Vjehrri ma boni "Nuseve tjera ju thom dilni e knaqnu se prej tynve kom perfitim, e pi teje skom sen", i thash... | Histori Të Jetës
Nuseve tjera

Vjehrri ma boni “Nuseve tjera ju thom dilni e knaqnu se prej tynve kom perfitim, e pi teje skom sen”, i thash…

Vjehrri ma boni “Nuseve tjera ju thom dilni e knaqnu se prej tynve kom perfitim, e pi teje skom sen”, i thash… – Pershendetje histori te jetes do te ndahesha e kenaqur me ju nese do te ma shperndanit historin time me te tjeret ti merja ca keshilla dhe prej te tjerve jam nje grua e martuar kemi ni qik si drita qe na i ka fal allahi e qe e du shum arsyeja e vetme qe jetoj per ta une jam nje nane e kujdesshme per fmiun tem dhe burrin po edhe familjen e burrit me besoni gjdo dite i kryej si nje grua e ndershme gjitha punet e shtepis hekurosi fshi pastroj pergadis buken gjitha edhe prind e burrit shum i rrespektoj i nderoj si prind e mi qysh i kam nderu po ata nuk me dojn hiq burrin gati se tan diten nshpi nuk e kam kur tvjen e ban ni gjum edhe hajt diten shetitet naten punon merzitna shum tere diten rri e mbyllt pa dal kun me muj pa shku te familja me muj kta familja burrit qkas um renojn me fjal ti sje kon per djalin tone ky u kan per ni qik mat mir kton e kan lut shum nuk e di qysh tmur ty une nuk e di qysh lavdrohen kur kerka sjon me kohen nuk tlajn as me dal as mu liru me fmin tond qysh duhet as buken qet me honger edhe buk kur t ha vjerri ma bon po han shum ty stkisha majt as ni sahat nuk e di leje qe um mysin me fjal po edhe nqik um perzihen ma kapin qiken jo ti spo din lena neve e kqyrim heku ti ni dit i thash ajt se nuset e tjera kur ti mersh skan met ardh si un qeshtu met duru e mos me dal kerkun u kthy vjerri ma boni atynve ju thom dilni e knaqnu se prej tynve kom perfitim e pi teje skom sen i thash hajt se e sheh qa kan me te ba ato tjerat, per gjdo nat me lot tu um bo nuk e di ni tesh prej qe jam martu nuk ma kan ble as unaz as fustan qe mu dok si nuse jo krejt me tesha te hallkve kush tbon rahmet qashtu qiken qysh po mujn pe veshin me tesha qe njerzt po bojn rahmet edhe pse kan pare kurr niher nuk ma kan ble ni sen edhe plus kanun tum qit burrit kurr sja kom kallxu qeto sene se skam dasht me bo nervoz se mu ka dhimt po gjdo dit gjdo dit e pash qe skan tnalme ni dit i kallzova krejt qka po mi bajn edhe vet e ka dit burri qka po perjtoj pi tynve ma bani e di be gruja jem po duro edhe naj dit se kem me ja ba qaren e me ik dikun po edhe ky her ashtu her kshtu nuk i dihet dy tri her e kom zon tu shkru me tjera mka thon me shok kemi bo hajgare sen tjeter se un nuk trathtoj a per ni tjeter e ka pranu qe veq kan shkru a me dal jo qaty vendosa mu da mu ka pergjeru nzot me lot qe ska me ma bo mo kshtu edhe pernime ka ndryshu amo familjen e tij nuk po muj hiq mi duru bash hiq nuk po di as qka me ba veq jom tu e smu vetin gjdo dit e ma shum sdi Allahi qysh um ka sprovu me kto sene tkqija kunatat ma bojn duro se boll mir je po ti sje tu e dit a un kur ti thom qka thu qeshtu me ta bo ja un kurr skisha jetu kshtu a knej kur bohet puna mu rrok mgjuhen ja ti je super po je qu pesh anej knej pa pik faji o allah se di nuk jom ngjendje as me mendu e leje tjeter ma shum ju pershendes shum komentus te dashur!