Vetem kur vijn kunatat me pa nenen vjehrra me flet sepse per ndryshe ajo as syt nuk mi lshon... | Histori Të Jetës

Vetem kur vijn kunatat me pa nenen vjehrra me flet sepse per ndryshe ajo as syt nuk mi lshon…

Vetem kur vijn kunatat me pa nenen vjehrra me flet sepse per ndryshe ajo as syt nuk mi lshon… – pershendetje te nderuar desha te tregoj dhe un historin e ndenjave te mija ndaj nuses,se po lexoj ketu gjithfar histori nuseve dhe vjerave, gjithqka esht kaluse me vjer te keqe e nuse te keqe krejt kto jan kaluse me kryesorja eshte te kesh burr te mir ,se un vjer kam pas e respektojsha si nenen time ajo i kishte dy vajza dhe un jam rrit jetime pa nene e pa bab deshta qe vjera tme doje e ta dua si nene po mdul e kunderta i thojsha ti ke tre vajza tash me gjith mllef qe kishte ndaj mua me thojke jooo un vetem dy kam kur shkojshin vajzat e veta te dajt me nejt si gjith vajzat qe shkojn dhe rrishin ka nje jav ajo (vjera)sme folke me goje nje jav te plota der at dit qe ju kthejshin vajzat e veta,un vetem qaja dhe thosha me vete ..qka i beraa pse sme flet,kur u kthyen vajzat ajo nisi tme fole,un i thash pse tash pom fol qka te bana qe sme fole nje jav,ajo ma ktheu skam pas vajzat e mija ta qeli gojen e po e qeli me ty,dhe me vite te tera ashtu shkoj der sa ju mrtuan vajzat e veta,dhe desha te them se ajo ndryshoj edhe psekaluan shuum vite ashtu,po kur u qetsua vjera nisi buri tme malltrtoj e tme tradhetoj ,vite e vite me radh edhe ende me tradheton,ajo ishte mee e keqja tash vjeren e kam haru dhe them me vete ajo sen spaska qen qka qenka kjo me burin,un jam vjer vet tash,e dua rejen time qe e kam vetem nje dhe tre vajza po aspak sen e ndaj prej vajzave ishte pak e pandegjushme ne fillim po me te mir e solla dhe tash ja fitova zemren ajo nene nuk me thret po loqk ,se kam hjek vet dhe edi si eshte te jetosh pa respekt ndaj vjerive,djali ne fillim deshi qe ta leshon pse eshte kryje fort po un isha ajo qe gjdoher e fajsosjha djalin e vetem dhe i thosha qe kete sen ma qet prej shpije se sta bej hallall as gjirin qe ta kam dhen,nuk lihet gruja per disa gabime se askush seshte perfekt,sot e asaj dite jan bashk dhe jan te lumtur shuum gjithashtu edhe un me rejen me djalin dhe me vajzat perveq burit,aj vetem me trup eshte tek ne kurse me mend te tjetra,e mallkoj gjdo dit po ende denimi si ka ardh prej te Madhit Zot,dhe mos te thot kush qe rejen smundesh me desht si qiken e vet sepse po betohem qe nuk ju genjej se askush me zor sme ka qu ta shkruaj kete histori qe un e dua si qiken teme rejen dhe mund te them qe me dhimet me shuum se vajzat e mija se djalin e kam pak me kryelart dhe e zen veten sikur un jam bur e don ta ule pak po un gjdoher i them qe jemi njesoj si gra si bura krijes e Zotit jemi Aj sna ka dallu e kush je ti qe e dallon vetin ndaj nje femre,ju pershendes perzemrsisht stafin e kesaj faqe si dhe lexuesit Me respekt nga nje anonime 43vjeqare