Baba me tha"U ardh koha me hek berllogun nga shtepija", Me martoj me nje njeri qe me sjell vetem vuajtje dhe me llogarit si nje... | Histori Të Jetës

Baba me tha”U ardh koha me hek berllogun nga shtepija”, Me martoj me nje njeri qe me sjell vetem vuajtje dhe me llogarit si nje…

Baba me tha”U ardh koha me hek berllogun nga shtepija”, Me martoj me nje njeri qe me sjell vetem vuajtje dhe me llogarit si nje…-Prsh dua te mbess Anonime. Edhe un dua ta tregoj historin time te jettes dhe kerkoj kshillaa nga ju.Un si. Gjithmon kam pas nje jet te veshtir skem pas kurr kemi qen nje familje e varfer por kemi pas ni baba qe kurr nuk ka deshi vetem per interes e rr.ahte mamin po ashtu dhe neve punonim ara qdo pun qe u dasht kurrr sjem nal edhe prap na ka maltretu em rrit me maltretim edhe ma shumm i ka rrespektu rrr espijat babau se grun e vet. Erdh koha kur un fshehurazi u lidha me nje djal e doja shumm dhe aj mua por babi tha kur du un tmartoj jo ti se ska kush naj bo punt ka qen diqka shumm e rand vdekje per mua ngase ai ishte shpresa ime vetem aj qe em kuptojke dhimbjen time Kalyn 10vite nga ai qast degjova qe u martu ka femi edhe nuk e fajsoj ngase babau ishte ngjendje mem lendu ma par se mem martu tanai I martoj djem vllezrit dhe tha jem ber shumm po ha pa lidhje a koha me hjek berdhogun prej shpija thash ok ki te thiash shkoj u martova po kurr se ngjofa lumturin me martoj më nje familje ku askush sme do vetem duaan qet punoj punoj dit e nat dhe gjith ankohen kunatat veq rrin tela e tv un krejt punt i baj edhe Kush vje em keshin qas em thojn madje edhe burrin e kan bind un jam nje njeri shpirt zi krejt em thojn mjeraw ti ku ke ardh se tham ndoshat un jam gabim krejt sebepet I thoj ju skeni re po keni nje melaqe kurr si kam ranu qa kan tham kam ba kurr sjam anku po pom djeg en shpirt se tasht burri pi thot mamit as Nuuk ngo as spunon sen kur e pys pse qa pot baj qe po ankohesh a pe shef sa po hjeki em thet ka rrejt mami se un sen si kam than shumm po ndihna keq kurr ska dit mem gzu qoft me ni lule. Tasht nje shoqe pom thot kam raa nkontat me at djalin qe e ke dasht ka ni qe po hjek shumm a ngjendje Met marr jasht ty me fmi e burr veq ti mes me hjek ama i kam than shoqes jo sdu se shumm e pata dasht kam frig se ndoshta si kontrojoll ndjenjat kendej po them ma mir me largu burrin ndoshta bindet qfar njeri jam u lendua tu hjek te baba te burri me skamje pa drejtsi ama spo di qa me ba po tham ndoshta zoti ja ka pru ket mendje qe mem qit selamett em ka than ajo shoqja qe aj sen sdon nga un thjesht si motres tem po du mej ndihmu sevap po du me ba me ty ama un skam pranu se falna e krejt po muj qa em kishi kahillu me ba ngase un ndo aspekt ekam refuzu ket gje ju lutem naj kshill si per moter tjuv ose vllau ju lutem rrespekt.