Askujt sja nijke qe Une vujsha se ma heken mitren, i thonin Burrit "Gjeje tjetren se nuk shkon jeta me ni fmi"! | Histori Të Jetës
Askujt

Askujt sja nijke qe Une vujsha se ma heken mitren, i thonin Burrit “Gjeje tjetren se nuk shkon jeta me ni fmi”!

Askujt sja nijke qe Une vujsha se ma heken mitren, i thonin Burrit “Gjeje tjetren se nuk shkon jeta me ni fmi”! – Pershendetje miq te dashur te faqes jam nje grua 35 vjeq e pash nje histori ne faqen tuaj nje grua qe kishte vetem nje femi qe ishte pak e ngjajshme me historin time por historija ime eshte me ndryshe, jam martuar me djal te hastretit jemi martu me dashuri te madhe aj kishte 5 motra pas martese erdha jasht, pas dy viteve martese linda djalin i cili tash ka 12 vjet. Derisa djali ishte 5 vjeq qdo gje ishte ne rregull dhe un mbeta shtatzene per her te dyte, kishim nje feste fejese tek disa familjar te burrit ne ch djalin ia lash te kujdeset nje kojshikes dhe u nisem me kerr nga gjermania per ne ch rruges kemi psu aksident te rende si pasoje e te cilit un perfundova ne spital per 1 muaj,te dy shpetuam por un humba femijen dhe nga gjakderdhja e brendshme qe kisha pasur mjeket jane detyruar te ma heqin mitren per te me shpetuar jeten…u merzita shum kur e kuptova qe djali do me mbetej vet dhe sdo mund te behesha perseri nene, kaloj ajo periudhe dhe un e morra veten burri me mbeshteti por ferri i vertet filloi kur erdhem ne ks dhe familja e burrit e kuptuan qe un smund te lind me. Filluan ti bejn presion burrit te gjeje nje tjeter gru se nuk kalohet jeta me ni fmi eshte djal hastreti, askush nuk kujtohej qe un vujsha nga ajo gjendje askujt sja nijke qe un isha keq dhe kishin fetyre ti benin asi propozime burrit tim,kaloi edhe ajo kohe dhe u kthyem ne gjermani burri ishte shum i stresuar nga presioni i familjes se tij bahej shum nervoz dhe mua me dukej qe aj me mbante mu veq per keqardhje, disa muj i kalum ne at gjendje dhe un smujta me duru i thash po dahum ti je ftof prej meje pe vrej se budall sjom familja jote soshte kam don dhe spo du un mu ba sebep ti me met pa fmi tjer nuk bahna un penges ma per ty thash djalin pe mar un se qita e kam fmi tjer smuj me ba kurse ti po mundesh me ardh me pa kur dush por mu harrom. Mora djalin dhe dola nga banesa e tij, mora banes tjeter dhe djali shkonte ne shkoll une punoja, familja e tij u gzun qe na ndan e martun prap ja gjeten ni gru nga ks i bani tre fmi me ta po tash ata fmi i kan dal shum problematike edhe gruja shum e poshter i ka ardh vjehrra prej ks e kan maltretu fmija. Tash ish burri i ka ra pishman shum qe ka hek dor prej meje dhe i ka degju familjen po bon qmos mem kthy por kan kalu disa vite edhe un ju kum perkushtu djalit nuk du me ni per ta, e respektoj si baben e fmis tem por asgja ma shum, pe shoh qe eshte shum i palumtur pom thot E kum shkatrru veten qe e kum ngu familjen e jom nda prej teje. Skoka kurgjo fmija kur se don at gru, as me fmi po thot sjom i knaqt po vun shum po skam qa mi ba se un smuj mu ba gruja e dyt e tina ky u dasht me menu kto sene shum ma heret, djali jone ka ni edukate te shkelqyshme eshte zgjedh ma i miri ne shkolle jam shum krenar me kete fmi qe e kam dhe me vjen keq per ish-burrin qe nuk diti te na vlersonte atehere kur duhej. Tani pom brengos diqka qe pe perdor djalin per mem kthy mu tek aj prap po i fol djalit shum per neve dyve sum ka met zgjidhje tjeter veq me ndrru banim dhe adrese e me ja ndrru edhe djalit shkollen qe mos me pas ma kontakt me ta se u ba e padurushme kjo situate.