Vllau se bashku me gruan e vet e kan detyru gruan time qe te ndahet nga une, ja kan bo jeten ferr sa ka qene... | Histori Të Jetës

Vllau se bashku me gruan e vet e kan detyru gruan time qe te ndahet nga une, ja kan bo jeten ferr sa ka qene…

Vllau se bashku me gruan e vet e kan detyru gruan time qe te ndahet nga une, ja kan bo jeten ferr sa ka qene…- Mirmrama Histori jete ju Lutem Anonin Jam nje djal nga Peja para 7 vitev jam martu me nje vajz shum te sjellshme dhe te ndershme e cila ka bo gjithqka per mu po une jetojsha me Nenen , Vllaun , Grun e Vllaut edhe Vajzen e Vllaut Baben nuk e kam se ka vdekur para 12 vitev. Historija jeme asht kjo une me grun teme e kam qu shum mir edhe me dojke shum po Vllau dhe Gruja e Vllaut pa nderpre e sulmonin me fjal plus sa her qe dojke me shku ne gjini u duke me mar leje pej Vllaut tem pasi qe ai ish Zot shpije ne shpi dhe aja per ni koh durojke tui prit hajt se mos po bahet mir mu gjith me thojke smuna qeshtu me duru Une si Burr kurr se mbrojsha grun se me thojke Nona mos e mbroi se tani vllau prishet me ty ama gruja jeme ka qen shum e urt o Zot qajke me za kur e sulmojshin po kujna fjalen sja kthejke gjith e lypke ndihmen pej meje e Nanes time po na i thojshim keshtu ki me duru gjith se na smui prishem as une me Vlla as Nana me Djal dhe ashtu duroi per 6 mui pas 6 muive dul po aq shum qe me ka desht me thojke daju pej Vllaut Nanen e marim na tha edhe e du e respektoi si Nanen time une i thash qe skam munsi me maru shpi se ishim ne kushte te veshtira ekonomike po , aja qika ke shum pasunike ka ana e gjinis edhe ja munsoi vllau nje shpi falas vetem qe aja te jet e lumtur me mua po une nuk e lejova at ofert kurqysh edhe me tha ne rregull ti ket ofert nuk e pranove e mue deri kur me duhet me duru qe une me qen eshtypne nga Vllau i Yt dhe Gruja e Vllaut ton une ju pergjigja deri sat jena bashk me ta me tha e deri kur menon qe ti mos mu da nga vllau i thash si dihet ndoshta edhe kurr sdahem dhe ata e pash qe ju mbushen syt me lot me perqafoi dhe me tha u mundova me ba te pa munduren te mundur vetem qe ne te jemi te lumtur po ti tha nuk pranove as nje ofert dhe une ma keshtu smuna me jetu edhe vendosi me dal une mendova qe po ben hajgare dhe i thash mos ben hajgare aja ja nisi me qajt me za dhe tha une ma keshtu smuna me jetu tha edhe kur te vendosi me dal tha edhe nese ” ZOTI ZBRIT EN TOK EM LUT QE UNE MOS TE DAL THA UNE E BAI TIMEN E DAL SE THA SMUNA MA ME DURU VEQ SHERBETORE ” po aja met vertet dul tash e 6 vite osht qe aja o dal pej meje dhe une kurr nuk pushoi se dashuruari as kurr smendoi meu martu po jeta jeme u be edhe ma e veshtir kur tash para 1 viti me vdiq Nana dhe mbeta veq me Vlla e Gru te Vllaut po edhe ma e veshtir mu ba kur para 1 mui e pash ish grun time shum te lumtur ne krahet e tjetrit dhe une gjith pritsha se nje dit do te me kthehet po aja ish martu dhe ish shum rahat dhe shum e lumtur. Pytja ime per ju qe komentoni asht a ka far munsije qe une me shti mu nda ata nga Burri qe e kish mar dhe aja me qen me mu bashk se per ndryshe do qmendem pa te dita dites vui ma shum kam nis me ra ne Depresion me qetsus po jetoi