Une kujdesem per femijet e burrit,Ndersa ai me len pa buk me dite te tera... | Histori Të Jetës

Une kujdesem per femijet e burrit,Ndersa ai me len pa buk me dite te tera…

Une kujdesem per femijet e burrit,Ndersa ai me len pa buk me dite te tera…-Pershndetje pasi qe lexoj shum ppr merdh radha dhe mu te shenoj historin time jam prej facebokit nje shoqes pasi nuk kam timin besoj ndosht me kuptoni dhe besoni ju lutem jam nje nan 37 vjeq dhe jam e martuat kam nje femij dhe perseri jam shtzan por problemi qe un kam asht burri jam e respektuat jam mundu dej maksimum tja respektoj te gjith por kot dhe pasi qe jetoj ne perndim burri im lun lun kock atumat sdi qysh kan emrin tamam por nja di se mu dhe fmis tim na shkatron plotsosht aj para se te ishte me mu kishte qen dhe dy her i martum ppr ljo loj ka qen qe u nda prej grave fmive ppr ne natyr doket njer puntor jo qe ta mbish mendjen qe lun dhe pse un sish as nje her martuar po mes nje familjari u njoftum dhe familja me luten mo pse merr burr ku ka fmi eshe un e sojsh shum thash un sjam shkatare por edhe i besova u martum kosov pasi qe un isha pa martu kish deshir te dal me vello te gjitha i ban nejti 3 jav pushim dhe un mbeta me kunat ne kosov vike shum shpesh por diqk per dekomenta nuk thojke as gje pasi qe kishte kuror me te hujen me tha duhet ne viz thash oki por su ba dhe pasi qe vllezrit e mi ishin perndim dhe kishte mendu njeri the me thirr tha kshtu kshtu gjitha dekoment i ki gati dhe filloj procedura vllau kishte intrvenime ambasad pasi qe gruja vallit punojke ne ambasad zvicrrane koshte nje daj aty ambasdor ne kosov dhe me dhan vizen per bje jav u ban gjitha un isha shtzan dhe erdha ketu qak te vi te gjitha fjalit 1e mi thoshte ishte ndryshe nje dhom ne bodrum banjon kuzhinen perbashkt me te huj tha duro se jam ty lyp banes po aj ishke pun un ter diten mbyllur me nje dhom me qels kish frik ishin do te huj pishin veq kir vike burri delsh kuzhin por vike nga pun bajke tush u veshke delke me shoqri tha te litem mkupto se me ko ndalem po kam jetu ni ko vet dej te adptohem oki un qaj ora 12 vike ne bane shkoj edhe kjo gjetem nje banes sishte shum mir po per mu ishte gjenet dhe fillova te msohem mi bike fmit gjdo vikend ju gatuj i rrespektoj ppr ata gjithmon kunder meje po u mundosh te kuptoj me lindi fmija im vishin beben ma rrishin dhe aty thash ose bisedo me fmi tu ose ba diqk po jan gjeloza thash oki na skem faj durova pasi qe pranova u mundosh gjdo bajram i thirrsh ju blesh dhurat por asesi gjithmon kunder mej edhe pse sju baj as gje burri mi like ne banes vet delke su kthek edhe nje dit thash un spe kuptoj je marru me mu tju ruj fmit ku problemi po kuptom me do shok kesh mfal oki duroja dhe nje dit su lajmru tan diten dhe tan naten shkova te kunati dhe me tha o aj ka marr rogen dej ta le sdel un u habita tha se din lun atumat nfakt skish ide se qka jan por e kuorova ishin kan ata qe ma nxin jeten mu fmis tim dhe gjdo dit njet as nje ko sja jepke fmis se un ban njet dhe thash du te bisdoj te lutem ku proböemi sod tan diten me ke lan pa buk fmija pa qumsht tha mfal dhe pranoj tha te öremtoj se do ta le aj shkoj ne kosov shiti ro dhe me zi bajke dhe nj3 dit nga dite u merzita shum dhe fola me familje dhe mthan na jen gjithmon öran teje qa do qe vepron dhe thash te lutem del nga banesa nuk mubdem ma bile kur nuk kam burr muj te lypi ndim diku po gjuhen se dish me fmi vogel sdish as gje perveq halo dhe aj me at bindje se kjo me lut gju nuk din as gje por nuk ndodhi kshtu dola me fmi ne park dhe qaj dhe mu afru nje vajz diku 25 vize me fol gjermanisht thash nuk kuptoj nga vjen thash nga kosova oo tha un jam shqiptre the punoj me nje biro po tani jam ne pauze the me pyti qak ke ja tregova rastin ooo tha un njo burrin ten qysh para moti dhe keshtu gjithmon ban dhe tha mos ki dert neser vi te ti te ndimoj me qoj ne qytet mi rregulloj gjitha e qita banesen mbi enrin tim ma bani munshme ajo se punonte bashk me djalin shefit banese tim fati im dhe falenderoj nga zemra at vaajz me zemr te madhe dhe u ban 12 sit i ka hargju öaret erdh te banesa qele dern thash jo tha banesa ime thash jo zorni e imja asht dhe u lut u betu aq shum sa qe me bindi ppr thash ma rri keshtu si jam fillova kirsin fmin qerdhe nga pak e mirra disi veten me ndimojke me banes me pare shteti ky mi qitke fmis kindergeltin ja delsh shum ma.mor se me ket po mu lut aq shum pranova aj kirr su nal me rren me dallavere as nje nat srrin shpi lej un si dhimet fmija sulet si prind me pyt si ke kalu sod as gje kurr tani kalun vite problemn nuk ndalen me kwt öerson por mbrem thash te lutem mös eja ma se jam lodh psiqikisht me ty mram e qita nga banesa por e kuptova nje gje se isha shtzan dhe kam deshir te km shum fmi por me dhimet se si fmija tjetr jetim me bab gjall jam shum shqetsuar si do ja dal aj sod me ka thirr nje 100 her dhe teöin sja kam hap fola me vllaun me tha ti e din ppr me ket person ski jet gjat ketyre vitev kam pas 8 operime me te se shum stres mban edhe sdo familje dhe sun rrin pa ne sun kuptoj qak do ne jet te vet aj person ju lutem.me kshilloni a ka pas naj kish rast si timin mfalni se zgjat ju pershndes e lenduura ne merzi