Une jam nje femer qe kendoj ne kafe, te dashurin e kam nda nga gruja dhe 3 femijet e tij... | Histori Të Jetës

Une jam nje femer qe kendoj ne kafe, te dashurin e kam nda nga gruja dhe 3 femijet e tij…

Une jam nje femer qe kendoj ne kafe, te dashurin e kam nda nga gruja dhe 3 femijet e tij… – Tung tung, kom pa shume njerez qe po qojn historia edhe vendosa edhe une me shkru per temen edhe pse nuk osht diqka per mu krenu po mu absolutisht nuk ma nin. Ka me pas shume gra qe thojn ti je lavire anej knej po per mu nuk ka rendsi sepse tek e fundit une jam qikjo qe jom edhe ska kush qe ma ndryshon mendjen. Une gjithmone kam qene vet vetja edhe sjam mundu mu bo tjeter kush, jam prezantu te i dashuri me qit ftyr qe e kom. Po jau ceki se qfar jete kom pas qe mka detyru qe une te kendoj neper kafe edhe ta shes trupin tem per pare. Si femije, kur vijke bajrami na bijke dikush nje thes miell apo sheqer, neve nau doke qe kumedit qka u bo me neve ose kur vijke dikush per vitra, u gzojshim sepse blejke baba hargj qathere ose nana gatujke diqka tjeter perpos qull kallamojt ose buk e kryp. Kerkush nuk don mu qu e me ul moralin e vet per pare sepse tek e fundit krejt kem zemer krejt kem emocione po qka me bo, se cili duhet me zgjedh rrugen e vet. Une si femije gjithmone kom endrru qe me pas une nje jete te mire, kushtet nuk i kisha dhe kto ishin veq endrra, as nje realitet jo. Kur mu rrit pak gjoksi edhe mu bonen pak do kuka, e pash qe djemt me ngacmojshin edhe gjithmone thosha kta pa pare me ngacmojn, une mund ta bej kta profesion edhe me qfryzu rastin. Ne moshen 17 vjeqe u interesova se qysh duhet me hi ne kafe te kendoj live qe te kem pak para sepse prinderit veq mu plaken me nje kulm te kalbt edhe me nje jete tmerruse. Aty kur fillova te kendoj dhe te kercej, fitova shume pare edhe isha shume e lumtur me jeten qe e kisha po normal tani kur i bona 25 26 nuk mujsha mu rahatu me kerkon sepse krejt te gjenerates tem mu dokshin si femije edhe kerkush nuk u kujdeske per nevojat e mija. Nje nate ne kafe e pash nje zotni erdh me kmish e kravat, afer 50tat po mu sem intereson sepse une besoj qe dashuria snjeh mosh edhe veq qka ta don zemra duhesh me bo. Aty me ra ne sy qe nuk e ngacmojke kerkon po ish i hutum dhe i afrova i thash qka lyp nje zotni sikur ti ktu? tha telashet ne shtepi ma kan bo shpin uk edhe vendosa me ardh ktu mu argetu ose me u shoqeru. Une e veta thash qfar telashe ki tha gruja veq lyp lyp lyp edhe kurr sen sjep, mendon qe femijet ton qe i kqyr osht teper per to po qysh jan edhe fmija mij jan edhe te asaj. Thash kqyr une po tflas si shoqe veq kerkush ktu nga qefi svjen a largohem une e ti shkojm pim ni kafe dikun qete edhe bisedojm? Aj pranoj edhe shkum me ni pump tbenzinit edhe aty vendosem me bo llaf sepse une thjesht e kuptojsha me gjith zemer se qka eshte mos me pas nje vend te sigurt ne shtepi ose nje vend ne shtepi ku ste pelqen as hija jote sepse e kisha perjetu vet. Aty ju prezantova une edhe u qela se pse une punoj si kengtare ai me tha osht gjynah kaq ftyr e bukur e qete me punu aty, une tkisha pas ty gru kurr skisha mujt me tbraktis ose me tlan te shpija vet. Aty u dashurova ne miresine e tij edhe sjelljen e tij se qysh ish i rritun, i matun me tona tmira. Nuk mujsha me besu qe qiky njeri po me jep shanc qe te flas per jeten time sepse krejt njerez paragjykojn edhe thojn hajt se ku** e kafeve edhe nuk e dijn qe edhe na jem njerez edhe na duhet me punu diqka per me fitu pare. Gabim ka qene qe ja kam fillu lidhjes tu e dit qe eshte i martum por dikur u bona e pime edhe e vetmja sen qe me interesojke u kon veq un dhe ky me qene i lumtur. Pas 2 muj lidhje, ma blejti golf 7sh edhe me tha me kta udheton gjithkun nuk po du me tpa tu pagu ma taksi privat as me hyp ne autobus. Mi plotsojke te gjitha deshirat sepse kish pare edhe me tha per derisa une kam, edhe ti ki me pas. Aty une jau sigurova familjes tem nje shtepi tmire, hargj per 2 ose 3 muj edhe tona tmira. Une isha me ne fund e lumtur por natyrisht ne gjdo lidhje qe ka progres don edhe martes e kto gjana tjere. I thash, duhesh mu nda nga gruja smundem me kon diqka e jotja e msheft gjithmone sepse sdu mu plak e vetmume po du femije edhe du nje familje. Ai pranoj menihere sepse shpirti ju kish lodh ashtu kshtu me to edhe me tha le tmerret me femije pra masi po i doken veq si tmijt, ajo le te sheh a jon veq tmit a jo. Aty menjehere e vendosi divorcin i braktisi fmin per mu edhe si me pas bo plan mas 3 muj meta shtatzane me bineq. Dy djem si drita i kom tasht afer vetes edhe burrin edhe me thon drejten aspak sjom pendu qe e kom nda prej grus tpar sepse ajo vet e ka pru punen qe sot une me pas burr ata edhe me pas nje jete tlumtur. Nuk bon mi nejt burrit mi kry per gjithqka edhe duhesh shkurt me u kon ku** veq per burr tonin edhe per kerkon tjeter. Nuk po muj mi kuptu ju grat qe meniher jau leni fajin grave qe i ndajn burrat prej grave sepse ajo gruja qe ta ka marr burrin ty sen stka per me qene besnike, tek e mramta ti je nje e huaj per to e duhet femna mu merr me burr tvetin e jo me grun qe e ka fitu luften e dashuris. Une sot nuk e di qysh e kisha pas jeten mos tisha taku me burrin tem ate nate edhe nuk e di a me kish beku Zoti kaq shume me nje jete kaq te mire. Vedisohuni o gra, mos u gutni me gjyku kaq shpejt edhe mundoheni burrat mi majt per vete sepse burrit ni dit i bohesh bajat edhe qohet tlen per njo ma tmire e ma tre e ma tkuptushem. Mos u tranoni me thon kom fmi me to e kom garancion se tek e mramta as une nuk kom garancion po e boj stazhin tem vet edhe se la kerkush me ma mar sepse nuk ja ha kryt. Ndaq me shani ndaq me kritikoni une vetem te verteten po e thom.