha qe e kisht bue sihirin dhe ja hoc sihirin femijes tim, dhe ai hoxha me tha bjere baban tend dhe mjerken tende ketu ke un tu a thom te verteten ne sy se ata 2 e kan be kete ! Mbasandej kur u thash prinderve se ai hoxha i theret te shkojm te ai babai jem e nxjeri pishtollin donte te me vriste i thash vritem s guxoj, aterher vendosa mos shkoj gjat kohe ne vendlindje ! Mbas nje kohe ata e kishin filluar te ndertojne shtepine qe kushton afer 120,000 euro u ka dal mbi 200,000 euro e ende se kan sos bile edhe ne kredit kan hy n hypotek i kan shitur gjith mallrat fushat toke shtepie un skam dit gje se ato i kan shitur krejt ne ate kohe edhe mu me kan kerkuar pare u kam derguar kurse do pajtohena ! Mbas 15 vjet kur degjova se te gjith i kan shitur krejt aterher vendosa te ua kerkoj ato parate qe i kam derguar e nxora listen ne western union qe kam derguar 40,000euro + edhe ( toka ime afersisht 100,000euro + = 140,000 euro ).Te njejtin problem e ka pas edhe djali i mixhes tem babane ia kan lendu para 30 vjet babai im ka qen kujdestar per djemt e mixhes tem por babai im edhe mallin e jetimave donta ta shiste edhe ate e ka nxjer prej shtepie djali mixhes tem me nenen e vet me nusen e vet dhe me femit e vet i kan nxjer prej shtepie pas nje kohe me gjyq e fitoi djali mixhes vec nje toke ia ka shitur! .Edhe un per veten time kesh ne gjyq te kekoj vendin tim gjyqi me tha ke toka ai eshte babai ta jep ta jep sta jep sta jep per ato parate ki te drejt vec 3 vitet e fundit cka ke dergue ! Mund ti fitojsh me gjyq ! tash kam 4 femije edhe femijet e mi sdun ti shofen !Dua ta di se si eshte mendimi i komentuesve a ka pasur dikush keshtu raste ose probleme, Vu Uroj nje Dite te Bukur Kalofshi mire.