shtatzonis

Une me dhimt shtatzonis Burri im bojke dasem me tjetren, i thash “Sjellmi bile do rroba per bebe” m’tha…

Une me dhimt shtatzonis Burri im bojke dasem me tjetren, i thash “Sjellmi bile do rroba per bebe” m’tha… – Pershendetje jam anonime jam nje vajz 24 vjeqare kam qen eh fejuar me nje djal nga vushtrria 4 vite kemi qen shum te lumtur une mbeta shtatzane isha ne mujin eh 4t shkova mej tregu ne banes qe jam shtatzone kur dul nana vete se ajo gjithmon sme ka desht kurr gjithmon ma qen kunder edhe taj i thash ku eshte burri in m tha so ktu e thirrsha n tele mbyll edhe i tregova nanes tina qe jam shtatzone mtha eja shkojm te mjeku ok shkum i tha mjekut hekja beben pot paguj une nuk disha asgje edhe mbas nej shkova n shpi teme ju tregova familes sime per shtatzoni edhe e priten lajmin ashtu por i fejumi im kishte shkuar ne shqipri ne durrs pa me tregu me kosherina tina plus kish ble ipko kejt e dishin familja vet ku osht sme tregojshin oke ja fala ket gabim erdhi aj i tregova se priti lajmin mir mtha heke beben se une nuk mare pergjegjesi per ta heke fmin eh martohum une dhe ti edhe une u trondita i thash a je normal si thua keshtu si mundem une me qen me ty kur ti se don fmin tend edhe aj m tha shko te baba jot bo qka dush une fillova te qaj isha ne mosh shum te re 17 vjeqe sdisha qa te boj edhe erdhi nana vete me terhoqi per krahsh me qoj t mjeku me hek fmin me beri mjeku kontrolla beba ishte shum mir vajz ishte une veq qajsha isha shum e piklluar nuk dojsha me hek fmin tem se heka ika nga salla edhe mbas do dite ndegjova qe ish martu i fejumi jeme une shum u pikllova se isha shum e merzitur plus me dhimt shtatzonis isha une tu vajtu aj bojke dasem me tjeter kend tej nesermi erdhi baba vet te shpia ime se kisha askend te familes aty deshti qe te me rrezoj nga shkallet vjehrri me ma lendu fmin ne Bark une shum u friksova qajsha me rroken dhimbjet eh lindjes me qoj motra ne spital me dhimbje shum te mdhaja qajsha shum e thirra t fejumin me mi sjell bile do rroba per bebe u lajmru ne telefonn m tha ishalla vdisni te dyt ne spital une me dhimt ne mengjes ma fali allahu nje vajz mashalla shum te bukur tej me murren mjekt deri sa une isha n gjum se isha pa kontroll shum kam hek ne lindje edhe erdhi policia jetimorja ma murren vajzen se aj burri jem edhe nana vete i kan thon merrjani thmin se nuk ka kushte me mbajt edhe ma kan mare as me pa sem kan lan ma prej asaj dite se kam pa ma fmin teme tash 5 vjeq vajza ime une nuk e kam pa ende ate vetem allahu e din qka kom hek une ja la zotit te gjithat qka me kan bo aj dhe nana vete me bab te vet.