Une jom feju me ni djale tjeter e ky spo m'len rahat tu ardh me m'pa, e di qe kom gabu ne te kalumen por... | Histori Të Jetës

jom feju me ni djale tjeter

Une jom feju me ni djale tjeter e ky spo m’len rahat tu ardh me m’pa, e di qe kom gabu ne te kalumen por…

Une jom feju me ni djale tjeter e ky spo m’len rahat tu ardh me m’pa, e di qe kom gabu ne te kalumen por… – Përshendetje per te gjithe lexuesit Ishte dite e premte Mora nje oferte per pune , vendosa ta pranoj pasi qe nuk isha e angazhuar me asgje dhe me duheshin para per shkollim. Te nesermen shkova ne interviste dhe gjithqka shkoi ne rregull ,ai me tha qe kur t jesh e gatshme mundesh te fillosh . Shkova te henen u njoftova me te gjith puntort e gjithqka ishte ne rregull dy javet e para. Por e keqja filloi pas ketyreve , kisha ditlindjen dhe dola me stafin e punes ,me ne ishte edhe shefi . Kaluam shum bukur dhe pim paksa alkool . Ja nisa te trullohesha dhe nuk ndihesha mir . Ju thash se eshte koha per me shku nshpi . U nisem per me Shku dhe rruges hym me nje lokal kinse te kthjellesha . Un hyra n banjo me vinte per te vjell dhe u vonova smujsha me u ngrit n kom . E shof qe vjen shefi aty dhe mfolke ma bojke sje mir pot shof ,smuj met qu nshpi kshtu . Ma kapi kryt ma qiti do uj permas qafe , un rash n tok syt sun i qelsha , aii erdh permi muu kishe pot nimoj ,edhe ja nisii tum puth , un sdisha sen ,veq ja bojsha ikk be lem rahat . Ai nonstop tu ma bo a din sa e kom prit qet sen . E di qe je tu menu qe pe shfrytzoj rastin qe je e pit amo sosht qashtu . Edhe ja nisi dojke me mi hek teshat e ssene . Un u qova te shtyy po snike . Rash n pllaka e theva kryt ja nisi tum qit gjak ,amo jo shum . Neise ai heci ,edhe un u qova diqysh shkova i pita tri ekspreso perniher ,edhe shkova n shpi . T nesrit smujsha me shku n pun mas qasaj qe ka ndodh ,amo smujsha as me lon se un veq sa ja pata nis, qysh me gjet arsye pse e lash punen. Neise shkova ,ai u sillke shum mir e sene ,dita dites ja nisi mem pelqy edhe sdi mboni perveti ja nisem tu dal e sene. I kom pas senet shum qel me to ,mjapke kshilla e kejt masi un isha ma e re. Po puna u bo ma keq kur ja nisi mem dasht ai edhe e dija qe osht i martun, ( masanej e kom msu ) ja nisa mi rrallu kontaktet e mos me dal ,po apet smujsha pa e pa ,u pata msu me to . Dej me ni koh i thash lem rahat se spo du mo mu kon me ty. Tha okej edhe mo sum ka thirr as se kom thirr 3-4jav . Kur frik erdh ni dit te puna qe jom tash edhe ja nisi tum fol tu ma bo sa e mir koke bo anej knei . Un u silla me te si me krejt tjert edhe kurgjo ma shum . Ska vonu minuta mka thirr ntel edhe spe qeli se njofsha numrin ,kur pe shoh qe spo nalet tu thirr e qela ,ish kon ai. Ja bona fol qka je tu dasht, ai ja nisi a munesh me dal, ko me fol dishka me ty, halo stkom harru, i thash jo smujm me dal e kem kry na, mos mpengo kurr. Ja nisi tu fol per kohen e vjeter edhe ja mshela telefonin. Problemi osht qe prei qasaj dite sosht tum lon rahat mo tum shkru e tum thirr e tu ardh mem pa. Spo di sha me bo me largu se spo merr vesh me fjale. Un jom feju me ni djale edhe spo di mem qit probleme ky per senet sha kan ndodh t kalumen. E di qe u kon gabim qka kom bo, amo jom kon e re edhe si kom dit do sene. E di qe ka edhe prei atyve qe keni mem sha, amo veq deshta me nda ket sen me juve ,masi spo kom ku mu shpreh. E kisha desht prei juve nje menim keshille apo kritik , rreth ksaj teme qka menoni. Naten e mir miq.