Veq pse nuk i pyeta Kunatat kur ja lash emrin femijes tim, Ato as ne telefon nuk me thirren me ma uru! | Histori Të Jetës

Kunatat

Veq pse nuk i pyeta Kunatat kur ja lash emrin femijes tim, Ato as ne telefon nuk me thirren me ma uru!

Veq pse nuk i pyeta Kunatat kur ja lash emrin femijes tim, Ato as ne telefon nuk me thirren me ma uru! – Pershendetje dua te mbetem anonim ju lutem. Kjo është një histori ne familjen time. Un po shkruaj në vend te personit X… Jam një moter nga Ks jetoj ne perendim jam e martuar qe 14 vite, kam nje femij 3 vjet te vonshëm pak po Allahu din me mir se nei qofshim fal. Me burrin kemi kalu mir disa vite deri ne shtatzani aty nisen familja e tij te perzihen dëshironin te shkoj ne KS gjat kesaj kohe un nuk pranova se kisha mjaft stres dhe kisha nevoj te jem vetem gjat kesaj kohe edhe mi kujtoni disa kunja kur isha pa femij nuk pranova mbase femija ishte mir vizitat gjithqka mir vetem e prisnim lindjen e tij, mirpo familja e burrit nisen kerkonin pare pikrisht ne ket koh ku prisnim me pa durim femin ton te par qdo dit thirrshin ne tel. Kryesisht burrit qka është me interesant u hidhruan shum me ket gjest te burrit djalit te vet pse nuk ju qoj shum e te hollave qe kekonin ata diku 5-6 mij euro sepse ishte hera e par qe i refuzoj sepse ishim ngusht per vete pa femij te lodhur puno puno te merzishtem femija lindi u qmendem ne nga gzimi ishte djal emrin ja lash un sepse e kisha enderruar shumë, kunatat u qmenden u hidhruan pse nuk i pyeta ato per emer, motrat e burrit prind e burrit nuk me uruan per femin vetem djalin e tyre burrin e pash se diqka kishin mos me zgjat mbas disa kohe shkuam ne Ks te gjith na priten ftoft smund ta besoja ket gjë mbasi kishim punu me vite per ta kishim shpenzuar para pa kontroll per ta ata ishin ftof shum nga ne dhe na bën pushimin lemsh besomni nuk po genjej pasha naten e varrit burrin tim e ben uk nuk e kam iden qfar i ben vallahin u largu shum sikur te mos me njihte hiq zdonte mem pa me sy, femin tim e merrnin te giith familja neper duar, si nen nuk ma lan ter kohen kjo gjë me ndrudhte per brenda shum kisha vuajt shum per femij burri u afru shum me te tij un mbeta vet nga ai vit un ju besoj shum te bemave (magjis) sepse vjerria zgjoheshin heret e shkonin diku ter pushimin keshtu burri u largu shum kaloj pushimi u kthyem mbetem shum larg njeri tjetrit ne dy familja e tij 2-3 her ne dit thirrnin nisen i vinin ktu po nejse ajo sesht gje kan qef, po vazhdojshin me te vjetren prap mu perzi aty tja mledhi te gjitha me erdhi ne maje hundes u perlava sa spat ma veq te dal krejt te ndahem dhe burr e krejt i thirra tmit dhe e bera me qellim sepse shum padrejtsi i shifsha me syt e mi deshen tme ndalnin nga familja e gjith kjo u be per pare a. Tash familja e tij nuk me dojn flasim me ta por me rrin larg sikur sme pranojn me dhe me fajsojn per krejt ato probleme por largsi e tyre me ben ndihem e nenqmuar nderkoh dhe un rrij pak anash por me rendsi është qe burri im i ka kuptu senet mir ne familjen e tij tash jetojm te qet nje jet normale para ju qon se i ka prind eshte obligim yni ama dhe jetojm jeten si familje e shoh veten mir mbase me mengjes e lus Allahun e falënderoi per tmirat them shum sure dhe kjo na ka sjell qetsi nfamilje dhe djali jon sapo e ka mesuar shahadetin mledhni met heret e mos e shkatroni familjen per askend problemet shkojn e vin por mos lejoni tjua kontrollojn jeten tjert pare me thes nuk ka askush duhet te ndihmojm por jo teper se tranojm kur ski mju qu ta kthejn dyfysh vallahin asht ardh koh e keqe veq interesi bre, me gjykoni me kritikoni si te doni sepse kom nevoj per dyja.