Vjehrra m'thot "Hajde grahi puno se po han prej penzis ton", Ajo ish merr edhe me sehire e tash ka gati nje vit qe... | Histori Të Jetës
Une bera te dashur tjeter por ishi me percillte dhe me mavijoske nga goditjet, nje dite u takuan i dashuri dhe ishi dhe aty ndodhi...

Vjehrra m’thot “Hajde grahi puno se po han prej penzis ton”, Ajo ish merr edhe me sehire e tash ka gati nje vit qe…

Vjehrra m’thot “Hajde grahi puno se po han prej penzis ton”, Ajo ish merr edhe me sehire e tash ka gati nje vit qe… – Pershendetje dua tjem anonim. Jam nje vajz 31 vjeq kam qen e martuar por jam nda sepse ajo familje qe kom jetu me kan dal shum tpa njerz sidomos nena e ish burrit ajo ish nje sdi as qka mi thon qe spo ja dojke askujt tmiren as thmive tvet. u martova me msit si gjdo qift ne fillim na shkojke mir jetojshim me dy prind e tij aj nuk ishke ne pun por jetojshem me nje pensi tvjerrit nganjeher punojke edhe burri kur e thirrshin privat ndertimtari punojke kur shkojke ne pun metsha me nenen e tij un i bejsha gjitha punet e shtepis pastrojsha e bejsha buken por nje gabim me be ajo qkas me thojke me shajke edhe kur u ulshmi nbuk u ankojke qe se kom ba mir mas disa dit ja nisi edhe rrejke ish burrin per mu i folke keq me ngjitke fjal tpa verteta veq me na nda por aj si besojke se e dike qfar nene ka. Por tani ja nisa edhe un sdurojsha i thash gjitha qka kisha prej zemres tplast nersy burrit tani burri ja nisi mem maltretu se ajo e shtike ja nisi edhe pun tkqija dalke gjdo nat vike von un metsha tu e prit aj shkojke bastore i hargjojke pak pare qe kishmi e pytsha pse po ban kshtu me thojke prej merzis a besoni qe buk me lot kom hanger ajo edhe buken ma permenke hajde grahi puno se po han prej penzis ton per te gjitha tkqijat qe ndodhshin krejt me fajsojke mu edhe pse un jam mundu mirespektu krejt gjitha tmirat ja kom ba por kurr smi kan dit kom ndegju qe ajo ish mirr edhe me sehire tash gati qe nje vit jam nda hala spo muj mej harru ata njerz ka shum tkqija qe kom perjetu nat familje por veq ni pjes ja tregova a besoni qe shum keq jam po ndina shum e pa fat jam mush urretje gati gjdo dit mu kujtohen ata njerz qka me kan ba. Me eshte ber si fiksim me duket se me ka bere edhe mua diqka dhe nuk mund ti hek se prej qe jam nda une nuk jam kerkah me jeten jam shume keq dhe mendoj gjithmon se me ndodh diqka dhe sdua nga duart e saj sepse qka te na vjen prej zoti mirseardht, amo shume kom siklet shume kom frik se eshte bere sa kohe edhe prap spo muj kfjellna dhe spo muj pajtohna me faktin se ka ksi njerz qe mundohen veten per keq… Du me kalu kto sene krejt e mi harru tkalulen. Me falni qe e sgjata edhe ju lutem komentusve pa ofendime.