Vetem nje here e kam tradhtuar burrin por qathere mbeta shtatzane, burri im e rrit femijen e dikujt tjeter... | Histori Të Jetës

Vetem nje here e kam tradhtuar burrin por qathere mbeta shtatzane, burri im e rrit femijen e dikujt tjeter…

Vetem nje here e kam tradhtuar burrin por qathere mbeta shtatzane, burri im e rrit femijen e dikujt tjeter… – Me shume pendim e shkruaj kete histori, me lot ne sy dhe shume ankth edhe mllef qe si kam mujt me ja be burrit tim kete zez. Une shpesh here mendoj qe do gjera ndodhin per nje arsyje mirepo kjo qe ka ndodh nuk ka arsyjetim aspak sepse vet jam fajtore dhe e mallkoj veten gjdo dite qe e kam leju kjo te me ndodh. Flm qe me lejuat te shprehem anonim sepse kam nevoj te shkruaj se si burri im tani eshte duke e rritur nje femij qe nuk eshte i tij. Problemi jone kryesore u kan pse po del burri vazhdimisht me shok edhe gjith i kam bertit i kam than ki mem lyp e ski mem gjet po ska pas efekt kurr te ai sepse shkurt ka jetu vetem per shoket e tij edhe per bothen e tij sepse per mu si ka interesu kurr edhe veq me shok ka dal deri ne oret e vona. Dikur mu lodh shpirti tu u anku dhe me tha ni shoqe hajde buj te une edhe dalim, shkova edhe pa qellim nuk e di as si ndodhi por dulem ne diskotek.. burri kurr sme thirrke ashtu kshtu edhe nuk e murr vesh hiq qe jemi shku ne diskotek. Aty u njfotova me nje djal por nuk e di se si qka ndodhi ndoshta qe kemi pi shume a ku ta di une e gjeta veten ne motel desh. Une aty i thash vetes kuku per vete e kam tradhtu edhe nuk e dijsha nese ai e ka kry punen mrena apo jo kshtu qe isha me dyshime. Kur u ktheva neser ne shtepi sme tha kurgjo por prap me shok edhe nuk e disha si ti tregoj apo mos ti tregoj hiq.. Shoqja me tha deri sa tjam gjall nuk do ti tregoj askujt per kete ngjarje kshtu qe e dijsha qe nga ajo nuk do ta mer vesh kurrr… Pas 3 javesh kan pas mem ardh mestracionet dhe nuk me erdhen aty e kuptova qe ish shume vone dhe isha mbet shtatzane.. oooo Mjera une per vete sepse kisha frike qe nuk eshte i tij fmija dhe frika ime u shendrrua ne realitet se ashtu siq mendova me doli. Ja bona djalit ADN testin me nje fije tflokut nga burri qe e kam mar nga nje krahen edhe me dul jo pershtatshmeri. Une nuk e di as kush ka qene aj djali se ne disko e kam njoftu e tasht burri im eshte tu e rrit femijun qe ka ardh ne kete jete nga tradhtija. Prej se u bo djali nuk del me me shok edhe eshte shume i perkushtum ndaj meje dhe djalit dhe ndjehem shumeee fajtore per at qe e kam be sepse vetem femija na mungonte qe ky nuk rrijke me mua por dalke me shok shume. Jam shume psishman nuk e di si te jetoj me kit mllef mrenda tu e dit qe sa here e ushqen ose e ndrron ose lun me te qe nuk eshte djali tij edhe pse ky e thirr evladi jem ka tsillet. Kuku per vete qfar gjynahi kom bo edhe qfar mekate qe e di qe skam ku shkoj ne at dyje… tlutna ndihme spo di a mi tregu edhe ta pastroj ndergjegjen apo ta mbaj sektret deri sa tjam gjall sepse e di qe kurr ska me mar vesh sepse as une nuk e njoh at djalin qe kam fjet me te.. tlutna ndihme jo gjykime se kjo mundet me i ndodh gjithkujt nga nervoza se njeri shpejt gabon kur teshte nervoz… Flm shume