Vjehrren e kam si shoqe, duhet me dit nusja me e rujt vendin dhe jo me qit rregulla ne shtepi te huaj... | Histori Të Jetës

Vjehrren e kam si shoqe, duhet me dit nusja me e rujt vendin dhe jo me qit rregulla ne shtepi te huaj…

Vjehrren e kam si shoqe, duhet me dit nusja me e rujt vendin dhe jo me qit rregulla ne shtepi te huaj…-Pershendetje stafit Histori te jetes, edhe juve lexues te nderuar. Storia jeme ndoshta asht pak ma ndryshe se qka po lexoj cdo dite.ktu. Faktikisht skam ndonje ankese, po veq pata qef me nda marredhenien teme me familjen e burrit edhe me burrin e ndoshta dikujt i sherben si keshille. Me burrin jam njoftu kur i kam pas 17 vjet, edhe kena pas nje lidhje disa vjeqare ne distance. Ajo qka e ka majt lidhjen pa probleme te mdhaja u kan besimi 100% te njoni tjetri, edhe liria totale qe ja kena dhan njoni tjetrit. Une mendoj qe dashuria duhet me.te bo ma te.lumtur mi nda kret me partnerin, e jo me te shti ne depresion. Burri jem.asht shoki ma i ngusht qe e kam ne jete, ndoshta po ju duket rren po qe 10 vjet jena bashke edhe deri sot kurre ska ndodh ma shume se 1 ditr me.ndodh mos me fol. Sekreti asht qe per.cdo problem e kena diskutu edhe jena mundu me gjet ni zgjidhje. Spo tham qe ska pas probleme, si per kret jeta asht me shume sfida, po duhet me u mundu me shiju sado pak me personat e afert. Nuk dihet qka ka me pru jeta perpara, po e di qe nese je sinqert.me.partnerin edhe nesr sillesh qysh ki qef ai mu sjell me.ty, besomni qe ka me.shku mire. Nuk e di pse te shqiptart mungojn shume ‘me fal’ ‘te lutem’ ‘falrminderit’. e qato jane qelsi me ja dit vleren njoni tjetrit. Tjeter raporti me vjehrren po funksionon shuume mire, ma mire se qe kam andrru najher ne jete qe mund me pas ksi raporte. Thjeshte e kam dite prej fillimit ku e kam vendin, edhe sjam perzi ne qeshtije familjare. E kam kqyr punen teme, jam mundu mi respektu max,, edhe nese mu ka bo naj padrejtsi e kam fol me burrin tem, ama kurre skam diskutu me vjehrren teme kurgjo. e tash edhe vjehrra ma ka kthy respektin me te njejten ose shume ma shume. Na po shkojm ne familje te re, ata i kan rregullat qysh e organizojn jeten, e na nuset duhet me u adaptu, me ja msu zakonet e rendet e asaj shpise, jo mu mundu me pru rregulla prej te nana. Se vallahi secila shpi e ka politiken e vet, asnno so perfekte. Une me vjehrren jam shoqe, i folim kret, qe 3 vjet martese kurre ni problem se kemi pas, veq qe u ka forcu dashnia e vlera e njona tjetres. Pasha Allahun vjehrra i thot djalit vet ne sy meje, dija vleren nuses se qesi sgjen lehte. A ka ndjenjr ma te mire sesa me ni kto fjale e plot komplimente tjera prej vjehrres, me ndje qe nime te don edhe mundohet max me bo per ty. Po duhet me dite qe kjo asht reciproke, qka mjell korr. Spo tham qe ska njerz.te kqi, ama inshallah Allahu na run prej tyne. Ju uroj naten e mire gjithve. Inshallah najkuj i hyn ne pune kto, qysh me kan hy mu per me kriju ni harmoni sado pak ne familjen ku jetoj.