Asnjeri nga femijet nuk vijne te me shohin, menxi po pres momentin momentin me ik prej ksaj bote! | Histori Të Jetës

Asnjeri

Asnjeri nga femijet nuk vijne te me shohin, menxi po pres momentin momentin me ik prej ksaj bote!

Asnjeri nga femijet nuk vijne te me shohin, menxi po pres momentin momentin me ik prej ksaj bote! – Mirmrama po ju shkrun ni Nan me zemer te plast.Ni nan e cila ka mbet e vetmume e nuk ja qelin deren as femijet e saj,e cila ka tre femij po e deshprun.Qika pevaqic njani djal me tulifar narkotiku tjetri qe ka lon femij rrugve i cili i nderron grat si ti bohet pak bajat.Me falni nese do ju merzis po sot e ka ditelindjen burri i cili ka nderru jet dhe mbeta e vetmume duke e kujtu me lot.Un burrin tim e kam dasht dhe me ka dasht,deri sa fillun me u rrit femija.Per krejt telashet e problemet qe kam sot e le fajtor burrin.Ai ka qen nje njeri i cili nuk me vike ne shtepi deri ne oret e mengjesit i cili esht marr me fajde edhe pun te keqija.Me ni fjal me femijet nuk u mar ne asni aspekt po qefet jua ka plotesu secilit prej tyre. Femija e mij pare kan pas sa kan dasht ju ka mjaftu vetem me e hap gojen dhe me ju plotesu deshira.Po nuk ju zgjati shum knaqsia e jetes per deri sa burri u merte me fajde qika filloj me u shoqnu me shoqni tkeqe djali i vogel mu bo drogirash i cili sa ishim ne nje pushim un dhe burri ai i kishte shit te gjitha gjerat e banese qe kur erdhem e pam banesen ne ate gjendje burri bejke be se do ja mar shpirtin kadal kadal,e i madhi hini ka feja,ja mban vetit fetar po nuk ka tboj me fe asgje se esht nga ata i cili i nderron grat saher ti behet bajat gruja e femit i len rrugeve neper nanat e tyre.Kur e pa burri qe femija dolen nga duart nuk mujke me be asgje edhe pse dikur u mundojke me gjdo kusht me i qetsu po pa efekt.Nga merzija e madhe burri mori semundjen e kancerit,e cila per 5 muaj e rahatoj dhe nderroj jet.Gjate procedures se semundjes burri jua ndaloj femive me ardh me e pa,asnjeri ska guxu te vij ta shoh deri sa ai ka dhen shpirte.Une kam hek me se shumti me te se kur e kapshin dhimbjet e medha bertitke me sa kishte fuqi dhe me gjuante me gjera qka kish afer,nuk kisha as pikenn e fajit po ai u ballafaqojke me dhimjet dhe u merzitke per femijet ne te njejten koh edhe pse ai jua ndaloj te vijn ta shohin.Kur burri nderoj jet femijet erdhen dhe ja beren procedurat e vorrimit.Por asnjeri femi nuk flasin mes vete por me mua po.Pasi perfundoj e pamja per burrin e pash se sa esht ora.E pash qe femijet e mij jo qe jan te prishur ne zemer por ju ka ik dashnija edhe per Nanen e tynev,Kom met e vetmume qika me ka perfundu pevaqic punon ne nje nder kafet e Kosoves nuk vien kurr me mpa nuk i intereson a jom gjall.Kam ni qe ka fillu me bashkjetu me ni burr i cili esht 25 vjet me i madh se ajo djali i cili esht drogirash ai esht i martum edhe e ka nje djal po kurr nuk vjen syt me mi pa as per te mir as per te keq kam ndegju qe ka hi ne borgj deri ne fyt e jan duke e kerku shum borrgjli se ni dit me erdh nje burr ne banes e me tha a e ki djalin ketu pasi i tregova qe ka koh qe se kam par,aj ma tregoj punen se qka esht tu be djali jem me jeten e tij.Eh e mjera Nan sdita qka mi than veq ni amanet ja dhash ati djali tlutna mos ma le nipin jetim po kish qen djal i mir ju mushen syt me lot e tha mos ta nin hall veq paret e mija po i du dhe asgje tjeter.E djali fetari mjer Nana per ta dy fjal smun i lidh pa me ofendu ose pa u be nervoz me mu kshtu qe as ai kurr me mthirr jo u tret dikun neper bot se sheh kush as sdin njeri i gjall per te sa me thojn qe esht ne kroaci sa me thojn qe esht ne beograd.E mu shpirti mu ka lodh menxi spo pres me shku ne boten tjeter me u liru komplet prej dhimbjev te jetes.Zoti kon mos e sprovoft qysh me ka sprovu mu po pa dyshim qe jeta vjen qysh te bon vet njeriu.E burri jem mi qiti femit prej rruges ai i past ne qaf,nashta gjynah qe po shprehem kshtu po jam lodh me skam fuqi per kurgjo ne ket bot.Shpresoj qe nuk ju kam merzit me ket historin time por pata shum nevoj me shkrujt dhe me ju tregu se ka gjithqka ne ket jet e ju qe keni probleme te zakonshme vetem te keni durim se gjithqka do te behet mir por familjen mos e anashkaloni asnjeher kjo vlen sidomos per burrat.